Taška do pôrodnice

24. okt 2021

Ahojte, mohli by ste mi prosím vysvetliť (je to môj prvý pôrod a neviem čo a ako) akú tašku si kam zbaliť?
Plánujem si brat 2 tašky. Jednu veľkú kde budem mať všetky veci už keď budem na izbe po pôrode. Uterák, zubná kefka, pyžamo a také veci...
Druhá je pre babatko veci (plienky, body, deka atď) a ešte malá kozmetická taštička pre mňa.
Obidve tašky si vezmem so sebou tam kde budem rodiť alebo mi ich dajú niekam na izbu?
Áno viem je to hlúpa otázka, ale rodim prvýkrát a neviem ako to je😅 aby som vedela ako si zbaliť veci...
Ďakujem veľmi pekne.

junovedievca
24. okt 2021

Je dobre si zbalit dve taslu urcite tak ako planujes.ja som mala maly batoh kde boli doklady a pitie pre mna...to bohate na ten cas stacilo a druhy kufor a tam plienky,a hygienicke potreby a pyzama.najprtv to vsetko mas na tej "vzdycharni" a potom ked porodis a ta vezu vozikom tak oni ti to beru a daju k posteli.moje chyby....isto ber pomadu ja som najprv nechapala prevo to baby pisu ...ale tak take suche pery od fucania som davno nemala...a uterak urcite mat po ruke bo sa pojdes sprchovat.ja som to mala v kufri no a vyberat ho nol dalsi porod....ostatne ti staci potom.lebo podlozka pod teba bola a vlozky tiez boli na pridel

hederamonstera
24. okt 2021

@junovedievca a beries sa nieco aj na salu?

titla
24. okt 2021

Ja som zase dostala tip zobrat si dve tasky - jednu velku s vecami co mi treba do nemocnice po porode - pyzama, uteraky, kozmetiku, vlozky... tam mozes dat aj veci pre babo, tych zas nie je tolko. Potrebujes hlavne plienky, v nemocnici je babo v erarnom obleceni, beries mu len veci na cestu domov.
No a druha taska je na porodnu salu - a tam je dobre mat uterak, koselu (niekde dostanes erarnu), doklady a potom su tam take veci ako pomada na pery, cukriky s hroznovym cukrom (glukoza na energiu), voda v spreji na osviezenie, sprej do nosa a pod....
Najdes tu rady od bab, co vsetko im ulahcilo chvilky na sale a pridalo na konforte ale zas ty mozes byt ten priklad, ze nic z toho nevyuzijes a nebuse Ti chybat...

silviazlat
24. okt 2021

Ja som sa so synom pobalila do 1 veľkého kufra. Spravila som dobre. Na izbe na to nie je žiadne vyhradené miesto. Žiadne poličky, nič. Proste na zem. 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Kufor mi počas pôrodu strážil manžel a potom mi ju preniesli na izbu.

julie19
24. okt 2021

To záleží od toľkých veci... od pôrodnice aj od toho v akom štádiu prídeš, či už bežis rovno rodit alebo máš čas 🤷‍♀️😅... ja som išla do pôrodnice dva krát (prvý krát falošný poplach🤣) ... prvý krát som prišla s bolesťami fakt mi bolo zle to má brali hneď na vzdycharen so všetkými vecami, hrabala som to tam z kufra v bolestiach no nervy 🙄 ... nakoniec sa pôrod nekonal ale bola som poucena na druhý krát že si mám dať jednu tašku vyslovene taku kde budem mat veci na pôrodnú sálu ... keď som išla druhý krát už na isto s odtecenou vodou tak som mala kufrik (veľkosť prirucnej batožiny do lietadla) kde som mala veci “po porode” vrátane veci pre bábätko a so sportovou taškou kde som mala veci “k pôrodu” uterák, nočnú košeľu, vložky, podlozky, vodu, doklady atd... ale musím povedať že veľa veci čo som si doniesla som ani nepoužila 🤷‍♀️ K pôrodu som dostala nemocnicnu košeľu, vložky ich, podložku tiež, dokonca maly balíček kde bol toaletak, sprchac a zubná kefka, po pôrode som zas dostala kopec vzoriek plienok, čo malej stačilo na cely pobyt, takisto erarne oblečenie pre bábätko a kufrík happy baby kde boli vzorky sudokremu, babylove a neviem čo všetko takze fakt toho čo som doniesla malej som sa ani nedotkla až pri odchode keď som ju obliekala do svojho na cestu domov🤷‍♀️

autor
24. okt 2021

Ďakujem baby za odpovede. ❤️
Ja mam plánovaný cisársky tak si to predstavujem, že asi len prídem tam a za polhodinku už bude po všetkom tak mi tam potom netreba žiadne veci ako pomadu, vodu atď.
Proste polhodinka cca a odnesú ma na izbu tak preto sa pýtam ako to je s taškami 🤔

gabca025
24. okt 2021

Ja som mala tiez planovany cisarsky. Den pred planovanym terminom cisarskeho som prisla na prijem do nemocnice (cca o 15:30). Mala som len jednu tasku a v nej veci pre mna aj maleho. Po prichode do nemocnice mi sestricky poradili nachystat potrebne veci pre maleho do postielky a sestricky si to zobrali, ked bolo treba. Pre mna som si mala dat do nocneho stolika uterak, sprchovy gel, nohavicky, cistu koselu a vlozky. Na vrchu stolika som mala nabijacku, krizovky, citacku knih - aby mi utiekol cas po sekcii. Zvysne veci som mala v kufri.

janka1011
24. okt 2021

Veľa toho netreba vláčiť zbytočne. Mne bolo až smiešne keď som videla, ako tam niektoré chodili s kuframi ako na dovolenku. Jedna taška pre teba - hygienické veci, nočné košele, osuška, uterák, ... a druhá taška pre dieťa s plienkami a vecami na cestu domov.

junovedievca
24. okt 2021

@hederamonstera niee tam uz neni co