Veľkosť overalu pre 16 mesačného chlapca

baska17
6. okt 2016

Prosim Vas chcem kupit zimny chlapčensky overal chlapček ma rok a štyri mesiace ake cislo mu bude dobre? 🙂

pribinak
6. okt 2016

86

marfikchov
6. okt 2016

možno aj 92, záleží, kde je kupované, niektoré veľkosti sú väčšie, niektoré menšie a zoberme si, že v horšom prípade ho budete potrebovať až do marca, čo je + 5 mesiacov, to čo to povyrastie. a tiež je dôležité, aký je, či menšie bábo, či väčšie, štíhlejší alebo ubitejší. Ja by som radšej väčšie, nie aby sa potom trhali stehy a kazil zips, keď ho do toho budeš súkať

majka99999
6. okt 2016

@baska17 aky je vysoky, take mu bude dobry, niektorym 80, vacsine 86, niektorym 92. My nevieme, aky je vysoky. Plus niektore znacky maju overaly vacsie.

yanni
6. okt 2016

@pribinak nooooo na to by som sa nespoliehala

@baska17 zalezi na tom aky je velky a kedy ho bude realne naozaj potrebovat.
Aku velkost nosi tera? Kolko cm a kg ma? Lebo casto zalezi aj od hmotnosti. Baculatejsie deti potrebuju zväcsa väcsie veci ako su realne vysoke. Tiez zalezi od znacky a strihu

Nasa copana ma 14 mesiacov, je dlha a chuda. Na dlzku nosi uz teraz 86 ale zväcsa jej je vsetko siroke.

Neviem ake znacky najviac kupujes, ale napr. taky next, hm, siju skor uzko, cize aspon o cislo väcsie kupovat. A hlavne zimne vrchne veci, kedze pod tie sa este oblieka aspon 1-2-3 vrstvy, podla pocasia.
Taky Lidl, maju dvojcislia, a su to dost velke veci. A hlavne sirokeeeee. Nasa ma teraz Lidl body 86/92, na dlzku ok ale sirokeeeee. Zmestila by sa do toho aj dva krat. 😀

majka99999
6. okt 2016

Moj ma 2 roky o par tyzdnov a bude mat 86 z HM, ale velky ako 92. Mal 87 cm pred mesiacom.

evittam
6. okt 2016

@baska17 Ty nevieš akú veľkosť nosí tvoj 16-mesačný syn? Nevieš koľko meria a váži? Odkiaľ tu my máme vedieť akú veľkosť oblečenia nosí tvoj syn?
Môj syn nosil v cca 2 rokoch už 104/116, dcérka 86, teraz bude mať 3 roky - kupujem už 98/104. Má 94cm, 13 kg.

moni244
6. okt 2016

@baska17 a my sme tu vestci? Ako mame vediet, kolkatka mu bude dobra? Ved kazde dieta je ine. To si nepoznas dieta, ked nevies, ake cislo mu kupit?

lucik284
6. okt 2016

@evittam prepac ale pisala tam niekde o svojom synovi?? co ak to kupuje pre niekoho z rodiny alebo kamaratku?
@baska17 ako Ti pisali ostatne baby dolezite je aky ten chlapec je velky. pokial to teda nie je Tvoje opytaj sa mamicky aj ja to tak robim, ked nieco kupujem sesterke

evittam
6. okt 2016

@lucik284 Aha, to som si vôbec nevšimla - dík za upozornenie. Tak potom ako si napísala - najlepšie je sa spýtať akú veľkosť nosí a či kúpiť teda radšej väčší alebo tú veľkosť. 😉 Ale tiež to tu nevyriešime my - nech sa spýta a hotovo.
@baska17

yanni
6. okt 2016

@evittam tiez si myslim, ze to nechce pre svoje dieta. Ono ale takto na nete sa to neda vyriesit. Nasim detom, ked chce niekto nieco darovat, vzdy sa dopredu opytaju ake velkosti prave nosia.

@baska17 opytaj sa mamicky chlapceka aku velksot prave nosi a kup o cislo väcsie. 😉

lucik284
6. okt 2016

@baska17 este Ti poradim ak chces prekvapit mamicku a mas taku moznost zavolaj babicke 😀 ta bude vediet na 100%

baska17
autor
6. okt 2016

chlapec ma 72 cm
😉

yanni
6. okt 2016

@baska17 Fuuuuu to je ale malicky na ten vek. tak to by mu aj 80tka bola. Ale zase zalezi na tom, ci je chudy, ci baculaty. A tiez, kde to chces kupit (znacka). Ako som uz hore pisala, zalezi aj od strihu. A tiez, pod to sa oblieka viac vsrtiev. Cize rataj v ajtreskucejsej zime este aj s body, dlhe trisko, nejaka mikina ci fleecovka.

baska17
autor
6. okt 2016

dakujem za radu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂