Skúsenosti s elektrickými odsávačkami hlienov

anketkarka
24. feb 2015

Uvažujem o kúpe elektrickej odsávačky hlienov, preto ma zaujímajú skúsenosti tých čo také majú. Prosím napíšte značku a s čím ste spokojní a s čím nespokojní. Je tu veľa toho o týchto odsávačkách, ale málo konkrétnych značiek. Viem že najlepšie sú tie na vysávač, ale mňa zaujímajú konkrétne skúsenosti s elektrickými.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ealisaid
24. feb 2015

My sme používali tiež vysávač, síce dačo vytiahol, ale tie husté hlieny nie, nakoniec nás poslali na krčno-nosné a tam nám doktorka ukázala svoju odsávačku, jej obdobu elektrickej a vysvetlila nám prečo nepoužívať vysávač. Vraj len zanášame infekciu a preto sa nám nedarí zbaviť soplíkov. Najprv som si myslela, že kašlem na to a budem používať vysávač naďalej, ale soplíky neodchádzali a malý pri odsávaním vysávačom vrieskal ako zmyslov zbavený, tak som kúpila odsávačku značky beaba, som spokojná, malému sa to zo začiatku nepáčilo, ale zvykol si a prestal sa báť.Teraz si soplíky chce ťahať sám. A nemá doráňaný noštek z vnútra a vytiahne to aj husté hlieny. Aj v noci keď spí sa dajú ťahať hlieny, bo som kúpila takú čo má nízku hlučnosť.Ja mám pozitívnu skúsenosť s odsávačkou, ale možno veľa záleží aj od dieťaťa,či sa prestane báť a ako rýchle si zvykne 🙂 .

bielavila
24. feb 2015

@ealisaid ahoj poslala by si presny nazov odsavacky pripadne link, kde si ju kupila? dakujem

anketkarka
autor
25. feb 2015

@ealisaid aj mna by zaujimal presny nazov odsavacky...

anketkarka
autor
25. feb 2015

@esterba a nevies nejako ani vygooglit, ze aka znacka by to mohla byt, nech ani nahodou taku nekupime...

prego81
25. feb 2015

@anketkarka
ahoj, prepac ze mozno nepisem uplne k teme: ja ani moj muz s el. odsavackou nemame dobru skusenost. Mali sme 3 (aj vdaka nevyziadanym darom) ale vyskusali sme ich len 1-2 krat lebo manualna odsavacka z nemocnice sa nam zdala omnoho lepsia. Pred asi pol rokom som natrafila na NoseFrida. Je to perfektny vyrobok. Nezijeme na SVK, ale "vygooglila" som ze sa da kupit aj na SVK. Pozri sa na to...je to svedsky vyrobok, na prvy pohlad primitivny ale bohovsky funguje. Soplik vytiahnes tak, ze ho sama "vycucnes" cez hadicku, je tam naustok, maly "spongiovy" filter, takze soplik zostane v v takom valceku so zuzenym koncom. Vsetky casti sa daju rychlo rozobrat a lahko sa umyju. Ked uvidis obrazok tak budes mat lepsiu predstavu. Ja som velmi spokojna.

El.odsavacky ktore sa nam neosvedcili boli od Graco, Safety 1st a tu tretiu si nepamatam.

anketkarka
autor
25. feb 2015

@prego81 ja mam manualnu odsavacku, vie nou vysavat hlieny len manzel...je dost podobna tej vasej, takze asi by mne nepomohla...hladam ucinnu elektricku, lebo v noci a na cestach nechem pouzivat tu vysavacovu a manzela 😀

anketkarka
autor
25. feb 2015

@prego81 a s cim ste neboli spokojni pri tych elektrickych konkretne?

rainee
25. feb 2015

My sme tiez mali manualnu aj elektricku, obe onicom, sopliky nevytiahli. Najlepsia bola na vysavac, inu by som uz nekupila.

prego81
25. feb 2015

@anketkarka
tie el. odsavacky proste nic nevytiahli. Mozno sme neskusali dost dlho aby sme prisli na to ako funguju 🙂 Tiez si pamatam ze maly mal vtedy len par tyzdnov a take male nosne dierky, mala som pocit ze otvor na odsavacke nebol primerane maly. Nerada by som kritizovala kedze sme im nedali velmi sancu a bolo to uz davno...odsavacka z nemocnice, taka standardna co tu pouzivaju po porode na odsatie tekutin proste vtedy odsala lepsie a lepsie prilahla k velkosti nozdier. A NoseFrida je este 100krat lepsia, aspon pre mna. Ked tebe taka nevyhovuje tak to ma mrzi a drzim palce aby si nasla taku co bude vyhovovat tebe 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
25. feb 2015

@anketkarka vysavacova nadovsetko. To je zazrak prvej triedy. Tu v DE ich dlho nebolo dostat, ja mam kupenu na SK.
Elektricku som nedavno kukala aj ja, kedze cakame dalsie babo, ale tie recenzie su neuspokojive. Dost hlucne (no to by ani dospelakovi nebolo prijemne, aby mu hned pri uchu nieco strasne hucalo), netahaju dobre atd. Na trhu je tych elektricky vela, studovala som ich asi tyzdnen ale nic moc a k tomu za tie prachy, no nikdy.
Takze ostavame pri vysavacovej.
Inak ak chces aku to niekto radil tu ustnu, tak to nie je nijaka novinka, na Sk existuje od nepamäti, my sme ju mali, ked bol brasko maly a to ma teraz uz 30 rokov 😀
Moja mama povedala, ze to tiez nie je zle (lepsia ako ta rucna, taky balonik) ale ked sama nemas ustami dobry tak, tak ti tiez velmi nepomoze.

anketkarka
autor
25. feb 2015

@rainee ale aku elektricku konkretne?

rainee
25. feb 2015

@anketkarka bohuzial nepamätam si uz presne, je to 5 rokov dozadu, ale myslim ze to bola znacka graco 😉 ale vraj vsetky su viac-menej nanic, len hucia ale nevytiahnu sopliky.

ealisaid
26. feb 2015

@bielavila Beaba elektronická odsávačka hlienov Ballidoo

ealisaid
26. feb 2015

@anketkarka Beaba elektronická odsávačka hlienov Ballidoo
ja som ju kúpila ešte minulý rok

anketkarka
autor
26. feb 2015

@ealisaid a ako sa cisti? Hlieny sa zbierauju v tej priehladnej casti?

bielavila
26. feb 2015

@ealisaid dakujem moc a si s nou teda spokojna? lebo ja som z vysavacovou spokojna, ale moj syncek je z toho vysavau uplne vydeseny, tak uvazujem ze kupim tuto ak je ale vazne dobra, taha aj zadne a huste sopliky?

ealisaid
26. feb 2015

@anketkarka dá sa pekne rozobrať celá tá priesvitná časť, umývam jú pod prúdom horúcej vody a áno všetok hlien sa naplní do tej priesvitnej časti.

ealisaid
26. feb 2015

@bielavila mne sa veľmi osvedčila, zo začiatku ani malý nechcel, ale naučili sme sa odsávať, najmä treba nové resp. nabité baterky, bo ak sú slabé, ide to slabo a vytiahne len tie predné hlieny

bielavila
2. mar 2015

@ealisaid ahoj este by som sa ta chcela opytat ta odsavacka co ti ukazovala lekarka na krcnom to bola tat beaba? dakujem

ealisaid
4. mar 2015

@bielavila nie, bola skôr nemocničná odsávačka, ktorú im zvyknú vyrobiť na mieru, nebola ani až tak silná, skôr ona s nou vedela narábať a raz dva vytiahla zadné soplíky, a pritom malý tak bojoval...

anketkarka
autor
9. aug 2015

No nakoniec som kupila beaba ballidoo a sme spokojni. Trebs sice casto menit baterky, ale s dobrymi baterkami taha dobre. Este sme ale nemali take zadne sople, tak potom dam vediet, ci aj na tie je ok.

pufinkaaa
2. jan 2016

@ealisaid
@anketkarka
Ahojte zaujimalo by ma ako ste spokojne po case s tou odsavackou beaba baallido a ci by bola vhodna aj pre 3 rocne dieta ci skor iba pre babatka...

anketkarka
autor
4. jan 2016

@pufinkaaa no podla mna je slaba pre take velke dieta...nebola by urcite dostatocne ucinna...

zuzanajas
20. jún 2016

Máte niektorá skúsenosť zo značkami SLON DR BENNY ALEB O NUVITA CLEANOZ? ktorá je lepšia?

morandia
10. dec 2018

@ealisaid môžem vás poprosiť o presnú značku ktorú máte? ďakujem