Studené nohy v topánkach

shoonya
9. dec 2012

Prosim poradte mi, co mam robit, Moj drobec ma v snehuliach stale studene nohy. Skusala som mu dat aj hrubsie pancuchy, dokonca na to aj ponozky, no po chvili ma nohy ako lad. Najskor nosil, zateplene topanocky z bruseneho semisu z protetiky, potom sme mu kupili snehule u batu a nakoniec dalsie u deichmanna. vsetky topanocky boli riadne zateplene, s hrubou gumovou podrazkou a pogumovanym spicom a viackrat naimpregrovane, ale staci chvilka a prsty ma ladove...... ☹

cikyta
9. dec 2012

@shoonya nám vraveli v obuve,že snehule su skôr na teplú zimu, poprípade do odmäku a nie do veľkého mrazu, lebo guma chladí....a niečo na tom bude.

shoonya
autor
9. dec 2012

@cikyta ale ved vsetky topanky maju podrazku z gumy, nie? a aj v tych topankach z protetiky mal studene prsty... ☹

chryse
9. dec 2012

@cikyta
@shoonya v obchode ani nevedia co predavaju,,,bola som malej kupovat minuly tyzden nove topanky,,,a pani som sa pytala ci su nepremokave,,,,tak kukala na mna jak na debila, ze vsetky topanky su premokave,,,,,, a ze ked xem nepremokave do snehu, tak mam kupit gumene,,,,a tebe povedia, ze su na teplejsiu zimu,,,,,, tak teraz si vyber 😉

koralinka
9. dec 2012

moja tiež podla mna je to z toho /vlastná skusenost/ že stačí že sa mi trochu spotí nožka a jednoducho môže mať aj 5toro ponožiek nohy má studene

moja je takto: dám jej na doma pančušky a papuče - nohy jak lad, dám jej pančušky, ponožky tenučke a papuče - noha spotena 😅

ideme von - suche pančuchy ponožky, prídeme z vonku suché pančuchy ponožky, ideme spať suché pančuchy ponožky proste mením periem mením periem - a je jedno či má ponožky bepon alebo tie hunate od ,,čínana" jednoducho ja som tak isto, ja jej dávam na von také hunate pančuchy hunate ponožky protetiku zateplene čižky na hrubej podrážke a ked prídeme máva prsty studene

bubelko
9. dec 2012

@shoonya ma v topanke dost miesta, aby mohol hybat prstikmi? nie je mu uzka? lebo vtedy zvykne - hlavne ak ma este aj pancusky a ponozky neprudit krv. ak je toto ok, tak skus kupit termoponozky. my sme mali tento problem minuly rok - syn mal stale studene nohy - az priam ladove - napriek ponozkam a pancucham. tak sme kupili termopodkolienky, na to mal este pancuchy a bolo dobre. tento rok sme zatial tiez tak vystacili.
aj starsi ich nosi - tento piatok boli dokonca zo skolky cele dopoludnie v lese a prisiel fajne teply a to mal len termopodkolienky a topanky 😉

chryse
9. dec 2012

@bubelko a kde sa daju zohnat tie podkolienky?

bubelko
9. dec 2012

@chryse my sme kupovali v intersporte (ale mimo svk). ale mali by mat aj na svk, minimalne by mali vediet poradit. alebo cez internet.

chryse
9. dec 2012

@bubelko a nevies aspon aka znacka??? lebo cez net nevies co kupujes,,,,,a v he nemame intersport,,,

cikyta
9. dec 2012

@shoonya ja som písala o snehuliach, ktore su z polovice z gumy. Z tvrdej chladnej gumy.......
nevedela som, aké si mala ty presne a z toho, čo si písala, som rozumela, že má nožky studené len v snehuliach.

sissy27
9. dec 2012

@shoonya tie studené nohy nesúvisia ani tak veľmi s obuvou, ale s krvným obehom... keď mu tam napcháš na pančuchu ešte aj dvoje ponožky, tak nemôže hýbať prstami a zle sa mu prekrvujú... aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac... sú ľudia, ktorí majú nonstop studené nohy aj v najhorúcejšom lete a niektorí nikdy... mali sme známych, bývali v rodinnom dome a ich mladší syn behal zásadne bosý doma a po dvore, aj v zime v snehu, a nikdy v živote nemal studené nohy...

bubelko
9. dec 2012

@chryse deti maju falke, ale ci to zozenies cez svk internet, to ti netusim. ale tie ostatne, co som videla, nevyzerali zle.

chryse
9. dec 2012

@bubelko no to hej,,oni nemusia vyzerat zle,,,aj aj mozu okolo nich pekne pisat,,,ale ked mas s tymito dobru skusenost,,,tak skusim pozriet

shoonya
autor
9. dec 2012

@bubelko ano moze hybat prstami, topanky su dost siroke a o trosku vacsie. skusim teda este tie termoponozky, idem presurfovat net a som zvedava, co najdem
@koralinka to som si aj ja myslela, ze sa mu spotili nohy a potom mu premrzli, tak som skusala vsetky varianty s tenkymi a hrubymi pancuchami a ponozkami, alebo bez a vysledok stale rovnaky...

bubelko
9. dec 2012

@chryse no ved uvidis. a mam s tymito naozaj dobru skusenost. tak snad najdes na nete.
@shoonya ved uvidis, ci najdes nieco. my sme to museli minuly rok riesit akutne na prazdninach - skratka syn len plakal a plakal, kym sme dosli na to, v com je problem. okrem ponoziek som vtedy musela kupit aj nove rukavice, pretoze tie co mal, nestacili. ale to bola vtedy fakt velka zima (-12 cez den).

shoonya
autor
9. dec 2012

@bubelko zatial som nasla nieco taketo: co na to hovoris? http://www.pancuskovo.sk/ponozky/190-boma-tract...

shoonya
autor
9. dec 2012

@bubelko a este sa opytam: chapem tomu dobre, ze najskor mu dam tie termoponozky a nato natiahnem pancuchy?

bubelko
9. dec 2012

@shoonya tieto vyzeraju velmi podobne tym, co mam doma. teda my mame podkolienky, ale to je v poho. a hej - davala som pri tej velkej zime termopondkolienky a na to pancusky. teraz davam uz len termopodkolienky a dlhe slipy a zatial (mame iba -2 cez den) to stacilo - starsi bol cele predpoludnie - 4 hodiny - v lese a nohy boli teple.

sendy182
9. dec 2012

@shoonya ahoj neviem koľko má tvoj chlapček rokov..............v prvom rade skúsiť zlepšiť prekrvenie k nohám http://www.docsimon.sk/tovar/walmark-ginko-bilo... .....pomáha aj stredavý kúpeľ teplá a studená voda.......otužovanie...........http://www.moneta.sk/vlozky-do-topanok/detske-v... aj toto je dobré............ 😉 😉 😉

shoonya
autor
10. dec 2012

@sendy182 dakujem za info, ale moj maly ma len 2 roky, takze ginko este nie, navyse mna po nom bolievala hlava... a idem pozriet na tie vlozky ;)

renab
10. dec 2012

@shoonya skús kúpiť vložky do topánok, ktoré majú z jednej strany teflón. nám toto pomohlo. ideálne to izoluje chlad od spodku topánky.

ildici12
10. dec 2012

my riesime tiez tento problem, no nam ani vlozky nejak nepomohli, kupili sme take ze dole latex potom ovcia vlna a stale ma studene nozky :( tak skusime mozno aj my tie termoponozky 🙂

renca1992
2. dec 2022

@shoonya s goretexovou membránou, sú drahšie ale lepšie držia teplo.

zdenka_tamasi
2. dec 2022

@shoonya my sme mali podobný problém a už na zimu kupujem jedine moon booty. Drahé, ale stojí to za to. Do mrazov, do snehu, dokonca aj člapkanicu prežili, nožičky suche teplucke a nozicka je tam volna, keďže detske veľkosti robia v 3cisliach…. Aj tu jedna pani predava použité veľmi pekne zachovalé moon booty. Toľko môj názor 🙂

zdenka_tamasi
2. dec 2022

@shoonya ešte aby som nezabudla, týkalo sa to mojej staršej dcéry (teraz bude mať 3), mladšej (1,5r) sme rovnako kúpili moon booty