Sandálky Protetika a zodranie kože

monuska342
20. máj 2014

ahojte malemu sme kupili sandalky s protetiky novy model vyrobeny tento rok vcera ich mal prvy krat na nohe a zodrali mu kozu az do krvy ☹ pripadaju mi vzadu take tvrde a neohybne vraj su z pravej koze...cakala som od tohto vyrobcu nieco viac kedze mali ma ploche nozky a potrebujeme ortopedicku obuv...stala sa vam to uz u tejto firmy?reklamovali vam to?

januliku
20. máj 2014

@monuska342 To mu urobilo cez ponožku taký krvavý otlak ?

monuska342
autor
20. máj 2014

@januliku ano cez ponozku....sa bojim co by bolo keby ju nemal..

cottonwomen
20. máj 2014

@monuska342 skus im do protetiky normalne zavolat

monicm
20. máj 2014

@monuska342 ja ich kupujem pravidelne a zatiaľ sa nám to nikdy nestalo.napadlo mi len to,či ich nemal príliš zatiahnuté,prípadne príliš povolené a tiež to,či ich na prvýkrát nemal príliš dlho na nožičke,resp. či v nich nechodil príliš dlho.reklamáciu neviem či uznajú,asi záleží na predajni a ochote predavačky.

koniarova
20. máj 2014

@monuska342 A nemá predpísané na mieru?

monuska342
autor
20. máj 2014

@cottonwomen dnes som tam bola dala som im to na reklamaciu ale ta pani sa na mna osopila ze som si to mala vsimnut pri kupe ze je to tam take tvrde pri päte ze nevie ci mi to vyreklamuje....no otras a este sa chvalia ake maju uzasne topanky a zdravotne nezavadne...

monuska342
autor
20. máj 2014

@koniarova nema lebo on nosi len vlozky ze to nema az take vazne...ale do sandalok sa vlozky dat nedaju..

studio11
20. máj 2014

My nosíme len protetiku a nikdy sa nám nič podobné nestalo......Určite by som to riešila ako reklamáciu, môže tam byť nejaká vypuklinka, ktorá odiera nožičku. Ináč tvrdú kožu je dobré pretrieť hlavne na namáhaných častiach alpou, ona zmäkne 😉

cottonwomen
20. máj 2014

@monuska342 no hlavne klud a pohoda, ziadne nervy .... to potom sa aj tak riesi, nesmies byt agresivna a nikto sa na teba neosopi, preto ti radim, ze zavolat do protetiky a v pokoji to riesit

luciferova
20. máj 2014

Protetiky su dost tvrde, skus inu znacku ciciban napr.

monuska342
autor
20. máj 2014

@cottonwomen ano ja som nanu len milo isla pisala som im do firmy a uvidime ci sa ozvu...teraz je maly bez sandalok a ani neviem ci mi to vyreklamuju a kolko to bude trvat 😒

katyt
20. máj 2014

Ja kupujem všetky topánky len v Protetike, že by zodrali kožu na nohe sa mi ešte nestalo, dokonca ani vtedy ak ich má dieťa bez ponožky. Inak majú kvalitné celokoženné topánky a za tú cenu by som inde koženné nezohnala. A nie je to tam v mieste toho otlaku na topánke nejako zle ušité, alebo tam nie je akurát prešitie? Veď skús sa opýtať priamo v Protetika, či Ti to prípadne nevymenia za iný model, keď ten synovi nevyhovuje, to by mali urobiť, aj keď viem, že oni neradi robia tieto veci, ale mne raz vrátili peniaze za gumáky, syn ich mal raz na nohe obuté a šúchal v nich stále päty po zemi, tak mi pani v predajni vrátila peniaze.

cottonwomen
20. máj 2014

@monuska342 nepis, volaj :D :D :D

monuska342
autor
20. máj 2014

@studio11 http://www.bimo.cz/395-detske-letni-sandale-pro...
su to tieto...otlaca ho to hlavne vzadu je tam ta koza tak divne zosita

monuska342
autor
20. máj 2014

@cottonwomen len teraz musim cakat ked to poslali naspet ze co mi odkazu 😒

monuska342
autor
20. máj 2014

@katyt ano tam v tom bode je to presite....tak snad to je ich chyba a nie moja ze to tak vyrobili...

simsalabim
20. máj 2014

@monuska342 moja svagrina asi pred 2 rokmi reklamovala sandalky presne pre to iste. Protetiky, jej 2 rocna dcera ich mala na nohach ani nie 30min a nozka do krvi zodrata. peniaze jej vratili, snad ich vratia aj tebe. Inak mne osobne sa protetiky vobec ale vobec nepacia, zdaju s ami tvrde a neohybne.

majka777
20. máj 2014

protetika robi vseobecne velke problemy pri reklamacii

monuska342
autor
20. máj 2014

@simsalabim dakujem tak snad mi vratia peniaze...mladsiemu synovy som kupila v Deichmane o polovicu lacnejsie a su uzasne mekke a ohybne...nabuduce uz u nich nekupim...mne islo hlavne o tu ortopedicku stielku

simsalabim
20. máj 2014

@monuska342 ak ti ide o ortopedicku stielku koli plochacom, tak treba kupovat cez net znacku birkis, birkenstock alebo papillio. Su drahsie, ale hodne kazdeho centu. Kupujem uz niekolko rokov pre mladsiu dceru, kvalitou su neporazitene a stielka je naozaj vysoka a ortopedicka. Nasa ortopedicka sa divila, ze tak dobru ortopedicku stielku este nevidela. Su ohybne, lahucke a neznicitelne - nemecka kvalita sa nezaprie a su vyslovene odporucane zahranicnymi ortopedmi. Kupit sa daju spolahlivo aj cez net, uvedena dlzka v mm (napr 165 presne zodpoveda velkosti detskeho chodidla + je tam mala rezerva).
Vidno ich napr. tu
http://www.amazon.de/Birkenstock-Rio-Unisex-San...
alebo tu
http://www.amazon.de/Birkis-334723-Unisex-Kinde...

Toto su chlapcenske, pre dievcatka maju kraaasne.

katyt
20. máj 2014

@monuska342 tak v tom prípade by som vyslovene na nich tlačila aby mi vrátili peniaze, keďže je to tam prešité, tak je to tam aj tvrdšie a to sa len tak nenapraví. Nenechaj sa určite odbiť a peniaze Ti hádam vrátia, aj keď problémy robia, ale treba na nich slušne, ale rázne, že proste to malému nemôžeš dávať, keď ho to tam tlačí.

monuska342
autor
21. máj 2014

@katyt ano presne to planujem a ked nevratia peniaze pohrozim sa SOI podla mna tato znacka by si nemala dovolit robit taketo chyby uz od nich sandale nikdy nekupim....toto bolo prvy a posledny krat...

monuska342
autor
21. máj 2014

@simsalabim dakujem ale su hrozne drahe 😒 musim este pokukat a porozmyslat..

sharlotta
21. máj 2014

Aj ja kupujem vsetky topanky od Protetiky a nikdy nic take sa nam nestalo. Ale je pravdou, ze vsetky predavacky, co predavaju Protetiku su neprijemne, este som ziadnu prijemnu nestretla, asi su v nejakej unii.

smesmesmejko
21. máj 2014

Protetiku kupujeme malemu odkedy stoji na nohach, odporucil nam ju dokonca ortoped, kedze ma maly aj ortopedicky problem a do inych topanok ma vlozky na mieru. Toto sa nam stalo len raz a len na jednej nozke, a to vtedy, ked mu uz jedna topanka bola MALA!!! Boli sme mu hned kupit vacsie, v specializovanom obchode s ortopedickou obuvou. Predavac bol velmi mily, ochotny a co sme sa dozvedeli... Ak ma dieta ortopedicky problem, najlepsia je na trhu protetika, prave preto, ze ma pevnu patu a nozku nepusti a zaroven sme prisli na to, ze nase dieta ma JEDNU nozku o CISLO vacsiu, preto mal zodretu len jednu patu. Tiez az do krvi, maly sa ani nestazoval, ze by ho bolela nozka, ked chodil, a to uz ma tri roky a rozprava ako stara rapotacka a topanocku sme obuvali sice tesnejsie, ale obuli sme. Milly ujo v predajni nam zaroven povedal, co sa ale pise aj na nete, ze dieta ma mat topanku o 1-1,5cm vacsiu ako je dlzka chodidla - skusali sme raz kupovat vlozku v lekarni, kym nemal na predpis a aj tam nam velmi mila lekarnicka ukazala nazorny priklad, skusali sme vlozku len prikladat k nozke, tak nam kazala dat vlozku na zem a postavit na nu maleho !!! aj ked na oko vyzerala vlozka pomaly o 2cm dlhsia, ked sa na nu postavil, bola mu akurat... Netreba hned hanit znacku, mozno treba hladat pricinu aj niekde inde, ako v topanke!!!

lorela
22. máj 2014

@monuska342 Ja, za viac ako 3 roky, mám s Protetikou len tie najlepšie skúsenosti.
Ak sme aj mali problém s topánkami - reklamáciou, 2 krát, tak nám ju uznali bez problémov a vrátili peniaze.
Podľa môjho názoru rozhodnúť sa pre Protetiku má niekoľko zásadných pozitív, a to: Celokožená obuv, tvarované stielky a zdravotne nezávadné materiály (čo sa napr. o Deichmane, nedajbože čínskom CCC nedá povedať...).

monuska342
autor
22. máj 2014

@lorela ahoj dakujem uvidime ako to dopadne...aj ked pri tomto modeli to je na tom rohu presite takze to bude urcite tym aj ja som chcela preto od nich topanky ze maju kvalitu...

lorela
22. máj 2014

@monuska342 Za málo, držím ti palce 🙂

monuska342
autor
22. máj 2014

@smesmesmejko pardon tie vykricniky si vyprosim bud pis slusne alebo sa nevyjadruj!!!moje dieta nema jednu nohu vacsiu a jednu mensiu!nohy mal zodrate obidve rovnako aj vzadu aj okolo tych praciek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vejinka
22. máj 2014

hlavne klud 🙂
@monuska342 nekupila si mu tesne? ked sa v nich presiel netvrdil ze ho nozicka boli? tlaci? ak sa ti nezdaju chod ich reklamovat a daju ti o cislo vacsie..v tomto problem nevidim ...je to ozaj spickova znacka my sme mali a nikdy nebol problem..oni su spevnene to je pravda ale nemali by robit otlaky ak je spravna velkost ...ked tam pojdes odmeraj mu nozku obkresli na papier a v najdlhsom bode zmeraj kolko ma centimetrov 😉