Skúsenosti s monitorom dychu Owlet Smart Sock

kati301
28. okt 2022

ahojte, ma niekto prosim aktualne skusenosti? oplati sa zainvestovat?

lucka2555
5. jan 2023

@kati301 Za mňa super vynález. Nie je to teda MD ale skôr pulzný oxymeter. Monitoruje pulz a saturaciu bábätka. Keďže malý spával s nami v posteli klasický ani plienkový MD sme nemohli využiť. Avšak po 4 mesiacoch sa malému vytvorila na nožičke alerigkcá reakcia-začervenanie.. nie je to popálenie ako niekto mylne uvádza ale skôr ekzém 😩 tak teraz nevieme uplne čo budeme robiť.. nožky striedame, vždy sa to zlepší a potom objaví znova.. ale ako vravím inak to považujem za super monitor..

domibed
7. mar 2023

@lucka2555 takže to nie jw monitor dychu.. nezačne pípat keď sa bábätko zabudne nadýchnuť?

lucka2555
7. mar 2023

@domibed ked dieta prestane dychat tak mu zacne klesat saturacia krvi kyslikom zo 100% na nizsie hodnoty. ponozka zacne piskat pri poklese pod 80%. Takze zacne piskat este skor ako monitor dychu, kedze tie su nastavene, ze zacnu piskat po urcitych desiatkach sekund co babatko nedycha.. plus to sleduje pulz a tiez ak poklesne pod nastavenu hodnotu zacne piskat.
A vyriesili sme aj zacervenanie na nozicke. Prestali sme na tu nozku davat klasicku bavlnenu ponozku a pomohlo to. Maly ma 7 mesiacov a stale ju radi pouzivame a citime sa bezpecnejsie kedze spi s nami v posteli.

domibed
8. mar 2023

@lucka2555 lebo mne priamo owlet napísal že nenahrádza monitor. Nie je to certifikovaná zdravotnícka pomôcka a v kociari nedoporucuju využívať lebo nemusí fungovať správne- otrasy napr. Tak teraz neviem 🙈 veľmi som ju chcela

lucka2555
8. mar 2023

@domibed No ano je to tak ako pisu. Ale nie kazdy MD je zdravotnicka pomocka a ani MD nebude spravne fungovat v kociku.. Hlavne v kociku uz tie samotne otrasy zabezpecuju to ze dieta neupadne do tak hlbokeho spanku ako v postielke.. No aj napriek tomu chapem aj ja som mala tie obavy a pocuvala som ci dycha..
My sme chceli senzor do postele a ako jediny sa nam osvedcil owlet. Napr monitor na plienku je cista katastrofa a vyhodene peniaze..

banalu
8. mar 2023

Kamoske to zacharanilo par tyzdnoveho syna, prisli mu vdaka tomu na arytmiu. Jednu noc to zacalo pri kojeni pipat, tak volali 155 povedali im co to ukazuje a poslali im sanitku, dieta je vdaka tomu na betablokatoroch. Ja by som do toho investovala.

domibed
11. mar 2023

@banalu lrn potom nerozumiem preco napisali ze to nenahradza monitor...

lucka2555
12. mar 2023

@domibed no lebo to nesnima dychcie pohyby ako monitor dychu ale snima cez svetielko na nozicke obsah kyslika v krvi a pulz

banalu
12. mar 2023

@domibed mozno to bude tym, ze donedavna to na svk trhu nebolo, no v zapadnej europe a hlavne USA su uz dost rozsirene. Ako poznam byrojraciu na svk, mozno to nesplna nejaku v podstate neznyselnu Normu vymyslenu svk uradom 😉

linevelin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keathli
9. júl 2023

Dobrý deň,
Máte prosím niekto skúsenosti, či upozornenia chodia aj na Apple Watch? Alebo iba na telefón? Ďakujem

linevelin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keathli
9. júl 2023

@linevelin fakt? Paráda, vďaka za info 😉 Takže sa oplatí? Klasický monitor dychu máme, no dcérka spí s nami v posteli…..

lucka2555
9. júl 2023

@keathli za nas ano, mame rovnaku kombinaciu.. ale v postielke skoro nespal takze sme vyuzivali hlavne owlet. a apple watch vzdy zavibruju ked sa nieco s ponozkou deje

keathli
10. júl 2023

@lucka2555 moc ďakujem, takže idem do toho 😉

petushqa2710
20. dec 2023

@banalu píšem správu

sedrik89
20. dec 2023

Stále som o tom, že sa niečo také môže stať iba čítal. Kolegovy sa to minulý mesiac stalo. Dieťa malo mesiac, a zomrelo v spánku. Doteraz som nikoho nepoznal. My sme mali monitor dychu od začiatku. Až do cca roku. A neľutujem. A ak existuje aj ešte niečo lepšie, tak to niesú vyhodené peniaze, ale nutnosť.

lorraine90
13. jan 2024

Myslíte, že treba mať aj aj? Používate to niekto takto či stačí len owlet?

lucka2555
13. jan 2024

@lorraine90 my sme mali aj monitor ale vobec sme ho nepouzivali kedze spal s nami v posteli

smatri
18. jan 2024

@lucka2555 aky tym owlet mate?..je viac variant..

lucka2555
18. jan 2024

@smatri Owlet smart sock 3