Topánky na širokú nohu

wendy62
31. mar 2014

Poradte, kde v BA alebo okoli zozeniem topanky na sirsiu nohu, velkosti nad 30? Mali sme par krat Elefanten a Barenschuhe, tie sa vyrabaju v roznych sirkach, ale teraz je uz aj ta najvacsia sirka prilis uzka, a tieto velkosti uz v BA ani nie su, museli sme ist do Brucku a nakoniec sme ani tam nic nezohnali... Idealne do 40 eur.

melesmeles
31. mar 2014

http://www.supertopanocky.sk/ skus tu maju aj kamenny obchod

jabadaba
31. mar 2014

@wendy62 no vitaj v klube! Mame ten isty problem, navyse ako bonus este aj vysoky nart. Sedia jedine topanky z Rena, zn. Bama. Ta je jedna z mala, ktora respektuje rozne sirky noh. Ale teda vyber je vzdy zalostny. Tak skus to Reno, my sme sice nepochodili, ale hladali sme konkretnu velkost, mozno vo vasej budes mat viac stastia. Tie najsirsie su oznacene modrou nohou.

jabadaba
31. mar 2014

@melesmeles a o tychto vies, ze maju topanky aj pre siroke chodidla ci si len tak hodila link na predajnu topanok?

kukuku01
31. mar 2014

este sa daju dat usit na mieru v Protetike, ja mam vzdy odporucenie od ortopeda a topanky dcere zameraju a usiju, doplaca sa cca 18 Eur, alebo obcas nam sadnu topanky z Protetiky, co je v BA na Bojnickej 🙂 😉

jabadaba
31. mar 2014

@kukuku01 prosim Ta a ako dlho take usitie topanok na mieru trva? Si to neviem predstavit ak treba poriesit napr. pri zmene sezony.

katkavv
31. mar 2014

baby na siroke nozky su super aj pediped, moj ma opacny problem, extra uzku a dlhu nozku ... objednala som mu z ameriky pedipedky a su nam velmi velmi siroke, predavam ich, uplne nove, velkost 31, ak mate zaujem pozrite v mojom bazare ;)

kukuku01
31. mar 2014

@jabadaba dnes si idem po jedny a trvalo to 2 tyzdne, myslim ze najdlhsie som cakala 3 tyzdne

melesmeles
31. mar 2014

@jabadaba ja tam kupujem malemu, myslim, ze ma dost siroku nozku a obuvaju sa super.....

pallacinka
31. mar 2014

@wendy62 Siroke strihy ma aj Clarks, maju tusim styri rozne stupne cislovania sirky (H su najsirsie).

jabadaba
31. mar 2014

@melesmeles super, to som potrebovala vediet. Tak mrknem aj tuto znacku. Dik. 😉

jabadaba
31. mar 2014

@kukuku01 dikes, to znie celkom akceptovatelne.

jabadaba
31. mar 2014

@pallacinka tato znacka je dostupna aj u nas?

jamelia
31. mar 2014

@wendy62 ak ti pride odpoved zdvojene, tak mi to zblblo 🙂 mam podobny problem s dcerkou, tiez ma siroku nozicku, ked ma uzsiu topanocku, hned sa jej otlacaju nechty na palcoch. Preto jej kupujem superfit - najdes ich aj v BA na stranke www.beni.sk, su trochu drahsie ale. No mozno tam najdes aj inu znacku, co by sa ti hodilo, pokukaj.

ichbinich
31. mar 2014

Superfit ma tiez tri rozne sirky, oznacuju to tou istou "tabulkou" ako aj Elephanten.

wendy62
autor
1. apr 2014

dakujem za rady 🙂 skusali sme Protetiky, Superfit, no su uzke. Aj v supertopanockach sme minule stravili hodinu skusanim 🙂 Mal aj na mieru robene na predpis od ortopeda, ale oni tiez nevedia spravit lubovolnu sirku, lebo nemaju take siroke podrazky, az pre dospelych. On ma vraj vacsiu sirku ako H a pre deti robia iba do H. Takze nam spravili najsirsie ake sa daju, boli hrozne tvrde, nechcel v nich chodit, potom sme ho nejako ukecali ale uz po par mesiacoch sa mu zacal robit vboceny palec a malicek, takze ked sme boli o pol roka na ortopedii pre dalsi predpis, tak nam ich rovno zatrhli, ze take nemoze nosit...
Teraz mi kamoska zohnala z CR sandale Keen, ktore su znesitelne, ale drahe a treba si dat pozor na konkretny model, lebo nie kazdy je dost siroky. Maju aj tenisky, ale vsetky sirsie v jeho velkosti boli vypredane ☹ Este sa mi podarilo zohnat siroke platenky v predajni Garfield.

yanni
1. apr 2014

@wendy62 no mas to tazke. Aku ma siroku nozicku? Da sa to odmerat nejak v cm? My ideme akurat v sobotu so vsetkymi tromi chalanmi tu v Mnichove do specialneho obchodu len s detskou obuvou dat im naskenovat a riadne odmerat nohy, lebo tiez sa mi vela veci nezda. Tak by som sa popytala, ako co aj koli tvojmu malemu. Ono je straaasne vela znaciek ale na SK pomery asi dost drahe. Ja kupujem väcsinou superfit, tie pasuju najlepsie, ale aj primigi a piu, z tych hlavne sandalky, a dost aj Richter. Elephanten su uz zial kvalitativne nie to co byvalo pred ca. 15 rokmi.Ako to prebral Deichmann ide to s nimi dolu vodou.

wendy62
autor
1. apr 2014

@yanni neviem aku ma sirku, je teraz v skolke, skusim odmerat vecer. Tie ortopedicke maju vnutri sirku 8,1cm a nestacili, tie Keen maju 8,5cm, a tie ho neotlacaju, ale oni maju trochu netradicny tvar, maju sirsiu tu cast na prsty a asi aj vdaka tomu mu lepsie sedia, lebo on ma prsty tak nejak nasiroko a vacsina topanok sa uz v oblasti prstov zuzuje, aj tie ortopedicke a vlastne to mu potom spravilo to vbocenie.

yanni
1. apr 2014

@wendy62 hm musim kuk ake siroke su nase topanky.
Pozrela som tie keen, nejak mi to nic nehovorilo, ale to su viac-menej take topanky na vandrovku. Ako salomon a podobne. Inak Richter si neskusala? Neviem ci sa daju kupit na SK, je to rakusky vyrobca, tie maju tiez sirsiu spicu.

wendy62
autor
1. apr 2014

@yanni ano tie keen su take do lesa, ale co narobim. Richter maju u nas v Beni, boli sme skusat, ale ziadne nam nesadli, no nemali moc velky vyber, musim pozriet v rakusku. Nechapem preco u nas skoro vobec nemavaju vacsie sirky, aj ked to vyrobca ponuka, v okoli mame vela deti so sirsou nozickou, urcite by sa to predavalo.

yanni
1. apr 2014

@wendy62 no ved to, nic nenarobis. Dieta bose chodit nemoze.
Inak tou revoluciou sa SK len pokazilo. Za totacov sme sice vsetci mali oblecene a obute to iste ale aspon bola kvalita. Moj brat ma tiez siroku nohu a vysoky nart a v 80tych rokoch nebol problem kupit pre neho topanky, tenisky, kopacky na trening. Teraz, ked sme otvoreni svetu, je vsade nejaky problem. Ale jasne, ze obchody objednaju len par kusov, kedze take poriadne kvalitne su drahe a na sk je zvyk, cim lacnejsie tym lepsie. Ale ani sa necudujem, zarobit ludom nedaju, hlavna vec, ze zamestanavatelia chcu aby ludia robili aj 25 hodin denne grrrrr
Ak mas fakt moznost zbehnut do Rakuska, tak skor do nejakeho väcsieho mesta. Alebo si pogugluj a najdi nejaky obchod len s detskou obuvou. Vo Viedni urcite nieco take maju.

wendy62
autor
1. apr 2014

@yanni no presne, ja mam rovnaky problem ako syn, ma to asi po mne. V detstve - este za sociku nebol problem zohnat pre mna topanky, ale potom to slo dole vodou. Do Rakuska chodime obcas na nakupy, boli sme v Brucku, tam je zopar obuvi, ale tentokrat sme nepochodili. Asi pohladame nieco vo Viedni, tam som aj pre seba zohnala nadmerne siroke slusne topanky.

pallacinka
1. apr 2014

@jabadaba Myslim, ze ano, ja sice objednavam vsetky topanky cez net ale na Slovensku by ich mohli mat.

yanni
1. apr 2014

@wendy62 ja osobne mam zase iny problem. ja mam dlhu a chudu nohu. Na normalne topanky, lodicky a pod. zväcsa nie je problem, ale sportove, to ma ide rozhodit, ked mam ist kupovat topanky. Beham dlhe trate, maraton a tak, a zohnat na dlhu uzku damsku nohu stabilne boty, no to je tak na dlhe hodiny v obchode. Moze pisat romany. Moj muz ma tiez siroku nohu ale od ca. pubertalneho veku, t.j. tych väcsich velkosti uz nejako nie je problem kupit sirsie topanky. To len tak do c. 35 ako keby ich nevyrabali alebo rychlo popredali.

wendy62
autor
1. apr 2014

@yanni no to si viem predstavit, cokolvek nestandardne je problem :-/ Chalanske vacsie cisla a panske su celkom dobre, ja si pre seba kupujem tiez chlapcenske, lebo do damskych sa nenarvem 😀 len nech uz dorastie do tych velkosti... Tak asi do 25 sa to este dalo, ale potom vacsie cisla uz aj ked su sirsie, nie su o tolko sirsie v pomere k dlzke nohy, odvtedy mame problem.

yanni
1. apr 2014

@wendy62 no my mamte teraz 27,33 a 34. Aspon zimne mali taketo cisla. Ale nejak sa mi to nezda. A deti ti zial nepovedia ci riadne pasuju, kedze deti este tak nereaguju na tlak a bolest ako dospeli, kedze detska noha sa sama prisposobi. Tak ideme teraz v sobotu dat vsetkym nohy naskenovat, nech mam presnu velkost a hlavne sirku. Aj ked to bude len na par mesiacov. Ale aspon budem moct objednat. Casto sa daju kupit online rovnake znacky aj o polovicu lacnejsie ako v kamennom obchode.

jabadaba
1. apr 2014

@ichbinich fuha, to pocujem prvy raz, ze superfity maju rozlisenu sirku. Nikdy som si na ich skatuliach nic take nevsimla. Ale ako pise @wendy62 , aj nam boli superfity povacsine uzke. 😝

Ja sa priznam, ze uz som z vyberu topanok pre chlapcov u nas totalne zufala. Odhliadnuc od sirky, tie modely su katastrofalne. Vyhradne tenisky su na trhu, pripadne topanky teniskoveho typu. Ziadne mokasiny, ziadne poltopanky, ak neratam dva modely ciernych bot ako pre malych funebrakov. 🙄 Ked som sa pred par dnami rozhliadala uz asi v siestej predajni v poradi, slo ma uz slak trafit pri pohlade na mraky mokasin v panskom oddeleni. Vsetky farby, rozne fazony, rozne strihy, od vymyslu sveta. Preco kurnik maju mali chalani chodit stale v teniskach???? A ked mi predavacka sla ukazovat tenisky s potlacou spidermana tak uz som mala problem so sebaovladanim. To boli jedine kusy, ktore jednak boli v nasom cisle a jednak sa javili sirsie! Ale ten humus uz na pohlad....ani do cirkusu.

jabadaba
1. apr 2014

@pallacinka dikes, skusim popatrat. 🙂

jabadaba
1. apr 2014

@yanni v Deichmane mi teta predavacka oznamila, ze oni poltopanky pre chlapcov nevedu lebo sa im to neoplaca! 😝 Skoro ma svihlo. Mali len vysostne letne sandale aj to okliesteny vyber a potom zimne total zafutrovane boty. Po jarnych, prechodnych topankach ani stopy!

vikuska.
1. apr 2014

vivobarefoot su super topanky, moj syn uz ma tretie teraz, su to take tie bosonohe. mali sme jedny na zimu, na jar, a na leto. moj muz predava ich sportove bezecke, tak sme k nim prisli. ta znacka uz ma aj sk aj cz stranku, mozete tam pozriet, v blave maju oficialnu kamennu predajnu, a v ke tiez cez predajcu. nedam na ne dopustit, nas benjo v tych letnych chcel aj spavat.

yanni
1. apr 2014

@jabadaba deichmann som zrusila uplne. Ten bordel co sa rozpadne po par tyzdnoch uz nechcem ani vidiet. A to tych spidermanoch a pod. Ani nehovorim.

Inak baby, Elefanty vlastne ani nie su Elefanty. Elefanten firma skrachovala a len to meno odkupila Bärenschuhe. A Bärenwchuhe vyrabaju aj Bären...aj Elefanty. A v tom zavode, kde sa vyrabali Elefanten sa teraz vyrabaju Superfitky.
Ja som hned zistila, ze dnesne Elefanten nie su take kvalitne ako tie co som mala v rukach pred 17. Rokmi. Takze meno zije dalej ale uz to nie su tie skutocne Elefanten.