Vankúš pre 11 mesačné dieťa

smile31
1. jan 2016

Ahojte maminky, rada by som sa poradila. Syn má 11 mes. a posledný mesiac mi inak nezaspí len na vankúši, musí mať niečo pod hlavičkou aby zaspinkal. Keď vankúšik po sebou nema a má v postielke plyšového maca tak si podloží pod hlavičku toho a zaspinká, keď tam nie je ani plyšový macko ani vankúš tak si sadne prehúpne sa dopredu azaspinká ako keby hlávkou na kolienkach po príade si zroluje perinu a na nej spinká. Hladala som na nete a našla som že do pol ročka sa nemá používať vankúšik vôbec... viete mi poradiť? Môžem mu nejakú taký tenší kúpiť? Ďakujem

pribinak
1. jan 2016

Ja by som mu nejaky detsky tensik vankusik kupila, ked sa mu tak dobre spinka, vela deticiek spinka s rodicmi v posteliach a normalne spia na vankusoch, zas az tak to strasne tu chrbticu nedokatuje

seahorse27
1. jan 2016

Kludne mozes davat tensi vankusik. Aj moj maly ma od roka a kludne by som mu dala aj skor, keby mal taku potrebu mat cosi pod hlavickou ako tvoj. Ved ten vankus je ako placka, to nemoze mat ziadny vplyv na chrbticu.

jumama
1. jan 2016

Nasa tiez priblizne v tom veku dostala vankusik, taky tenky, co byva spolu s detskym paplonom 40x60. Inak strasne putovala v postielke a vzdy som ju nasla v kute zmotanu, v noci si buchala nechtiac hlavu o tie postielkove tycky, ako si hladala miesto. Vankusik ju skludnil a spavala pokojne.

sense
1. jan 2016

my sme tiez kupili malej vankus ked zacala spavat na plysaku alebo u nas na vankusi, kupili sme taky uplne tenky detsky a staci jej to , bola spokojnejsia...takze detsky tenucky vankusik by som kupila...taky jej urcite na chrbticu neuskodi a da jej pocit ze ma nieco pod hlavickou...

janulik2008
1. jan 2016

Naša má vankúšik. Ale antirefluxný

smile31
autor
1. jan 2016

Ďakujem dievčatá 🙂 lebo aj on cestuje veľa krát nám aj monitor dychu zacne pipat kedze sa maly ulozy na druhy koniec do rohu postielky :D po pripadne da si norky medzi tycky a tak spinka 🙂

sense
1. jan 2016

@smile31 v 11 mes. uz monitor dychu nepotrebujes ....pokial nema nejaku diagnozu...

smile31
autor
1. jan 2016

ee nemá... no ja som kľudnejšia keď je zapnuty... lebo maly hodne spinkava aj na brusku tak pre istotu 🙂

sense
1. jan 2016

@smile31 v tom veku uz spinkanie na brusku nie je problem....ale to bol len tip...my sme tiez pouzivali monitor...ale po polroku sme ho dali prec kedze uz potom tiez cestovala a bolo dost poplachov ale prve tri mesiace nam velmi pomohol...

rhiannon
1. jan 2016

Ja by som vankus nedavala. Po porode mi primar v nemocnici hovoril, ze dieta do 3 rokov nema mat v ziadnom pripade vankus. Aj 1 cm vankus moze mat v buducnosti vazne nadledky na chrbtici. Nemusi, ale pravdepodobnost je vysoka. Aj ortoped mi to neskor potvrdil, ze v ziadnom pripade vankus. Fakt nechapem matky co tu radia ako je to v pohode, pritom sa ani neunuvaju si k tomu nic zistit, len sira svoje hlupe dohady dalej...lebo ved ich babo je ok. Ale to co bude za par rokov, to uz je ina vec :/

zabina27
1. jan 2016

@rhiannon pokial to to dieta vyzaduje a staci mu tenky detsky vankus, tak za mna je to lepsie riesenie, ako ked sa ma skrucat na nejakom plysakovi, na perine alebo nejake pokrcene spinkat...