Sudocrem a látkové plienky

cicamica1980
29. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte, je potrebne davat sudocrem prip. inu masticku ak latkujem?
davate ci nie?

rozmyslam ze prestanem davat, len ci nebudu zapareniny
ake mate plis skusenosti?

mamainprogress
29. mar 2013

Ja davam, bud sudo alebo rybaciu masticku. Rybacia mi pripada lepsia, kym sudocrem vpija vlhkost do seba, rybacia je tak mastna, ze vodu nepusti k pokozke. Aj hovienko sa lahsie cisti ked je zadocek mastnejsi.

radusiq
29. mar 2013

Nekremujem zbytocne ked netreba. Jednou z vyhod latkoviek je ze zapareninky su zriedkave...obcas ked sa mi zda cervensi natriem ale hovorime mozno raz za 2-3 tyzdne, pritom ked bol uplne malinky mal strasne zapareniny ale pri latkovani presli a uz sa nevratili 🙂

bacula
29. mar 2013

Tiez kremujem iba vtedy ked je červená , inak je to zbytočne podľa mna ...

luciannka83
29. mar 2013

@mamainprogress aj hovienko sa lepšie čistí, úprimne som sa zasmiala 🙂

soldi
29. mar 2013

@cicamica1980 sudocrem by hlavne nemal byt v priamom kontakte s plienkou, takze ak davas, dufam, ze pouzivas separacku 🙂
ked som plienkovala, tak som na ritku nic nedavala, nebolo treba, zapareniny neboli 🙂
sudocrem je dost silny, nemal by sa pouzivat kazdodenne 🙂

ivanka.7
29. mar 2013

@cicamica1980 latkujem, nic nedavam, davala som krem len ked sli zuby a stolica bola fest agresivna... davam vacsinou flisove separacky, cize na samotnu plienku by mi to nepreslo, ale aj tak davam len tenucke vrstvy kremu, ked uz

cawes
29. mar 2013

@soldi a preco nie? ja ho pouzivam min. 2x za den aj na krabicke od sudokremu je napisane ze pouzivame 3-4 x denne. Nemyslim si ze by bol neaky silny.

zuzsko
30. mar 2013

mne pediatrička zakazala davat sudokrem bezne ked nie je zapareninka, ja iba obcas po kupkani dam nejaku inu masticku (bepanten al kalciovku)...

milota164
20. jún 2013

my pouzivame Bepanthen, neobsahuje zinok takze je super na prevenciu

brulinka
20. jún 2013

my pouzivame do latkoviek aj do pampersy puder Aviril zlty , maly ma velmi citlivu pokozku ( mame aj atop. ekzem ) , ked som mu davala sudocrem aj rybiu ,aj ine sme skusali ( nivea sos, bepanthen, kalciovka) tak sa mu kozicka pod tym namastenym akoby rozmokvala a nebolo to dobre ... pudrik na tych kritickych miestach "pocukrujem", rozmazem nech nie su hrudky , nepouzivame uz davno ani separacky , napriek tomu aj ked je plienka mokra pri dalsom prebaleni ostavaju zahyby suche , docukrujem ,zabalim atd . takze toto sa nam najlepsie osvedcilo 😉 , navyse latkovky niesu zasvinene od kremikov, a na skusku proti ostatnym kremikom co sme nakupili ked nam zahybky horeli a lupali sa je to naozaj aj lacny prostriedok na vyskusanie, navyse teraz v lete pomoze popudrit aj ine zahybky (pazusky, pod krkom)...

1104
17. aug 2013

@brulinka my mame ten isty problem maly ma 3 tyzdne a skoro od narodenia ma velmi zapareny zadok az krvavy, uz sme vyskusali skoro vsetko: imazol,sudokrem,nivea,rybaciu mast dokonca aj pytiol. Co pouzivas ty aky krem? Pouzivas latkove plienky?

mirkita
17. aug 2013

@cicamica1980 ja som prestala asi po tydzni latkovania...po kazdom kakani som ho vsak sprchovala, len vynimocne som pouzila vlhcene utierky...a zapareniny sme skoro nepoznali, ked uz mal tak mu na to zabral akykolvek krem na zapareniny v malickom mnozstve

brulinka
18. aug 2013

@1104 ahoj my sme do cca 3 mesiacov mali pampersy a potom latkovky a na noc a na von (prip. na celodenne ked su nejake nestihacky ) pampersky . Kremiky nepouzivame len ten puder aviril zlty - skuste 3 dni a uvidis ci sa bude zlepsovat alebo potrebujete nieco ine, ked bol uplne malinky ako sme mali take este od porodnice tak sme sa s tym vytrapili mozno aj 2 mesiace kym sa to dalo uplne doporiadku.. striedali sme po 3 dnoch kremiky a nic moc cervene a lupal sa stale dalej a dalej, nam az ten pudrik zabral ... ale myslim si ze to aj ta kozicka je v tom obdobi asi este citlivejsia...
teraz ked boli tie horucavy a boli sme na pamperskach asi tyzden u babky tak sme mali zase raz take cervene kolo dupy a v zahybkoch ale lupat este nestihlo tak som mu este skusala na to doma dat kremik plienkovy od sebamed - mali sme vzorku .. a prekvapivo rychlo sa to zlepsilo, ale to sme skusali 1, krat a nebolo to take zle na zaciatku... este urcite dobre robi vetrat dupku , ja som maleho nechavala spinkat na jednorazovej prebalovacej podlozke s holou dupkou a prikryteho plienkou cez den niekolkokrat ... drzte sa a nestracaj nadej ono sa to zlepsi , len to chce aspon par dni ! 😉