Výbava na leto pre 2-ročné dieťa

seva22
13. feb 2021

Baby/mamičky skúsenejšie, čo už mate staršie detičky dievčatá, zaujíma ma váš názor: kolko letnych kúskov potrebuje take 2 ročne dieťa na leto? Myslím teda, ze kolko kusov triciek, tielok, šiat, legin, kratasov, klobúkov, nohavíc...akosi mam stale pocit, že musím dokupovať, ale zase sa bojím, ze to nestihne vynosiť 🙈 Mimochodom, mame sušičku, čiže asi fakt blbosť veľa nakupovať že? Ďakujem za názory ❤️

cookie29
13. feb 2021

@seva22 tak v lete asi moc sušičku potrebovať nemusíš 😂 ledva zavesiš už je suché.
Povedala by som že záleží od dieťaťa. Ten môj nemal šaty žiadne 😂🤪, ale ináč mám kaskadéra ktorý je cely čas vonku a v kuse buď špinavý alebo mokrý. Ale teda ja som brala z bazara práve preto. Alebo kupovala z Lidl keď mali akcie.

ruzasipova
13. feb 2021

@seva22 Ja mam standardne pre dceru 2-6 kusov z kazdeho. Ona je milovnik siat, takze kratasy len dvoje, ale saty aj po 5 kusov. A jednu siltovku/klobuk.

seva22
autor
13. feb 2021

@cookie29 vies co mi tu mame kazde leto invaziu ucholakov, lezu nam so bytu cez sachtu, dostanu sa aj cez sietky na oknach nejakym zazrakom, ked som vonku vidim ich lozit po fasade, po postovych schrankach, dverách, no fuj, a teda ak dam vonku sušiť pradlo a pozbieram ho, ked skladam nachadzam ich v pradle a to je teda riadny adrenalin pre mňa o ktorý nestojím...takze susenie vonku pre mna nepripada v úvahu lebo neznášam tu háveď 😀ale ano, zalezi od dieťaťa,moja je taky priemer,ani priveľmi kaskader ale tak nejaka citlivka na spinu nie je, ako kedy

tristanka
13. feb 2021

@seva22 letných vecí stačí 5-6 ks z každého druhu (myslím šaty, tričká a kraťasy) podľa mňa, z toho máte dosť veľa kombinácii, viac ani nevynosíte za tie 3 mesiace.

jana_eyre_2
13. feb 2021

Podľa toho aké dieťa.. moja druhá dcéra bola taká šetrná a čistá že tričko či šaty by jej vydržali aj týždeň, proste málokedy sa zaspinila.. a napr. Prvý syn a tretí boli stále ako 🐷, všade sa valali, behali, najradšej blato hned ako sa otvorili dvere, jedlo utrieť do trička.. a tak je to dodnes.. dcéra aj keď ide do blata tak si zaspini Max topánky a synovia sa v ňom výkupu.. hoci niekedy sa aj ona utrhne z reťaze ale to je výnimočné.. 🙃 takže synovia potrebujú viac veci ak nechcem aby šla práčka dokola.. a keďže dedime a posúvame máme toho dosť..

cookie29
13. feb 2021

@seva22 hmyz moc nemusím. Ináč ja som štandard. Tričiek ma viac možno 8-10 kúskov ale tie sa využívajú ešte aj na jar/jeseň. Kraťasy tak 6-8 kusov. Jedny tepláky. 1-2 slušnejšie nohavice. A pár šiltoviek. A ficime. V najhoršom budú výpredaje a dokúpim. Ešte raz brala som z bazara alebo z Lidl keď mali akcie typu dvoje kraťasov za 4€ Ale topánky musia byt. Aspoň 2-3.

simona92101
13. feb 2021

@seva22 ako pisu vyssie,zalezi od dietata.mam dcerku,bude mat 2 roky a teda u nas musi byt vybava velka co sa tyka oblecenia.je aktivna az moc,vsetko chce skusit a sama,cize kazde jedlo = spinave tricko aj nohavice.ked ideme von(chodime aj doobeda aj poobede),vzdy sa zaspini.ja som zase taky pedant,ze ked vidim na tricku flak,tak ju prezleciem do cisteho.preto mamr vzdy aspon 10 triciek,aspon 5ks legin,5ks teplakov,saty tak 2ks(dcerka nieje velmi na paradenie), 4-5ks kratasov.sandalky 2ks,tenisky 2ks,klobuky/siltovky 3ks.

hettinka
13. feb 2021

@seva22 radsej s mierou a keď bude treba, prikúpiť v lete. To už teraz vo februári kupuješ letné veci?

seva22
autor
13. feb 2021

@hettinka no nie že by to bola tvoja starosť,😉 ale áno, po skusenosti z minuleho roka, kedy som nemala dcere co obliecť (v marci dostal muz mononukleózou, mesiac lezal s teplotami v posteli,
mesiac potom sa daval dokopy, nevladal ist ani na kratku prechádzku, dcera sa ucila chodiť, nemala som cas ani si odskočiť, nieto ešte nakupovať),
koncom aprila sa velmi oteplilo, obchody zavreté, lockdown, nakupovala som samozrejme cez internet, vsetko v dcerinej veľkosti vypredané, a keď som aj niečo kupila bolo to bud veľké alebo malé, brázdiť bazar a najst nieco schopne za normalnu cenu, na to som cas nemala, a aj tak tazko najdes jednu mamičku, ktora ma všetko co potrebuješ, v zufalstve som odstrihla rukávy na vacsine bodiciek aj skratila leginy a spravila z nich kraťasy aby mala aspon co nosiť a po veceroch som to obsivala,;no vyzeralo to kadejako😀🙈