Váš názor na termo kombinézu na zimu

laurask
17. nov 2015

Prisim vas,chcem sa opytat,aky mate nazor na termo kombinezu na zimu....z toho hladiska sa pytam lebo mam rocneho syna a moja mamca mu kupila termo kombinezu a mne sa zda byt dost tenka,ked si predstavim ze vonku bude velka zima,zase musim ho este hrubsie obliect...neviem ci je to dobre alebo predavacka chcela len predat tovar.....prosim vas dajte mi svoj nazor.....

andrejka1974
17. nov 2015

ja taketo veci nemam rada a u takychto deti urcite nie , ale to je moj nazor

eeffka
17. nov 2015

@laurask neviem co presne znamena "termokombineza", ale ka mas na mysli funkcne oblecenie, je naozaj tensie ako tradicne oblevenie, co vsak neznamena ze je v nom zima
priklad: kedysi som chodila lyzovat 3ponozky, pancuchy, leginy oteplovacky, hore 2svetre+bunda
teraz mam termoponozky, termopradlo som hadam este zo skrine nevytiahla, funkcne nohavice, tricko a bunda a je mi v tom teplo.

jana_eyre
17. nov 2015

ja som kedysi bola predavackou termooblecenia - funkcne oblecenie je vzdy o vrstveni.. takze je potreba sa pod neho vrstvit, zaujimavostou tohto oblecenia je, ze odvadza vlhkost od tela, ale drzi teplo..

ja svoje deti vrstvim, tak obliekam aj seba a naucila som sa aj muza.. cize u nas sa hrube bundy nenajdu, vsetko mame tensie, ale podla zimy pridavam vrstvy.. mojim detom nebyva zima, ani prilisne teplo..

viem, ze sa to moze zdat neprakticke /suseda mi stale vravi, ze by jej to liezlo na nervy, ona radsej da jedno tricko a hrubu bundu/ ale je to zdravsie a spolahlivejsie.. ked si na to clovek zvykne, tak je to vyborny sposob obliekania..

beatkazvenuse
17. nov 2015

@jana_eyre ako vrstvis. mozes prosim poskladat napr. pre rocne dievca teraz teda asi 5 stupnov vonku? prosiiim.

katrin21
17. nov 2015

@beatkazvenuse tielko, tricko alebo tenky rolacik s dlhym rukavom, sveter tensi, alebo hrubsi, podla teploty a na to vetrovka,alebo kombineza .. + pancusky.takto naozaj v zime, kde je sneh a ide sa len vozit v sankach, kociku, teda sa ani nehybe, ani nic.
taak ako seba, tak aj dieta....

beatkazvenuse
17. nov 2015

@katrin21 dakujem ja podla seba velmi nemozem ja vnodim este v tricku bez mikiny a bundu ani neviem kde mam. malej davam teraz body dlhe tricko dlhe a teplu mikinu alebo tensiu bundu. pomozky a hrubsie gate. a ked sme vonku vidim deti v teplych bundach, saloch a capiciach. dakujem

jana_eyre
17. nov 2015

ja tiez podla seba moc nemozem, lebo po porode druhej dcery mi je stale teplo a nosim na kratky rukav iba kabat a je mi akurat, aj ked sa ostatni trasu 😅 ..

ale napr. moja dcera 2r. - dnes u nas 12st. bez slnka, fukalo - tricko s dlhym rukavom, flausova mikina na krk, tensia podsita bunda, tenke pancuchy, hrubsie gate, tenka zdvojena bavln. ciapka.. nesedi v kociku - to je podla mna tiez dolezite, lebo je ine ked dieta sedi a ked sa hybe..

keby bolo 5stupnov, tak by som pridala tielko, ale uz asi aj rukavice.. ale tiez je ine ked svieti pri 5° slnko a je bezvetrie a ked vonku fuka a je skaredo - podla toho by som usposobila hornu vrstvu.. no a este aj zavisi na dietati - dcera je na zimu viac citliva, syn je zas horkokrvny..

jana_eyre
17. nov 2015
beatkazvenuse
17. nov 2015

@jana_eyre dakujem. 🙂 aj mne po porode stale teplo 🙂 kila co mi ostali ma asi hreju 🙂

jana_eyre
17. nov 2015

@beatkazvenuse to asi ani neni tym, ja som tie kila uz zhodila a teplo mi ostalo 😀 to bude nejaka rodicovska energia alebo co..

laurask
autor
19. nov 2015

Takze z reakcii som pochopila, ze termo kombineza nie je zla len musim viac obliect...ale nie je to moc nepohodlne ak je naobliekane to dieta? Ach jaj,tak uvidim ked bude zima ako na to bude reagovat dieta,potom napisem,ak to pomoze inym mamickam.....

katrin21
19. nov 2015

@beatkazvenuse tak neviem, kde byvas na SK ale OK, teraz boli teplejsie dni, ale zase na tenku bundu uz to nebude a tensiu ciapku treba, lebo vacsinou fuka...
a uz od soboty aj pancusky pod nohavice..