Výbavička pre bábätko

lucicuska
11. jan 2014

ahojte ženy,viem ze to tu uz niekde bolo.ale aj tak nemozete my poradit a do podrobna vypisat aka je vybavička pre babetko??mam na mysli aj veci do porodnice co budem potrebovat a ake vecicky (aj velkost vecičiek) pre babetko termmin mam v juli dakujem kazdej odpovedi sa potesim🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska blahozelam maminka... 🙂 , podobna tema tu bola vcera...som odpovedala jednej mamine... 🙂 , ale napisem a urcite sem budu pisat aj ine maminy...alebo ti odporucia nejake net. stranky...

elina25
11. jan 2014

Ja ak ti môžem poradiť,nekupuj tie úplne malinké,môžeš mať väčšie bábo a budú ti na nič...A malé obliekajú v pôrodnici ony svoje veci,a hlavne veci vezmi sebe,jednorázové nohavičky sú super vec,a potom len nachystaj bábu a manžel ti prinesie pri odchode...Hlavne pobal seba 😀

luba28
11. jan 2014

@lucicuska do porodnice: veci pre teba-nocna kosela-2x aspon,nohavicky,hyg.potreby,pribor,hrncek,voda,vlozky,osuska,uterak,wc papier,....
veci pre babo:plienky 2-5kg,alebo 3-6kg jeden balik,vlhcene obrusky,tycinky do ucha,cumlik,+ veci na domov,ale to ti mozu potom priniest/zavinovacka,dupacky,body,ort.gate,ciapocka,latkova plienka pod hlavicku/
doma potrebujes:plienky,vanicka,kocik,6x latkove plienky,oblecko c.56 3x-5x body,dupacky,ciapocku jednu,osusku,hreben-kefku na vlasky,noznice,vlh.obrusky,tycinky do uska,........lekarnicka:paralen cipky,probiotika,teplomer,
a este kozmetiku pre babo ak chces,..ja som spokojna s niveou baby,....

elina25
11. jan 2014

@elina25 ale pampersky,si vezmi aj detský cumlík a flašu 😀 pokial nebudeš kojiť ale síce vezmi na čaj

lucicuska
autor
11. jan 2014

dakujem za odpovede🙂som rada ze ste odpisali lebo ja vazne neviem ani co kupit ani ake velkosti :DDD

@ushuaia dakujem budem rada ked my to napises:D

andelok
11. jan 2014

@lucicuska K tej porodnici - tam toho az tak vela nepotrebujes. Pre babatko stacia len plienky a vlhcene obrusky neparfemovane, na utieranie pri prebalovani. Oblecenie ti daju oni. Oblecenie pre babo staci priniest, az ked ta partner pride vyzdvihnut z porodnice. Pre seba: nocne kosele, pre istotu viac, lebo zaspinis, dalej uteraky, bezne hygienicke potreby, radsej aj toaletny papier, papuce, zupan, pribor a hrncek. Zober si aj nejaku neperlivu mineralku a ak chces, aj dudlik pre babo, ale z toho asi lekari nebudu nadseni. Asi aj nejake jednorazove nohavicky (kupis v lekarni), ale tie lekari tiez nevidia radi, nam po porode kazali behat bez nich, len v nocnej koseli.

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska do porodnice, 3 nocne kosele, ponozky, zupan, jednorazove nohavicky po porode aspon 5-6 ks...nosila som aj prvy tyzden po porode doma..., podlozky pod pacienta - ja som ocenila, aj ked som rodila sekciou...,hyg. potreby, gumicku do vlasov, osusky 2 +uterak na tvar, balzam na pery, papierove utierky, poporodne vlo zky aspon 1 balik a maj pripraveny aj doma, toaletny papier, pohar+ pribor pre teba, tehotensku knizku, kartu poistenca, vodu, nieco na citanie...,hroznovy cukor
pre babo : overalky, al. dupacky+bodyno vel 56, z kazdeho 4 ks, ciapka, bavlnene plienky - pod hlavicku, zavinovacka al. perinka zalezi od teba...,plienky pre babo- ja som musela mat nerodila som na SK, detske mydlo,...zalezi od nemocnice 🙂

vybavicka: hlavne nie vela, urcite dostanes aj darceky, a potesia aj darovane veci...mna ano, som nenarocna mamina... 🙂 , kocik, vanicka+lehatko, prebalovacia podlozka, kozmetiku babo nepotrebuje, detske mydlo+mast na prdelku, kefka na vlasky, osusky - najlepsie su este volakedy co boli tie velke bavlnene... 🙂 , bodynka 8 ks, dupacky al.poldupacky da sa kombinovat s bodynom 8 ks (uz zaratane aj s tym co beres do porodnice) babatka velmi...velmi rychlo rastu... 😀 viem podla seba..., ciapky 2 ks, letny svetrik 2 ks, na prve 2 mes. to staci, na zimu fusak, zateplene capacky, kombineza, teple supravicky 3ks - mozno na SK budes potrebovat viac, ja zijem v Afike, tak zimne nepotrebujeme... 😀 , teple deky 2ks, letne prikrivky 2ks, do postielky - plachty 3ks - napinacie, pod hlavicku plienku, a na zakrytie deku ci paplonik...ale ked budes zavinovat neni treba, al. spaci vak...neviem mozno som nieco vynechala...a po 2 mesiacoch sama uvidis ako dokupovat...nasa ako 3 mesacna uz nosi vel. oblecenia 68 !, tak vsetko jej je male... 😀 , vela stastia...

lucicuska
autor
11. jan 2014

a este sa chcem spytat neviete my poradit aj kocik???najlepsie neaku trojkombinaciu a aby bol pevny lebo mame strasne zle cesty a do kopcov tak az to nieco vyrzi🙂neaky masivnejsi🙂a odsavacku na mlieko si mam ties potom zobrat do nemocnice???alebo staci ked ju budem mat doma lebo mne kamosky spominali ze niektore si brali aj odsavacky zo sebou pre istotu tak neviem🙂

moni244
11. jan 2014

baby to dobre radia oblecenie ti daju v porodnici ale zober pre istotu body a polodupacky, keby sa na kompletku pokakalo. v nasej porodnici bolo novorodenecke o poschodie vyssie ako som lezala ja s malou a ked sa mi komplet pokakala, musela som si pozicat od spoluleziacej, aby neostala len v plienke, ked ty zbehnes pre ciste veci, inac nam ciste veco nosili rano pri vizite

lucicuska
autor
11. jan 2014

@ushuaia moc si my pomohla🙂a kedy to mam zacat uz asi kupovat??vies az potom nestreckujem a vsetko to postiham🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska s kocikom ti velmi neporadim...ja som tu vela na vyber nemala...ale kupila som Peg Perego UNO...je od narodenia...nema ani vanicku...dnesne vanicky su aj tak neskutocne male..., odsavacku mlieka asi radsej maj nejaku vyhliadnutu zatial...lebo ked budes kojit bude ti nanic...si myslim...,partner lahko kupi... 🙂

lucicuska
autor
11. jan 2014

@moni244 pre istotu si radsej vezmem🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska ziaden stres... 🙂 , staci ked budes v 7 mes. ja som bola tiez nedockava...a myslela som ze ked nekupim hned tak uz nikdy...sice ja som cakala az mi lekar povie co to bude za pohlavie... 🙂 ,a kupovala som vsetko na SK, tu je to neskutocne drahe..., pohlavie by mohol vediet okolo 6 mesiaca - ked bude babo spravne otocene...

lucicuska
autor
11. jan 2014

@ushuaia no praveze na partnera sa moc spoliehat nechcem ze kupi ....ked ho poslem na nakup on sa nevie vynajst🙂a donese my na miesto toho vzdy cosi ine takze preto na neho nic nechcem nehavat lebo to je puk:DDDDD

lucicuska
autor
11. jan 2014

@ushuaia no ved toho sa aj ja boim ze my to co som chcela vypredaju🙂ja ties len cakam ze kedy my povie doktor pohlavie a hned supho na nakupy🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska neboj sa ono sa to napravi...hovorim z vlastnej skusenosti... 😀 , dobra odasavacka nieco stoji...vezmi ho zo sebou, presne mu ukaz co to je... 🙂 ...

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska poviem ti ze na SK mas na vyber neskutocne vela obchodov...az sa ti hlava zatoci... 😀 , kupuj 100% bavlnu...

lucicuska
autor
11. jan 2014

@ushuaia no aj na internete mam vyhliadnute neake vecicky a mas pravdu radsej ho vezmem a mu to ukazem lebo on je nevyspytatelny a nechcem sa potom zbytocne zase rozculovat ze my kupil nieco,co mi bude na nic🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska a este ma napadlo...mne sa osvedcilo hojdacie lehatko, moja mala ma chicco - lebo to je jediny obchod co tu je pre male deti..., je tam rada a ked je teraz starsia vezmem ju do kuchyne...ci hoc kde po byte a urobim si co potrebujem..., ona ta vidi a neplace...nemusis ju mat stale na rukach..., a tiez sa mi osvedcil kolotoc nad postielku 9 mne ho doniesla svekra- pozicany)...mala pri nom pekne zaspava..., ale to je na tebe...

lucicuska
autor
11. jan 2014

no kolotoc je urcite dobra vec vsetky kamaratky ho chvalia ze im pri tom male zaspavaju🙂oki pozrem to lehatko🙂

luba28
11. jan 2014

@lucicuska ja mam X lander a je aj do snehu,aj do blata,aj do kopca,...aj vsade,....ma vajicko,hlboku cast a sportak,.... 🙂 ma velke kolesa,cize manipulacia je ok,....kolesa kupis ako na detsky bycikel,keby si dostala defekt,... 😀

luba28
11. jan 2014

@lucicuska moj bol vo vajicku,nemali sme lehatko,...a ten kolotoc je fajn vec,aj my sme ho mali,kym maly nesedel,..... 🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska a este jedna vec...ked nebudes nahodou kojit...ja som o mlicko prisla...maj vyhliadnuty sterilizator na flase + dojcenecke flsae , ja som spokojna s flaskami Avent, sice Avent sterilizator je drahy - aspon tu, nasla som iny a o dost lacnejsi v lekarni..., ale ty mozes vyuzit aj ,,bazarik...,, 😀 a podbradniky...stale sa nieco najde co ma napadne...

lucicuska
autor
11. jan 2014

@luba28 na tich nasich cestach uzasnych budem urcite nie leb raz menit kolesa🙂takze preto potrebujem taky silnejsi kocik🙂diky za radu idem kuknut🙂

ushuaia
11. jan 2014

@luba28 nasa princezna...sa v nom rada vozi...to ano, ale ako nahle ju polozime doma vo vajku na zem...hotovo...ani za svet tam vydrzat o minutu viac... 🙂

lucicuska
autor
11. jan 2014

@ushuaia to je dobre ze ta to napadne aspom na nicnezabudnem🙂velmi si mi pomohla skusim to vsetko pokukat🙂

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska nemas za co...ja som bola taka ista...vies kolko som mala porobenych zoznamov ? a kolko casu som stravila so sesterkou na skype...??? A nakoniec sme vstko kupili skoro v jeden den... 😀

lucicuska
autor
11. jan 2014

tak to je super🙂a co sa tyka kojeneckych podprseniek to musim mat asi ties v poroodnici ci?

ushuaia
11. jan 2014

@lucicuska no vidis...dolezita vec... 😀 , ano vezmi si do porodnice + tie vankusiky do podprdy...(teraz ma nenapada spravny nazov ), aby ti nepretekalo mlieko ...

ivet1371
12. jan 2014

@lucicuska ja som podprdu v nemocnici nenosila vobec.a ešte aby si mala vaničku,osušky naj su take ako plienky len su večšie.a dobre je mat už v 7 mesiaci pokupene tie naj veci a oprate,ožehlene.zbalene do porodnice.dnešnej dobe strašne vela žien ma už pri konci problem a aj tak už potom chystat je dost namahave 😉