Sterilizácia fliaš - postup

petasovova
27. júl 2020

Ahojte ☺️ aký postup je na sterilizáciu fliaš? som prvorodička a potrebujem poradiť...mám fľaše od Avent sklenené a jednu umelú plus cumlík...toto všetko môžem nahádzať do jedného hrnca? Nevadí že sú sklenené? A každú fľašu treba rozobrať?( Myslím ten cumlík na fľašu) ...ďakujem krásne za odpoveď 🥰

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petasovova
autor
27. júl 2020

@viestta ďakujem ☺️ 😁

hettinka
27. júl 2020

@petasovova pri prvom som vyvarala v hrnci s kvapkou octu, aby sa netvorili biele usadeniny. Druhému som už len umývala na 65 stupnov v umývačke a pred použitím vypláchla horúcou vodou z kanvice. Problémy žiadne.

A vieš už, že isto nebudeš kojiť?

evinqua
27. júl 2020

Ja som mala avent plastove a sterilizovala som v sterilizatore do mikrovlnky/flase som umyla v umyvacke a potom sterilizovala

petasovova
autor
27. júl 2020

@hettinka tak to neviem naisto 🤔 ja len si chcem pripraviť pre istotu ☺️

evinqua
27. júl 2020

@petasovova ja som mala pripravene doma dve flase, bohuzial spm prisla domov s porodnice s malym na UM a nepodarilo sa kojit ani neskor, takze potom som dokupila dalsie, myslim 8 ks som mala to stacilo na den

hettinka
27. júl 2020

Ja som nekojila a mala som 2 fľaše na mlieko a 1 malu má vodu/čaj. Stačilo to.

janci05
27. júl 2020

Ja som rozobrala flašu, násadku, cumlík. Všetko som spolu vyvarila a keď mi ostal povlak, tak som ešte ručne dočistila. Nič iné.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
27. júl 2020

Všetko som rozobrala, nahadzala do hrnca s vodou 5 min prevarila a bolo, aj sklenenu aj umelú fľašu. 👌

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinqua
27. júl 2020

@veronika4495 hej, moj pil kazdu hodku obcas, bolo to s nim tazke, a ja som to po nakrmeni hofila do umyvacky, tak niekedy som veru za den prestriedala aj vsetky kusy

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
27. júl 2020

ked len pre istotu mas flase, tak staci umyt pur a tepla voda a na chvilu dat do vriacej vody rozobrane, cumliky som len preliala horucou vodou z kanvice.