Sú značkové topánky vhodné aj na prvé krôčiky?

erika_lukasko
8. nov 2012

Baby, poradte... Maly dostal ku krstinam dvoje botasky nike... Jedne su mu uz dobre a druhe trochu vacsie... Chcem sa spytat, co si myslite o kvalite znackovych topanok? Su vhodne na prve kroky a celkovo na chodenie tak malych deti? Zodpoveda ta cena kvalite? Alebo je ta cena neprimerana a ide cisto len o znacku?

zuzkab89
8. nov 2012

ahoj.. tazko povedat ci cena zodpoveda kvalite..... co sa tyka kvality urcite by som medzi prve topanocky zahrnula znacky ako protetika, papucky rak teda aspon my sme boli spokojni.... a spat k znackam nike, adidas, puma atd.... urcite aj tie tapanocky su vhodne a nezavadne.... my sme boli aj sme spokojni aj ked sa nam po 2 meiacoch dost znicili adidasky.... ale to moze byt aj nasim malym 🙂 ale ak by som mohla poradit tak na doma urcite rak papucky maju ich urcite u Batu inde mozno tiez neviem my ich kupujeme tam a sme spokojny maju pekne tvarovanie maly v tom pekne zacinal chodit maju aj take vysoke ze dietatko ma nozku pevnu... a protetika alebo aj sante

henrietag
8. nov 2012

my ich nosime ale samozrejme na chodenie sme mali doma z lekarni myslim sante alebo ako sa volaju ortopedicke sandalky

soldi
8. nov 2012

@zuzkab89 rak je ta najmenej vhodna obuv pre detsku nohu. u nas sa propaguju len kvoli tomu, ze je to slovenska vyroba, pre spravny vyvoj nohy ma topanocka splnat nasledovne: makka pruzna podrazka- dokazes ju zohnut tak, ze sa spicka dotyka paty, rovna vlozka do topanky (nie ortopedicka) pevna pata a spevneny clenok. idealne kozene.

@erika_lukasko ako pisem vyssie- pochybujem ze nike splnaju hociktoru z tych podmienok. do troch rokov dietata je doleziet dbat na spravnu obu. nike a podobne mu mozes davat na vymenu ale ako hlavnu obuv by som kupila nieco uplne ine. medzi najkvalitnejsie patri jednoznacne znacka superfit, pripadne elefanten z deichmenu. treba dbat aj na spravnu velkost, dieta, ktore sa uci chodit, by malo mat topanocku vacsiu o 0,5- 1,2mm. lahko to zistis tak, ze ked dietatu obujes topanku a natlacis mu nozicku dopredu, tak za patu zmestis este svoj ukazovak 🙂

soldi
8. nov 2012

@henrietag ortopedicke sandalky? naco? mate problem s klenbou, alebo chodenim?

luckalucka83
8. nov 2012

@soldi
Uplne suhlasim, nase prve topanocy boli elefanten, maximalna spokojnost, na zimu mame cizmicky superfit, tak isto, su uplne skvele,
na prve krociky su tieto dve znacy fakt super, lebo je podrazka makkucka a dietatku sa tak lahsie chodi 🙂

lubka231
8. nov 2012
iwesska
8. nov 2012

Tenisky urcite nie su vhodne na prve krocky. Nemaju pevny clenok a anatomia nohy im tiez nic nehovori. My sme zacinali s Protetikou - sandalkami - vyborne - pevna pata, vetranie, makka podrazka, tvarovane vnutro. Su schvalene na tento ucel. Krasne sa v nich naucil chodit. V zivote sme doma nemali papucky, lebo v nich chodit nevedel. Tenisky ma nas maly jedny a aj to len na ihrisko, inak chodi stale len v topankach a bude mat dva roky.

henrietag
8. nov 2012

@soldi nie nemame ziaden problem ale na naučenie sa chodit urcite odporucim kvalitu a ortopedicke sandale - šlapky a podobne sa nenosia predsa len pri problemoch ale su stavane tak aby boli na kazdodenne nosenie a samozrejme ako prevencia. Zhodnu sa so mnou určite všetci ortopédi aj ja mam doma ortopedicke slapky a som velmi spokojna

soldi
8. nov 2012

@iwesska
@henrietag tvarovane vnutro by nemali mat deticky do troch rokov. maju tukovy vankusik a ked je tvarovana vlozka, tak ich tam tlaci. tie vlozky su urcene pre deti s problemovymi nozkami

evko1
8. nov 2012

Zdravím, zaujala ma táto téma nakoľko sme to pred nedávnom aj my riešili, je veľa značiek a človek sa v nich nevie orientovať, jednoznačne kupovať deťom topánočky aj papučky v lekárni, super tam poradia. Protetika, Sante, ....... na zimu Geox a Goratex sa nám veľmi osvedčili a tu cena ozaj odráža kvalitu. Musia byť kožené a správna mäkká podrážka je A und O pre dieťa!!! Ja osobne by som nekupovala topánky dieťaťu u Deichmanna, tam o koženej obuvi ešte ani nepočuli☹(( tam si nekupujem ani ja .

emogeon
8. nov 2012

podla mna aboslutne nevhodne ani to nie je znacka ze nike...na prve nosenie su vhodne topanky spravne tvarovane a certifikovane ako proteitka, superfit, elefant

soldi
8. nov 2012

@evko1 ked sa nevyznas tak neodsudzuj 😉
elefanten je velmi kvalitna nemecka znacka detskej obuvy. na sr sa predava prave ale len v deichmane.
a su to vsetko kozene topanocky, popripade goratexove na zimu. 😉

kvetinka211
8. nov 2012

@evko1 dospelacke sa mi v deichmann nepacili a ani ostatne detske nie su nic moc ... bobby shoes o kozi naozaj nic nepoculi, bärenschuhe ciastocne ale anatomicky sa mi nepacia, ale elefanten su super ... maju flexibilne podrazky a su celokozene, pripadne na zimu s membranou ... a aj ked nie su najlacnejsie (40e) stoja polovicu oproti geoxom a superfitom ... takze ked treba topanky tak sme zatial vzdy nakoniec skoncili u deichmanna s elefanten topankami 🙂

simca06022011
8. nov 2012

Podla mna najlepsie hodnotenie je chytit topanku do ruk, pozriet aku ma výplň, chytiť či sú ohybné a ľahké... a ohodnotiť materiál. My sme mali aj adidasky "capacky" a boli sme spokojni. Na chodenie protetiky... vzdy som sa orientovala podla toho ako sa mi to zda na pohlad a dotyk, aby sa v tom malej dobre cupitalo. Cize znacku-neznacku neries... pozri sa na topanku. Vies ako ma vyzerat spravna detska topanka? Ked nie, precitaj si. A podla toho hodnot. Teraz kupis dobre aj zle Nike v obchode... Alebo zbehni do obuvy pozri si protetiku a tomu podobne znacky a porovnaj si🙂
A u nas je najlepsi uspech ked si nechce dat nove cizmy dole z noziciek... 🙂))

emogeon
8. nov 2012

@kvetinka211 tak geox su uplne drahe topanky zbytocne a superfit maju podobnu cenu ako elefanten

erika_lukasko
autor
8. nov 2012

dakujem, baby...

ildici12
8. nov 2012

ja by som nike a adidasky a take neodporucala kvoli dost neohybnej podrazke. mam jednu kamosku fyzioterapeutku, sme obidve zastancom topanok s makkou podrazkou, tak ona mi hovorila ze tie topanky by dietatu urcite nedala. ze dospelym vyraaju fajnove topanky no pre deti je to hroza. skor tie spomenute znacky by som odporucala, ale ked ti velmi nezalezi na tom aka je podrazky topanok, tak moze ti v nich krpec cupitat 🙂 🙂

kvetinka211
8. nov 2012

@erika_lukasko ja by som este dodala ak to tu este nepisali .. na prve krocky (teda stavanie sa, chodenie popri nabytku a prve samostatne kroky) su aj tak najlepsie bud protismykove ponozky alebo kozene mäkke capacky. Teraz ide aj tak zima, takze po vonku chodit velmi nebude ... ja som naozajstne topanky obula az niekedy v 13-14m ked mi zacal chodit vonku.

erika_lukasko
autor
8. nov 2012

Baby a aky mate nazor na prve krociky na boso? samozrejme, myslim doma po koberci... 😉

elienka
8. nov 2012

@erika_lukasko no ak máte doma podlahové kúrenie, tak prečo nie, inak by som sa bála že mi prechladne. takže my sme začínali v protišmykových ponožkách

erika_lukasko
autor
8. nov 2012

@elienka nemame podlahove kurenie, ale mame koberec...myslis, ze to nestaci?

elienka
8. nov 2012

@erika_lukasko a ty chodíš doma naboso? nie je ti zima? pri zemi býva chladnejšie. a prvé kroky prichádzajú nie 20 minút denne, že ho necháš naboso, ale celý deň, treba to nechať na dieťatku a preto si myslím, že cez zimu nechať dieťa na zemi naboso je dosť odvážne. Sesternica dávala na zem syna a mal z toho zápal močových ciest. Ak necháš dieťatko naboso, tak kontroluj, či nemá studené nožičky

anjelicek26
8. nov 2012

@erika_lukasko - moji zacinali obaja na boso, ale my sme mali vsade podlahove kurenie alebo koberce. Ide najskor o to smykanie =bezpecnost ako o nejaku stabilitu. Stabilita sa tvori skusanim a cvicenim, nie umelou fixaciou clenka. Takze ja by som nahodila protismykove ponozky alebo celokozene capacky a sup skusat 😀

soldi
8. nov 2012

@erika_lukasko mne sa maly zacal stavat na nohy minuly rok na vianoce, nechavala som naboso, maximalne som dala dva pary ponoziek 🙂 mame podlahu aj koberce. neprechladol 🙂
protismyykove podlozky s gumenou podrazkou boli naprd, aj kozene capacky, najlepsie mu bolo bosemu 🙂

aliza
8. nov 2012

@erika_lukasko moze behat aj bosy alebo mu daj teraz v zime ponozky. Je to uplne v pohode, moj maly tak beha od 10 mesiacov a nemal ziaden zapal, ani neprechladol, ani ziadne ine nasledky 😀

kvetinka211
8. nov 2012

@soldi ja som maniak na protismykove ponozky odvtedy co sa mi velmi skaredo smykol v 15m v kupelni a len zazrakom sa mu nic nestalo 😔 Mesiac po tom zazitku na pohotovosti som mala pocit ze kazdu chvilu padne aj obuty na rovnej zemi, teraz uz stale obuvam protismykove alebo ked nemam tak aj na navsteve necham radsej v topankach

radlinka
8. nov 2012

@erika_lukasko poviem ti len jednu vec, ze by som ziadne botaskove topanky ( ci su uz Nike, Adidas, Mizuno alebo XY )asi na nohy do urciteho veku nedavala. Fakt neviem, co by som s nimi robila, asi predala na bazariku. 😅 Pokial sa formuje klenba a vyvija sa nozicka, dieta potrebuje cerfitikovanu obuv a kvalitu, nie botasky i ked to ludia zvyknu kupovat. Nam doktorka jasne zdoraznila, aby som sa vyhla botaskovej 'znackovej' obuvi a kupovala to, co je vhodne pre deti tohto veku na prve krocky. 😉
Kludne si daj poradit u odbornikov. Ja som teraz bola vyberat na zimu Protetiku, pozerala som aj Sante a velmi sa mi pacili DD Steps. 🙂

aliza
8. nov 2012

@erika_lukasko a k tym teniskam, ja by som neriesila kvalitu, znacku, apod., ale to, ze tvoj maly ma 8 mesiacov a tvrda obuv nie je vhodna. je jedno, ci su to nike alebo drahe topanky. Ako uz bolo pisane, mal by mat makku podrazku a to tenisky nemaju. Ked uz bude samostatne behat, mozes skusit aj tie tenisky. U dcery som obuv nejak neriesila a ta od roka nosila tenisky a vsetko je v poriadku, tenisky jej proste sedeli, dobre sa jej v nich chodilo. Pri malom som raz kupila na behanie po vonku nike a videla som, ako sa v nich trapi, nemohol ohybat nozku, chodil tak srandovne, neprirodzene....tak som tenisky zrusila a kupila vhodnu obuv.

erika_lukasko
autor
9. nov 2012

dakujem baby..

ildici12
9. nov 2012

a este k tym makkym podrazkam, mi mame kupene dvoje cizmicky, jedny liliputky s makkou podrazkou tie nosime vonku ked je sucho alebo ked ideme len do nakupneho centra a len vo vlhkom pocasi a v snehu budeme nosit superfitky. 🙂 🙂