Spací vak a jeho použitie

seemani
27. nov 2013

Baby, chcem sa spýtať, keď som bola tehotná, kúpila som balíček oblečenia a bolo k tomu aj tento spací vak. Mám chlapca, tak ale na doma by to nevadilo. Ale ja neviem, ako ho mám používať, čo malému obliecť na seba, či ho prikryť ešte paplónikom. teraz spinká normálne v pyžamku a zakrytý paplónom, ale keď bude zima a odkope sa, tak neviem, či by sa to nezišlo. Doma máme stálych 20 stupňov..

maria.vinea
27. nov 2013

ja som zacala pouzivat spaci vak, kvoli tomu, ze tiez spi moj syn odkryty ako asi vsetky deti, a to uz mal ro k, a dobre sa mu v nom spinka, kedze sa aj v nom dost pohybuje, paplon uz nedavam

miku1
27. nov 2013

@seemani Ja dávam svojej malej body s dlhým rukávom, nato tenké dupačky a šup do spacieho vaku. Keď je v izbe chladnejšie alebo keď cítim, že má trošku studenšie rúčky tak ju ešte prikrijem aj detským paplónikom.

marissenka
27. nov 2013

len ci v tom bude chcet byt...moji vobec.ja zhanam prave teple pyzama,co sa stale odkopavaju 😀 a zalezi ci je hruby ten vak,ak je tensi este by som nan dala decku...treba odsledovat,ci sa mimcu nepotia dlane..

seemani
autor
27. nov 2013

práveže on je teraz akurát, má ruku normálne teplé, ani sa nezvykne odkopať, spí dobre, tak neviem, či mi nie je zbytočný...

linda20111
27. nov 2013

@seemani ahoj, zalezi od toho ake stare je babatko.. moj cca do 2apol mesiaca spal v zavinovacke, potom v postielke zakryty hrubsou dekou a od 5mesiaca sa zacal pretacat vnoci a odkopavat, tahat deku, tak odvtedy spi vo vaku. davam mu tenke nohavice, ponozky a body s dlhym rukavom, ked je v izbe chladnejsie tak na vrch este jeden tenky natelnik s dlhym rukavom.

jaroska
27. nov 2013

Ja som tiež kúpila spací vak-ked bola dcérka menšia,lebo spávala vždy odokrytá.No nemala ho rada,lebo sa v ňom nevedela dostatočne hýbať-ona sa veľakrát v noci prevracala zo strany na stranu,no a ked sa chcela obrátiť na brucho,to jej v tom vaku vôbec nešlo 🙂 Tak sme ho ani veľmi nevyužili(teda skoro vôbec) 😀

majka777
27. nov 2013

a my mame 4. roky a doteraz v nom spavame...pyzamko a spaci vak..to staci...ale my mame taky teplejsi v podstate ako tensia perina...mozno, ked bude zima a v noci poriadny mraz, tak na nu este supnem deku 😉

misenka3
27. nov 2013

ja nedám na spací vak dopustiť od troch mesiacov som do neho natrepala každé jedno z mojich troch detí, teraz majú chalani tri roky a dcérka 5,5 a stále spávajú vo vakoch je to už večerný rituál, u myť ,prezliecť pomodliť a do vakov sa strčiť ,ja v kľude spím celú noc , inak by spali celú noc odkopaní . Možno raz za noc sa zobudím to na nich hodím bud deku alebo paplon a spím dalej ,na noc nekúrime a v izbe kde spíme je dosť chladno - hlavne odkedy sme dali plávajúcu podlahu sa strašne schladila izba takže za spací vak by som udelila nobelovku aj dudel by si ju zaslúžil 🙂

seemani
autor
27. nov 2013

@linda20111 maly ma 4 mesiace..

No ja to skúsim teda, ale bojímsa, že mu vtom bude zima. a zas naoblikať ho nechcem, keby mu dám bodinko a ponožky a nôžky nechám holé, dám do spacieho vaku a ešte prikryjem perinkou bolo by to moc?, lebo zaklrytý býva len po pás, rúčky má vonku, takto by mal schovaný aj hrudníček aspoň.

linda20111
27. nov 2013

@seemani teraz este kym sa nevie otocit na brusko sam a krutit tak este nemusis davat do vaku. ani ja som nedavala az ked sa zacal otacat 🙂 pisala si ze mate teplotu 2Ostupnov, to je akurat, tolko mame aj my v spalni kde maly spinka, ja davam aj tenke nohavice take ako teplacky. vak uz potom nezakryvam s nicim, ale ja mam dost hruby vak, neviem z akej hrubej latky je tvoj, ak je tensi tak kludne zakry aj s dekou este - hoci ju asi odkope alebo pokruti.. uvidis ked vyskusas 🙂 moj maly sa v tom vaku uz vie aj postavit v postielke 🙂

jamabe
28. nov 2013

Súhlasím so žienkami, je to zlatá vec, naša malá je vo vaku asi od 3 mesiacov, nevadí jej ani pri pretáčaní, je stále v teple, nemusím sa strachovať, že sa odkopala a prikrývať. Perinku na sebe neznesie, ani ľahkú deku, nič, tak toto je super alternatíva. Teraz máme v spálni 19 st. a a má na sebe pyžamko-overal a poslednú noc som jej dala ešte body s krátkym rukávom pod to.

@majka777
@misenka3 Baby mimo tému, ale kde ste zohnali také veľké spacie vaky? Všade majú len do 18 mesiacov, už sú nám naše skoro krátke...

majka777
28. nov 2013

@jamabe nieviem, ci to tu mozem napisat, ale v tchibe, bol sice drahsi cca 35 €, ale je to fakt kvalitka na zimu 😉

misenka3
28. nov 2013

@jamabe ja som dala šiť jednej maminke má velý 150cm a aj ja sa do neho napracem akurát nezapnem 🙂

zlata54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz