Sú poľské postieľky Drewex a Klups zdravotne nezávadné?

chalim
22. sep 2012

Mamičky, prosím o názory, ideme kupovať postieľku a tak ma napadlo, že či sú tie poľské výrobky zdravotne nezávadné ... minule sme totiž kúpili hračku Babyono a strašne smrdela naftalínom, aj som ju bola vrátiť, taraz neverím ničomu, čo je z poľskej výroby 😒

anjelicek26
22. sep 2012

@chalim - podla mna opravnena otazka 😖 Ja by som mala z toho taky blby pocit, deti v urcitom veku stoja v postielke a hryzu, zuzlaju horne tycky, co ja viem 😖

lejlla
22. sep 2012

ja mam postieku drewex starsi syncek tam spinkaval skoro do 3 rockov,teraz tam je mladsi a nic im nie je...akurat sa mi zda ze kvalita nic moc

liz_lemon
22. sep 2012

ved kupte postielku v Ikea, najlacnejsia stoji cca 25 E, myslim ze uplne postacuje
nad polskymi vecami by som pri detoch absolutne neuvazovala

cmulinko
22. sep 2012

mam taky pocit,ze polske vyrobky su vyborne len pre poliakov....a u poliakov teda naozaj plati,ze podporuju a kupuju polske vyrobky aj ked su 3000km od domova.tunajsie polky su schopne si objednat polsky kocik a postielku z polska a dat si to sem doviest a na tunajsie svetove kvalitne znacky sa ani len nepozru...a to iste je aj s potravinami....u nas musia byt vsetky polske potraviny zatvorene (je ich 5) aby sa poliak ukazal v tunajsom supermarkete 😀 a aby som odpovedala pozitivne na otazku ci su polske vyrobky kvalitne tak by som musela byt polka 😀 😀

katka1981
22. sep 2012

My sme mali Klups a boli sme maximalne spokojni. Co sa tyka zavadnosti, istotu mas az ked to preveri SOIka. Napriklad sa nasli zavadne hracky aj u znacky Mattel, cize podla mna je dnes vsetko loteria. Postielka bola bezpecna, to vieme posudit. Lak nepachol, bola kvalitna. Ak sa bojis, kup nenalakovanu. Ine su polske potraviny, tym sa uz zdaleka vyhybame. Ale aj oblecenie cinske smejdy z trhu, moznu byt lepsie, nezavadne, ako znackove cinske smejdy z predrazeneho obchodu. Inak takyto nabytok by mal mat certifikat europskej unie.

tinka9000
3. okt 2012

Ja by som všetko polské nehádzala do jedného vreca. Mám poľský kočík, a som maximálne spokojná, radšej kúpim polský, 3-kombináciu za 230 eur, kde mám 2 roky záruku (dlhšie ho potrebovať nebudem), ako kupovať nemenované značky, a za kočík vyvaliť 800 eur z netu, (hoci by som na to mala),alebo prekúpený a rozheganý, bez reálnej možnosti reklamácie. Navyše niektoré kočíky známych značiek sú katastrofálne, malé vaničky, nepraktické kolieska a chýbajú fukncie, ktoré na polských kočíkoch sú. Detto postielky. Mám polskú, ktorá splňa všetky bezpečnostné normy a nemám s ňou absolútne žiadny problém. Takže odporúčam nepodliehať zbytočne panike a davovej psychóze a štítiť sa všetkého poslkého ako moru🙂) Stačí len zapojiť zdravý rozum. Čo sa týka potravín, je naivné myslieť si, že ak nebudete jesť nič poľskej výroby, budete prekvitať zdravím, veď nedávny prípad cestnej soli a iných "fajnotiek" len dokazuje, že ani nevieme, čo jeme, hoci je to napríklad slovenskej výroby. TIeto "dobroty" sú tam len pridané, a nemáte tušenia o prísadách potravín, odkiaľ pochádzajú...tak asi toľko.

huxy
3. okt 2012

čo sa týka potravín,tak poľské by som už určite nekupovala.a už vôbec nie po tých škandáloch,čo boli.
ale čo sa týka postieľky,či kočíka,tak my osobne máme postieľku z poľska /je nelakovaná/.a zatiaľ som s ňou spokojná.taktiež s kočíkom,ktorý ma stál 210€.a veru kvôli 1 a pol roku by som do kočíka viac ani investovať nechcela.a s kočíkom som bola maximálne spokojná,zaľúbila som sa do neho na prvý pohľad 😀

zuzanapp
3. okt 2012

My mame klups a podla mna je vsetko ok 🙂 🙂

kokorunecka
3. okt 2012

Aj my máme Klups, dokonca celú detskú izbu. A sme spokojní.. Postieľka drží, nehéga, skrine detto.