Topánočky na prvé krôčiky

seemani
19. máj 2014

Ahojte chcem sa spýtať na prvé krôčiky, aké topánky ste deťom kupovali? Mám od rodinných známych jedny topánočky, tie nosil môj drobec asi od 7meho mesiaca. Od 8 chodí už tak, že sa drží za ruky, ale teraz už dokáže sám stáť a už urobil dva krôčiky bez držania. Tzn. zachvílu začne sám chodiť a tak rozmýšlam, či mu už kupovať čisto nové alebo stačia aj z druhej ruky? Počula som, že každé dieťa by si malo vyšlapať topánoky a nemalo by mať po druhom. A ak nové, môže nosiť aj sandálky?

monicm
19. máj 2014

@seemani určite nie po niekom druhom,ale vlastné a na prvé krôčky určite nie sandálky,ale pevná obuv aj na prstoch,na päte. sandálky s otvorenou špičkou až ked vie dieťa dobre chodiť.

ushuaia
19. máj 2014

@seemani ahoj my sme to poriesili zatial takto , my mame zatial 7 a pol mes. mame tiez ,,z druhej ruky,, jedny topanocky, su to makke kozene capacky, zacina sa stavat...,co sa tyka sanadalok moze mat ale ortopedi odporucaju pre drobcov z uzavretou cize ,,pevnou,, patou, tiez makke... 🙂 Drobec rychlo porastie a na ozaj prve krocky aj obnosenymi nic nepokazis...

bibadlo
19. máj 2014

určite nové topánočky, kožené, s pevnou patou, ohybnou podrážkou

bosoriak
19. máj 2014

@seemani Topanky do 2 rokov som pokojne davala po surodencovi, ved to aj to dieta nosilo tak par hodin do dna a len zopar mesiacov, kedze nohy rastu rychlo. 🙂 Urob ako myslis, ale zas to netreba prehanat s tymi "zdravotnymi" opatreniami. Clovek aby pomaly kazde topanky kupoval vyhradne za 50 eciek nove, lebo ostatne su z nejakeho dovodu nevyhovujuce. A co ja tie peniaze kakam? 🙂

ushuaia
19. máj 2014

@seemani je to z clanku od detskeho ortopeda DR KUSINA...na prve nesmele krocky stacia ponozky s protismykovou upravou podosvy, pripadne makke kozene capacky bez pevnej podrazky, Len co sa vask zacne aktivne stavat, potrebuje pevnejsiu obuv. Na doma su najlepsie sandaliky s volnou spickou ale s pevnou uzatvorenou patou, siahat maju az po clenok. Sandaliky stridajte s maksimi topanockami..., je to uznavany lekar...ale nazorov tu bude viac, ved kazda mame inu skusenost...

ushuaia
19. máj 2014

@bosoriak tiez si to myslim... 😉

22beba
19. máj 2014

daj si capacky.sk tam su krásne koženné pevné 🙂 ja som si od tial kupila dvoje a v lete chodil akoby naboso a v jari a v jeseni zase pevná podrážka koženné ... 🙂 ešte teraz mu ich sem tam obujem na doma ale už občas lebo nožka podrástla 🙂

mimikas
19. máj 2014

Urcite nove, hlavne aby boli flexibilne, dobre so ohybali aby jeho svaly pracovali ked bude chodit. Ja odporucam Richter, Superfit, Geox a Primigi.. Dolezite je aby mala noha prirodzeny pohyb a musela sa pri chodzi aj trosku namahat. Mne osobne sa nepacia Protetika, tie su velmi tazke a tvrde.

marosko256
19. máj 2014

Ahoj, tak my sme kupovali topanky v jednom eshope a sme s nimi spokojni. Su pohodlne, drzia nohu a ntlacia prsty. Skus pozriet na oblecsvojebabo.sk a mozno si tam nieco vyberies.

devicka
19. máj 2014

ja som bola spokojná s RAK topánočkami. ľahké a nôžku držali pevne 🙂

nicolle21
19. máj 2014

ja som zase citala, ze toto tvrdenie - len nove topanky - je cisty marketing.. co by som sa nedivila, keby to bola pravda, lebo na detoch sa strasne zaraba a hlavne sa lahko manipuluje rodicmi hlaskami typu - co si za matku, ked nechces to najlepsie pre svoje dieta..
v zasade su ale dva tabory - pevna obuv (topanocky typu RAK), s klenbou vnutri, po clenky, tvrda podrazka a druhy tabor je presny opak - makke topanocky, bez klenby, rozsirujuce sa smerom k prstom (tak ako prirodzene sa rozsiruje detska nozicka).. musis si sama precitat co-to k obom taborom a niektory si uz len vybrat 😀
ja som si vybrala ten s makkymi topanockami (blue little lamb mu kupim na leto, na doma je v ponozkach alebo v kozenych capackach - z capackomanie na fb) a bez klenby.. ja sama na sebe citim rozdiel, ked chodim naboso ci uz po trave, po asfalte, piesku, ze inak sa chodi, lepsie a preto malemu budem kupovat, aj keby drahsie, ale kvalitne makke topanky, ktore mu dovolia chodit prirodzene 🙂

seemani
autor
19. máj 2014

no tie sandáliky majú uzavretú pätu a sú nad členky vzdau a vpredu majú na tri pracky na suchý zips zapínanie a otvorená špička, lubia sa mi vtom že v nich nie je teplo..

ushuaia
19. máj 2014

@seemani a ked su aj makke tak v com je problem...? 🙂 a tiez dobre aj na leto...

pupendo5
19. máj 2014

ak by si si chcela precitat nejaky nazor preco na boso http://www.nohynaboso.cz/
@seemani

nicolle21
20. máj 2014

@seemani aaa este toto som vcera hladala a nasla az dnes..

https://www.youtube.com/watch?v=-WdudE4rbN0


porovnanie ako dieta chodi v capackach (teda uplne makkucke) a v nike, ci akych, teniskach, tvrdych ako slak.. 🙂 myslim, ze rozdiel je tam badatelny uz na prve pozretie 🙂