V ktorom týždni tehotenstva ste začali kupovať výbavičku?

25. júl 2023

Ahojte žienky chcela by som sa vás spýtať v ktorom tt ste kupovali kočík? Je v 20 tt ešte skoro kupovať kočík?
A kedy ste kupovali ďalšie veci ako baldachýn,perinky, drogériu atď? Kedy oblečenie ? Som prvorodička budem vďačná za rady😊. Ďakujem.

rhodesian
25. júl 2023

Ahoj, kupovala som tak ako ma zaujalo, do 7m sme nevedeli pohlavie 😂 takže väčšinou neutralne vecičky. Kočík som kúpila po 3D Sone v 26tt keď som vedela že je všetko na 100% v poriadku 🙂 Perinku napr. Som kupovala asi v 16tt lebo mali krásnu vo výpredaji 🙂
Ale osobne ti odporúčam mať to najdôležitejšie kúpené do toho 35 týždňa, nikdy nevieš ako sa budeš cítiť, či sa ti ešte potom bude chcieť kotúlať po obchodoch a hľadať 🙂 urob si zoznam čo by si pre bábätko chcela, keď ta niečo zaujme v obchode tak kúp a potom len vyškrtni zo zoznamu 🙂 držím palce 🌹

zenulkaaa
25. júl 2023

Ja postupne cca od 6. mesiaca, ale najviac som nakupila az v 9. Mesiaci-kocik, postielku aj zvysne veci co chybali.
Ale ak by sa mi nejak velmi pacil kocik, alebo cokolvek ine v 20tt alebo napr by to bolo za dobru cenu, tak kludne kupim. Kazdy podla svojho uvazenia.

obleckodogymu
25. júl 2023

Aktuálne 25tt a už mám postieľku, výbavu, oblečko, rozplanovanu drobnu prerábku bytu...ešte kočík, vajíčko a tieto drahšie veci ostávajú na zozname, do toho sa pustím po najbližšej poradni keď sa konečne odhodlam si to trochu naštudovať 😅

thereisabear
25. júl 2023

Zhruba po 25tt prvé veci.

deti95060810
25. júl 2023

pri prvom tehu - 10 dní pred pôrodom.
kočík až po pôrode....
pri ostatných deťoch veľmi podobne

226lenka
25. júl 2023

Ahoj. ja som kupovala výbavičku, začala som oblečením, body, dupačky, keď som bola v 22. týždni. Kočík som kúpila v 7. mesiaci a aj to len preto, že ten, ktorý som mala vyhliadnuty, bol za dobrú cenu. Cumlíky, fľašky a také veci som kúpila na začiatku 9. mesiaca

226lenka
25. júl 2023

A postieľku a vybavenie do nej v 7. mesiaci

pininka1
25. júl 2023

Postupne všetko keďže sme nemali na to, aby sme všetko naraz kúpili, kočík niekedy v 7 mesiaci pri prvom.

mimi3008
25. júl 2023

Vela veci sme mali od svagrinej - postielka, vanicka, jedalenska stolicka, oblecko. Ale kocik sme kupovali 3 mesiace pred TP. Ja uz som bola taka, ze to uz treba, manzel skor, ze naco tak skoro😅

kacenocka2
25. júl 2023

Od 6.mesiaca

ankare
25. júl 2023

Pokojne už kupuj. Mne od 30.tt hrozil predčasny pôrod a bola som v nemocnici, takže som ľutovala, že som to skôr nezačala riešiť.
Držím palce!

mia_von_prag
25. júl 2023

Po druhom screeningu som kupovala všetko. Aj kočík. Posledne 2 mesiace som už moc nevladala behať po obchodoch. Pri druhom dieťati som kupovala priebežne od začiatku.

2006_1211
25. júl 2023

Postupom času, keď som nieco niekde videla co sa mi zapacilo tak som kúpila ale kočár som mala tak v 25tt

motylik273
25. júl 2023

Ja som v 6m a zacala som kupovat vecicky od druheho velkeho ultrazvuku kde sme sa dozvedeli aj pohlavie… ak je nejaka zlava kupuj pomalicky, potom uz vladat nebudes behat po obchodoch.

cookie29
25. júl 2023

po druhom velkom USG, som zacala kupovat. Ale teda ja najma z druhej ruky a tak, takze chvilku trva.

alex666
25. júl 2023

Ja si myslim, ze 20tt je ok. Resp. ockaj na morfologicky ultrazvuk a mozes ist na to.
Ja si myslim, ze je dobre mat to poriesene skor, lebo je toho vela a v poslednych mesiacoch prichadza unava a budes rada, ze to uz mas vybavene.
Navyse niekedy v zavere tehotenstva pridu aj problemy, treba lezat a na chystanie vybavicky uz nebude priestor.

ikuska27
25. júl 2023

No ja som kočík našla v super cene a bola som v druhom mesiaci...vedela som že z práce odídem na PN, tak som sa snažila tú najvyššiu položku zaplatiť ešte z výplaty... ostatné veci som tak postupne...už budem čochvíľa rodiť a postieľku napríklad ešte nemám zloženú 🙈ale hlavne že je doma 🙃

tbd
25. júl 2023

Odkedy som dostala tehotenskú knižku, odvtedy som začala všetko postupne zháňať, porovnávať ceny, robiť výhodné nákupy. Nechcela som si to nechávať na poslednú chvilu, aby som nekúpila zbytočne predražené voloviny. a ani by sa mi ku koncu už nechcelo 😂

gaabriela2212
25. júl 2023

Ja som kočiar kupovala v 6alebo7mesiaci a aj postieľku. A vsetky ostatne veci ako fľaše, teplomer,vanicku proste uz vsetko komplet v 8 mesiaci.Pri druhom som tieto veci kupovala uz od 5mesiaca ,keďže prve tehotenstvo bolo rizikové tak som zacala nakupovat kociar postielku vsetko uz v 4-5 mesiaci aby som to stihla ak by boli komplikacie znovu

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonamichal
25. júl 2023

Pri prvom tak od 6.mesiaca a pri druhom priebežne od začiatku, ale veľa vecí aj zostalo tak sme len dokupovali. Keďže som mala TP po Vianociach tak som to chcela mať už všetko nachystané aby som si v kľude užila sviatky a pokupovala ešte darceky a dobre som spravila keďže sa dcérka vypýtala o 7 týždňov skôr

patriciavanesska
25. júl 2023

Kocik som kupila uz okolo cca 3 mesiaci, bol za dobru cenu, po 20tt ak my dr. Povedal čo čakame som pomaly začala kupovať oblecenie ,vybavicku do postielky,fusak,kozmetiku, aj uz pre mna do porodnice mam pomaly nakupene ,aktualne som 28tt😊

denithestrange1993
25. júl 2023

Mala rada,na kocik sa niekedy caka aj niekolko tyzdnov kym je na sklade,cize nespoliehala by som sa,ze ho objednam v 8 mesiaci. Zvysok podla pocitu a podla toho ci vies,nevies pohlavie.

555petulka
25. júl 2023

napríklad kočík by som kúpila neskôr, pretože ti od doručenia plynie záruka...inak som výbavičku kupovala po 28 týždni...ja som bola ok do konca tehotenstva, ale niekto má problémy, tak je rád, že už všetko má...

zuzi0911
25. júl 2023

Ja som si po každej návšteve dr nieco kúpila (body,gate,hrkalka)...
A od 6m uz vacsie nákupy oblečenia,drogérie ..7m postieľka +do pôrodnice ,8m kočík ...🙂

btus
25. júl 2023

v 7 mesiaci - ak by sa narodilo skôr.

len_nig
25. júl 2023

To je úplne na tebe 😊 ja som kočík objednala ešte na konci 1 trimestra lebo som presne vedela aký chcem
Veci som tiež kupovala priebežne, každý mesiac dačo. Pre veľa ľudí to bolo skoro, ale pre nás nie 😊 aj sa mi každý čudoval načo už balím do pôrodnice a predsa som porodila o 2t skôr čiže vyplatilo sa

kisha769
25. júl 2023

Pri 1.tehu v 6 mesiaci kvôli finančnému rozložení, každý mesiac niečo a teraz pri druhom synovi v 8.mesiaci iba dokupovala

ivkam29
25. júl 2023

Ahoj, podla mojho nazoru je vhodne neodkladat si vsetko na poslednu chvilu, clovek nevie co sa prihodi a potom moze nestihnut. Ja som vecicky pre radost kupovala aj skor, lenze niektore vacsie veci som odlozila na neskor a v 26 tt som skoncila v nemocnici a bola tam az do konca. Strasne sa riesi kedy sa ma a nema este kupovat, treba kym vladzes a mas chut.. neskor to moze byt narocnejsie

zaphyra
25. júl 2023

Kocik sme kupovali relatívne skoro, po trisomy testoch niekde v obdobi druheho screeningu. Presne som vedela aky chcem a chceli sme bazarovy, naskytol sa vtedy za super cenu v skvelom stave, keby nie asi kupujem az teraz niekedy. Inak oblecenie som zacala pomalicky riešiť az teraz. Okolo 30tt.