Ulitka na spanie pre 7-týždňové dieťa

14. nov 2022

Ahojte mám doma 7 týždňovú dcérku a rozmýšľam nad kúpou ulitky keďže občas jej v spánku vystreľujú ručičky a budi sa na to hlavne cez deň , lenže sa bojím že sa mi na to “ zavinovanie” naučí a neskôr keď bude väčšia bude mat problém bez toho zaspávať , viete mi dať prosím vaše reálne skúsenosti či to vašim detickam pomohlo a ako sa im potom zaspávalo bez toho ďakujem 🤍

hipuska
14. nov 2022

Určite sa nenaučí. Neskôr jej to bude vadiť a syn si vedel potom pekne rozlepit sám. Akurát, čo som mala problém, že syn bol v tom ako valček. A sa mi stalo, že sa prevalil na tváričku

lalala94
14. nov 2022

Osobne si nemyslím, že zo zavinovačky, perinky či ulitky vznikne zlozvyk. To nie je ako cumeľ v piatich rokoch. 😉 Dieťa sa obyčajne cíti dobre, keď je pevne zviazané, pripomína mu to maternicu, nerušia ho jeho vlastné pohyby a cíti sa bezpečne. Keď bude bábo staršie a aktívnejšie, samé dá vedieť, že už zviazané byť nechce. Minimálne ja sa tým riadim a zatiaľ u nás zavinovačku ani ulitku cielene neodstraňujem.

petamich
14. nov 2022

nas bol na ulitku alergicky ale na druhej strane mal silny moorov reflex, tak sme ho "viazali" do plienky - na trojuholnik, polozit nam a prekrizit cez rucky a uplne mu to stacilo, nohami veselo kopal, keby sa nejedoval v ulitke pouzivame tu 🙂 za mna do toho, neskor sa v tom babo zacne citit nepohodlne alebo postupne zacnete pouzivat menej a menej

beata_k
14. nov 2022

Zrejme ide o moorov reflex. Za par tyzdnov sa strati sam.

natyzara
14. nov 2022

ja balim na vecer ako @petamich. moja ma 17 tyzdnov a stale ju budia ruky

autor
14. nov 2022

Objednala som no uvidíme či sa slečne bude páčiť v nej ale myslím si že aj áno lebo pri obliekaní vždy plače ale keď jej už dám overal ukľudní sa a zaspí 😅 tak uvidíme

mamatroch
14. nov 2022

Nas najmensi spaval zavinuty takmer 10 mesiacov 🤣 ...najskor ulitka, neskor velka baby deka... A prostredna do 8 m., ta bola bez nej uplne nervna a nevedela spat. Mala extremne silny a dlho moorov reflex a kym sme nemali ulitku, bola schopna nespat aj 7 hod (hovorim o 1-2 m. babatku!) lebo ju rucky vzdy budili... Obidvaja su doteraz taki tulivi / pritulni / maju radi fyzicky kontakt a blizkost a druha vec, vzdy sa celi zamotaju do periny az po bradu - bez ohladu na rocne obdobie. Ani tropicka noc im nevadi 🤣🤦 ...takze zatialco ine mamy deti chodia po zaspati zakryvat, ja ich chodim odokryvat, aby sa neuvarili 😸

autor
21. nov 2022

Tak mamičky na koniec som ju kúpila a neľutujem malička vyspí krásne aj 7 hodín úplne iné bábätko to je 🤍 ja veľmi odporúčam 👼🏻