V čom si odniesť dieťa z pôrodnice v zime?

szzuzka
28. júl 2012

Termin mám na január, určite bude zima. Poradite ake oblecenia prichystat? A bola by som zvedava ci je autosedacka alebo vanicka do auta lepsia pre novorodenca? dakujem.

kajlik18
28. júl 2012

jeej no to som aj ja zvedava tiez mam termin na januar 😀

babulatko
28. júl 2012

vaničku nemôžeš brať, dieťa musí byť predsa v autosedačke!!! ja by som mu obliekla body, dupačky a potom nejakú zimnú kombinézu (overal), ak bude veľmi zima môžeš si dať do sedačky ešte fusak...na tú chvíľku čo prenesieš dieťa z nemocnice do auta a z auta do bytu by to mohlo stačiť. Veď tatino by mal v aute dobre zakúriť, než si tam pojdeš s bábom sadnúť 😉 To záleží ale na tom aké bude počasie...

mirip
28. júl 2012

autosedačka je povinná alebo pre malinké vajíčko no je to tvoja vec my máme do porodky 8km a my sme to riskli, síce bol oktober ale zima už bola vtedy riadna, mala som normálne oblečené zabalené v perinke a mala som prechodný flísový fusak skrátka sme to rikli a nič sa nedialo 🙂

pakin
28. júl 2012

My sme nemali este autosedacku, ked sa maly narodil, mali sme vanicku. Raz je dovolené pouzit vanicku, ale len vtedy, ked odchádzas z nemocnici s bábom. Vtedy by nemali dat pokutu. Ved nie kazdy má vajícko 😅 Moj maly sa narodil v decembri, nebolo az tak velmi zima ale pre novorodeniatko to stacilo 😅 Mali sme oblecené: body, dupacky, teplejsí overal, 2x ciapky, rukavicky, takto do perinky, fusak a napokon do vanicky. Prespal celú cestu 🙂 (40-50 km). Isli sme pomaly, nakolko som bola po cisárskom, nebolo jednoduché zasadnút do auta, vyhnút jamy na ceste a vystúpit z auta 😝 Podla mna, pre novorodeniatko je lepsí, ked lezí rovno na chrbáte vo vanicku, ako naklonené vo vajícku 😖 😉

swanqueen
28. júl 2012

tu predsa nejde o pokutu, ale o BEZPECNOST dietata! urcite do autosedacky! my to mame domov z nemocnice 5 minut,ale aj tak by som si netrufla bez autosedacky..

xenicka13
28. júl 2012

ja mam januarovu, sestricky v porodnici poobliekali iba polovicu z toho, co mi muz priniesol, ved v aute zakurite, teply overal a sup do autosedacky 🙂

kokorunecka
28. júl 2012

Ja som malinkej obliekla : body, pančušky, dupačky a zimný overal. Potom šup do autosedačky a tradá domov.

namarie
28. júl 2012

naša mala body, dupačky, overal a deku na sebe a vo vajíčku bola, chúďa ani ju nebolo vidno, ale sme šli v aute bez kúrenia a malá sa narodila vo februári v tej treskúcej zime a šli sme 60km...

luciferkax
28. júl 2012

Dávať dieťa do vykúreného auta je blbosť, tak či tak prejde cestu z nemocnice do auta v chládku, v aute sa spotí a potom bábo spotené vytiahnete zas do zimiy.
My sme mali bábo vo fusakotaške, mal sotva dva kilá, vo vajíčku by sa stratil, mal oblečené dupačky, košielku, svetrík, schovaný v zavinovačke, v deke a šup do fusakotašky. Takto sem ho prevážali od oktobra do marca, chodili sme často k lekárom, na kontroly, ale jas om sa bála, že ochorie

lejlla
28. júl 2012

Ja by som dala teplejsi zimny overalik a su super deky urcene do vajicok zimne Emitex.

sosovica
28. júl 2012

Moje dieťatko bolo riadne zababušene ked sa narodila v tych najhoršich zimach :D....paperovu perinku,deku a fusak 🙂 tobola naša vybava s porodnice

evabb35
28. júl 2012

do autosedačky treba dokúpiť teplú fleecovú zavinovačku, na to ešte deku, 2 čiapočky, jednú tenkú bavlnenú a na to takú fleecovú a tú šnúrku fleecovú som ovinula jemne okolo krku ako šál, oblečenie - nedoporučujem hrubý overal, ale obliekala som do veľkých mrazov do viac vrstiev - najskôr bavlnené body s dlhým rukávom a roláčikom, na to bavlnené dupačky, na to kabátik bavlnený - podšitý bavlnou, na to dupačky bavlnené podšité bavlnou - teda také dvojité bavlnené, na to frothé ponožtičky, na to fleecové dupačky - to už boli také akoby nohavice na traky z toho trčali nôžky, tie nohavice boli dlhšie, tak som nožičky ovinula tými spodnými okrajmi nohavíc, nožičky som dala do fleecových ponožtičiek, na to kabátik fleecový a na ručičky ponožky frothé, tváričku som prikrývala plienkou teplou. Autosedačku som mala vždy z auta dnu, takže bola teplá. a keď pršalo, či snežilo, tak som prikryla autosedačku-striešku a nožičky takou podložkou, ktorú som používala na prebaľovanie, tú podložku som používala na prikrytie aj vo veľkom mraze a potom v aute som to samozrejme dala pri zatvorených dverách dole. Lepšie je kúpiť autosedačku s takou pevnou a dlhšou strieškou, tá sa lepšie prekrýva a najmä aby bola tá strieška z nepremokavého materiálu. Už na pôrodnici som dieťa ukladala do autosedačky. A prakticky keď sme odchádzali z pôrodnice, tak som prekryla striešku autosedačky a urobila dieťatku taký stan.Dobré je radšej zobrať aj štipce, ak by fúkal vietor a auto zaparkovať niekde blízko vchodu, pokiaľ to nie je vyhradené miesto pre záchranky.

valentyne
28. júl 2012

my sme prenasali v decembri malu, body, dupacky, bundicka a zimny overal do autosedacky. a tusim sme ju kus zakryli. suhlasim ze moc nenaobliekat kvoli prechodom zimy a tepla.
a vela sme malu prenasali vo vanicke z kociika, vnutri sme mali 5bodovy pas a aj vanocka bola prichytena. sme chodili cca 4x tyzdenne autom,a vela mala spala,sme boli spokojni. aj to je lepsie pre dieta,ze sa tolko nekrci v sedacke. ale z porodnice sla vo vajicku

rebecca2006
28. júl 2012

ahoj, moja dcérka je januárová, mala body s dlhým rukávom, dupky, košieľku, a na to taký flísový overál, na hlave čiapočku- rukavičky nemala, lebo mala pridlhé rukávy. A dala som ju do zimnej dekovej zavinovačky Emitex, tá je fakt suprová, dávala som ju aj miesto fusaku. Určite vajíčko, zas to nie je až taká investícia. Existujú aj vaničky homologizovanbé ako autosedačky- ale ´to si trba zistiť, či tvoja spĺňa. Každopádne je vajíčko bezpečnejšie

mirinecka
28. júl 2012

mne sa malý narodil v decembri v tej najväčšej zime aká vtedy mohla byť, dala som dupačky overal , perinku fusak a a ešte prehodila deku, ja som išla s malými domov na rukách a to sme 17km od nemocky, nevedela som si ani predstaviť ako dať také malé bábo do vajíčka aj keď druhý bol veľký tak potom to bolo už v pohode. ale z prvým som to riskovala do cca 3mesiacov, cesta autom cca 15km do mesta len vo vaničke a sedela som pri ňom, taktiež kvôli tomu že boj na jeseň tak som ho chcela mať vo fusaku. aj pri druhom by som to tak robila keby vzadu už nebola jedna sedačka, kvôli tomu chodil v predu vo vajíčku pri vodičovi aby bol pri ňom dospelý keby trebalo strčiť dudel 😎

k_a_j_k_a
28. júl 2012

Ahoj, ja som rodila v decembri za tuuuuhej zimy. Malu sme na cestu z porodnice obliekli do: body s dlhym rukavom, tenky overal, ponozticky, svetrik, overal, ciapocka a sup do autosedacky a zakryt dekou a cez tvaricku plienku. Ja som zasadne za autosedacky, tie vanicky do auta sa mi nezdaju. Inak na piaty den od narodenia sme behali po vonku 🙂

petribela
29. júl 2012

ja som nad tým ani nerozmýšlala, že v čom zoberiem drobca z pôrodnice...všetky maminky majú obavy...zababúšim ho a zoberiem vrch z kočíka,,vo vajíčku bude skrútené,,za 5 min sme doma a šup do novej postielky:o

traktor
29. júl 2012

aj v brusku je dietatko skrutene a nevadi mu to..vajicka sa netreba obavat 😉 ..dôlezita je bezpecnost dietatka..a ci cesta trva 5 minut ci 2 hodiny je jedno..staci chvilka a stane sa nestatie..a oblecenie..klasika kosielka, dupky, overal /ak overal nema rukavice a ani sa nedaju stiahnut rukaviky na rucky tak aj rukavicky/, capica , das dietatko do sedacky a das deku ..alebo ak mas pouzijes fusak speci pre vajicko..netreba sa tak obavat v com a ako odniest dietatko..nie je to strasiak..ved tak isto bude potrebne chodit na poradnu..pripadne na vysetrenia , ktore potrebuje mat novorodenec..

stanislavao
29. júl 2012

urcite v autosedacke vo vajicku. autosedacky su povinne. obliect body, pancusky, overal napr. fleesovy, ciapka. dat do fusaka co je do autosedacky a mozete prikryt dekou, ak by velmi fukalo, aby na dieta nefukalo.

daniela242
29. júl 2012

Ja mám januárového syna. Mal oblečené body, pančušky, nohavice na traky. hrubý zimný overal, čiapku.Bol vo vajíčku a v ňom bol ten fusačik do autosedačky od Emitex. Dcérka je februárová, tá mala body, dupačky, teplý overal čiapku. Bola vo vaničke od kočíka vhodnej do auta a v ňom mala teplý fusak. S obidvoma sme šli z pôrodnice autom 🙂

rora
29. júl 2012

vo vajicku, mne sa na zimu dost osvedcila aj taka zavinovacka tepla od emitexu,uz tu bola spomenuta, pekne som do toho malu este zabalila, a ked este nebolo tak chladno (malu som mala na jesen) tak som ju pouzivala aj do kocika

nasta197
29. júl 2012

Ahoj ja som isla z porodnice vo februari bola zima :P moj muž sa osobne pýtal policajta ci musí byť dieta v sedacke ! policajt povedal že nemusí môže byť aj v prenosnej tažke ale musí mať na ručičke pružok s menom čo davaju v porodnici mi sme sli tak 🙂 mal oblečené doby(overalove) podožky svetrik a bol zabalený v perinke a v deke 🙂 samozrejme čiapočka obliekala ho sestra

tigri
29. júl 2012

ja som tretie dieta viezla domov v tych najvacsich tohtorocnych mrazoch, oblecene mal dlhorukavove bodynko, pancusky, tensi flisovy overalik, zimny overal, čiapku a este mal zimny fusak v autosedacke

pri naraze nemas sancu dieta na rukach udrzat, fyzika nepusti...aj keby to nebolo povinne, v zivote by som dieta neviezla v aute bez autosedacky ani par metroch...

http://www.stream.cz/uservideo/199812-nemyslis-...

radka24
29. júl 2012

Moj maly sa narodil 02/2011 a bola fakt zimka ked sme isli domov. obliekli sme mu polodupky, body s dlhym rukavom a este tricko navrch a ciapocku. potom mi ho pani sestricka dala do perinky, deky a fusaka. ja som si maleho priviezla vo vanicke, ktoru sme mali v aute. do autosedacky som sa ho bala dat bolo naozaj chladno a tak v nemocnici stali na svojom dat babatko do perinky a fusaka a ja som bola taktiez tohto nazoru.

superstarka
29. júl 2012

Kedže sa moja narodila 19tého decembra,na štedrý deň nás pustili,brala som ju iba do velkého fusáku.V aute som ju držala v náručí.A bola zima a ešte aj pršalo.