Väčší chlapec - značka oblečenia

lavandamia
12. máj 2023

Zdravím, máme doma chlapca s väčším bruchom. Výška 142cm a šírka brucha cca 80cm. Vedeli by ste mi poradiť nejakú značku, ktorá šije širšie oblečenie (nohavice/kraťasy/pyžamá)? Zatiaľ som to riešila tak náhodne, ale teraz, keď prechádzam oblečenie na leto tak už mi z toho ide mimo hlava a chcela by som skúsiť nejaký tip vyskúšať.
Ďakujem za tipy.

zuzap33
12. máj 2023

@lavandamia typ je, ze ma zhodit. Nezamyslela si sa skor nad tym, ze treba riesit detsku obezitu, ako zhanat coraz vacsie a vacsie oblecenie ?

luxus10
12. máj 2023

@zuzap33 suhlasim,ale spat aj chodit v niecom musi... mozno takko, alebo cinaky...

pinkgirl
12. máj 2023

Určite nie Takko - to má také úzke strihy. Syn bol jeden čas lepšie stavaný a nikdy sa mi tam nepodarilo nič kúpiť, nohavice úzke, mikiny tiež. Rovnako je na tom aj Terranova.
Skôr odporúčam pozrieť obchody ako Tesco, Lidl, skús aj Lindex.

shee11
12. máj 2023

tepláky,.pyzama - lidl,.kratasy... mozno Gate, vacsie čísla. Kratasy a teplaky to znesú. Rifle Tesco.

luxus10
12. máj 2023

@pinkgirl lindex ma uplne uzke strihy, takko ich ma sirsie, aj ca, ale ci budu postacujuce, neviem...

shee11
12. máj 2023

@zuzap33 Téma je poradiť znacku oblečenia a nie dávanie nevyžiadanych rad. Vlastne to nie je ani rada, iba hlúpe rypanie . Kym schudne bude chodiť holý? Rastie, tak logicky treba stále väčšie oblecenie. Okrem toho nic o tom chlapcovi nevieš. Nemusí ist o obezitu. Mozno ľahkú nadváhu. To je vsak uplne jedno a nie je to predmetom diskusie.

zuzap33
12. máj 2023

@shee11 nie je to rypanie, len rada do zdravsieho zivota. 80cm v pase je na necelych 150cm troska viac ako lahka nadvaha. Mam doma 3 chlapov, viem aka je chlapcenska a muzska postava

shee11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadymima
12. máj 2023

Ja ti odporucam zaru, moj syn je ako spageta a vsetko na nom visi ako na vesiaku. Zara ma vsetky tricka take oversize strihy ze synovi s vyskou 140+- cm staci aj velkost 128/134

luxus10
12. máj 2023

@dadymima ano zara, mam jednu mikinu, co je sirsia ako dlhsia...

janka_lolo
12. máj 2023

@lavandamia odporúčam lidl, ideálne strihy, všetko tam kúpiš a aj kvalita je fajn, ja mám doma síce už dospelé deti ale najmladší synátor posledné 3 roky strašne pribral, a dcéra keď mu kúpi inde niečo tak mu to nie je dobré čo to len vraciame ale v lidli keď kúpime tak vždy mu to sadne perfektne, aj keď najnovšie mu nakupujem v lete v Turecku oblečenie lacnejšie je to tam a zároveň aj celkom dobre strihy, lebo u nás som naňho mala problém kúpiť boxerky, nakoniec v Tezzenise sme kúpili také čo mu sedia a v Turecku mu kupujem o 2 čísla menšie veci ako u nás, ale to je len môj názor
Samozrejme syn sa začal opäť viac hýbať a hrať futbal tak verím, že aj váha pôjde opäť dole trochu

luccija
12. máj 2023

@zuzap33 môže byť aj chorý, alebo len gulatejsi pýta sa na ine.
@lavandamia synovcom kupujem vždy v Zare majú veľa veci na gumičku letné rifle, teplakove kraťasy, Tesco, Reserved

lavandamia
autor
12. máj 2023

Ahoj @zuzap33 . Keď už som dostala nevyžiadanú radu, "...tip je, že má zhodiť. Nezamyslela si sa skor nad tym, ze treba riesit detsku obezitu, ako zhanat coraz vacsie a vacsie oblecenie?" Tak teda ti odpoviem, že zamyslela. A mám pocit že robím toho dosť. Nakoľko sa jedná o syna môjho manžela, kde jeho exmanželka má plnú starostlivosť, tak na stravu u nej naozaj nemám vplyv (skúšame dohovárať a motivovať a recepty posielať a i...). U nás je pestrá domáca strava, ktorá nie je mastná, ani prisladká s veľa zeleninou. Keď je s nami dlhšie tak sa to zlepšuje, keď je s nami menej tak sa to zhoršuje. A teraz sa zamysli nad mojou situáciou. Máme raz začas doma chalana, ktorý je pribratý. Stravu pohyb máme nastavenú vcelku dobre. Ale tu prichádza aj pragmatická stránka. Potrebujeme ho vedieť obliecť do niečoho tak, aby to nemal zarezané v bruchu, aby nemal nohavice o 15 cm dlhšie. Aby nemal hanbu v škole a z toho nasledujúcu šikanu. Aby sa nehanbil chodiť von. Lebo to je to, čo to môže ešte zhoršiť. A teda sa snažím, hľadám a popýtam o radu na modrom koníkovi. A tu na mňa vyskočí nevypýtaná rada od osoby, ktorá mňa ani moju situáciu nepozná. Nevypýtaná rada bez štipky taktu. Keby aspoň ten takt tam bol. No čo už... Snáď nabudúce.

basska_b
12. máj 2023

@lavandamia No, toto tu je furt, co nenapises, to si domyslia. Bola tu nedavno anonymna otazka, ze ci moze ucitel vylucit konkretne dieta zo skolskeho vyletu. Nic viac (mohol sa niekto pytat len zo zvedavosti). A tam hotova burka: ked sa tvoje decko nevie zmestit do koze, prestante uz kryt svojich nevychovancov 🙄

basska_b
12. máj 2023

A co sa tyka gati - ja mam dievcata len trolinku sirsie v pase ako je konfekcia. Proste tie kosti maju take, vaha normalna, vsetok tuk vybehaju. No a narážala som na uzucke rifle, leginy, co sa im zarezavali. Chcela by som sa zastat Lindexu, ze teplaky maju velmi pohodlne a dokonca sa mi podarilo najst par gati s gumou v pase. U vas je zaklad kupovat elasticke veci / guma v pase. Je mozne, ze ked mu daco sadne, budete to prat a tocit dokola. Je moznost aj kupit vacsie gate a u krajcirky nechat skratit

zuzap33
13. máj 2023

@lavandamia ked sa pytas na verejnom fore, musis vediet, ze odpovede budu aj priame a vsetkeho druhu. Povedala som si verejne svoj nazor ako to tu robia dalsi

shee11
13. máj 2023

@zuzap33 Akurát, ze ten nazor na netýkal témy 😉

jan510
13. máj 2023

moj je chudy ale pri tych slim fit strihoch aj tak ma problem nieco obliect lebo deti maju brusko. a to ma 16 kil . A ked ho nieco tlaci nema to rad, takze za mna lidl a reserved

monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz