Sú lepšie sandále s uzavretou alebo otvorenou špičkou?

januska555
24. máj 2011

Ahojte mamičky mám 14 mes synčeka a chcem mu kúpiť sandáliky. Chodí už dobre teda vpodstate sa nezastaví a preto aj riešim či su lepšie sandálky s otvorenou alebo uzavretou špičkou. Jedny má ktoré používa miesto papučiek a tie sú s uzavretou ale dosť sa mu potia nôžky tak neviem či by nebolo lepšie na von to takého tepla otvorené, len sa bojím či nebude zakopávať, alebo sa mu do nich budú naberať kamienky a tak.
Aké máte skúsenosti? Ďakujem za odpovede🙂

bosoriak
24. máj 2011

Ja kupujem s uzavretou spickou, ale len kvoli tomu, ze dcera jazdi na motorke a odrela by si palce. Minuly rok mala otvorene a bolo to v pohode. A do kazdych sandalok sa naberie piesok a kamienky. 😉

katkatt
24. máj 2011

do vody a k vode aj otvorene, na bezne nosenie uzavrete, my sme mali vlani Sante na dve pracky (suchace odlepoval) a uzavretu spicku, tento rok pre dvojrocneho som tiez kupila este uzavretu spicku

maggie2
24. máj 2011

tak neviem, ale kto radí že do vody a k vode otvorené sandálky, tak asi chodil s dieťaťom len na pieskové pláže. Logicky, dnes viem, že neexistuje dať dieťaťu do vody a k vode otvorené sandálky, veď sa mu tam dostanú kamienky, ktoré sú všade už okrem spomenutých pieskových pláží ! Viem to z vlastnej skúsenosti - dcére boli už tie klasické plastové vodné topánky trocha malé, tak som odstrihla tú uzavretú špičku aj pár prúžkov a myslela si , aké je to terno a pritom som nedomyslela. A bolo to nanič. Najlepšie sú také sandálky ktoré majú uzavretú špičku, jasne nech je tam dosť vetracích otvorov, ony sú totiž väčšinou zošité s viacerých pásov, prúžkov. A ešte jedno plus - je to prevencia nepríjemných úrazov (pády predmetov, stupenie na nôžku nedopatretím, udretie sa o rôzne predmety a podobne)

bubelko
24. máj 2011

@januska555 my sme mali aj otvorene (starsi) aj uzavrete (mladsi). co sa chodze tyka, rozdiel som nevidela. ak dieta vie chodit a ma spravnu velkost, tak to mas podla mna jedno, pretoze do oboch sa dostali kamienky. takze skoc do obchodu, vyskusaj, nechaj ho sa v nich prejst a v ktorych sa mu bude lepsie chodit, tie kup 😉

evickapooh
24. máj 2011

neviem preco tu rozoberaju baby ze ktore su vhodne na rozne typy[piesocnata,kamienkova]plaze ,ved o tom ani nepises ze to chces na dovcu ci k vode....no moj nazor-my sme mali aj s otvorenou spicou na lepaky aj s uzavretou spicou,je pravda ze otvorene nie su take prakticke,naberie sa piesok ,aj kamienky ,ak sa rozhodnes predsa pre otvorene tak odporucam ti kupit dostatocne velke,nie privelke ale ani nie akurat .. aby mu netrcal palec-zvysene riziko urazu

katren
24. máj 2011

my sme toto riesili asi 2 tyzdne dozadu...
nakoniec sme kupili otvorene...sandalky otvorene pouzivame aj my ako papucky a nozky ma mokre stale, ci ma ponozky alebo nie....aj preto sme sa radsej priklonili k tym otvorenym, lebo v uzavretych by sa jej nozicky este viac potili....

spalka
24. máj 2011

Na mna posobia zatvorene sandalky ako poltopanky. Takze uz druhe leto mame otvorene. Dcerka v nich nikdy nemala kamienky, piesok hej, ale ten mava aj v teniskach 🙂. A chodi v pohode, dokonca v tych minulorocnych otvorenych zacala samostatne chodit.

katy1979
24. máj 2011

kvoli okopaniu palcov uzatvorene. my sme kupovali najmladsiemu aj ked este samostatne nechodi a boli sme v tej predajni viackrat a tety povedali uzatvorene vpredu. ta sandalka je pevnejsia a lepsie drzi nozicku. a uzatvorene sme kupili aj starsiemu nech si neokope prsty. je to len moj laicky nazor ale ak sa mu potia nozky budu sa mu v comkolvek. aj ked tvrdia ze v kozenej obuvi sa nepotia nozky.

ivett1
25. máj 2011

@januska555 ahoj, ja sa z vlastnej skúsenosti prikláňam za uzatvorenú špičku (nie úplne, ako u polobotiek, ale takú "vzdušnú"...)...nie tak kvôli kamienkom (tie sa dostanú aj do uzatvorených...) ale hlavne kvôli tomu, že i keď sú takéto sandálky dostatočne veľké, menšie detičky majú tendenciu sem-tam vysúvať špičky 🙂 (akoby chceli chodiť po špičkách) a potom im trčia palčeky von...ale mala som aj výborné sandálky (tuším protetika...alebo elefanten?) s otvorenou špičkou a tie sedeli ako uliate 😉 ...takže, najlepšie je vyskúšať priamo v obchode...
naše zlatíčka sú už našťastie vo veku, keď im v pohode kúpim sandálky s otvorenou špičkou (aj cez net...teda nemusíme ich už skúšať...) a neriskujem "odreniny" palčekov... 😵

rebecca2006
30. máj 2012

baby, viete mi dať tip na uzatvorené sandálky- sandálkobotasky pre 3-ročiaka? Niečo ako má Superfit, len teda 40E sa mi zdá dosť veľa... Doteraz mal otvorené, aj pre neho na leto jedny otvorené mám, ale jazdí na odrážadle, tak si oškrie prsty...

mircalla
30. máj 2012

Podla mna zavisi na tom, ze kam a aj od pocasia. Mame otvorene, ale do piesku ci na odrazadlo to nie je bohvieco, ale zase ked bude vyse 30 stupnov a pojdeme k vode ci von, tak v uzavretych by sa malemu riadne potila nozka....Takze najlepsie mat obe, keby som tak na to mala 🙂 🙂