S ktorou video pestúnkou máte dobré skúsenosti?

1mimka18
12. júl 2022

Poradte prosim. S akou video pestunkou mate dobre skusenosti ? Chcem taku co vidi dobre aj v noci a ma dobry dosah.

tara42
12. júl 2022

My mame Truelife nannycam a spokojnosť. Využívame ju doteraz a ešte dlho budeme. Mala ma 2 roky. Pre mna druhá najvyuzivanejsia vec po monitoru dychu. :D

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
12. júl 2022

co je dobry dosah? vacsina pestunok nema dosah ani pred vchod panelaku 🤷‍♀️ bezne maju 300 m na volnom priestranstve a 100 m v byte/dome aj preto sme vsadili na kameru (my napr. Xiaomi), ktoru ovladame cez aplikaciu v telefone, ma nocny rezim a dosah taky, ze ked som v meste s kamoskami a chcem pozriet, ci uz muz ulozil maleho tak sa proste pozriem, kedze je pripojena cez wifi, ma aj ona svoje obmedzenia ale tie su v inej oblasti - stoji 1/3 ceny oproti pestunke a dosah ma bezkonkurencny

1mimka18
autor
12. júl 2022

@sandra151 ktora? Vela ich je

1mimka18
autor
12. júl 2022

@tara42 ktoru presne mas?

1mimka18
autor
12. júl 2022

@petamich tak napr ze aj na dvor mi postaci ked bude babo spat v izbe.

1mimka18
autor
12. júl 2022

@petamich ktoru kameru mas presne?

tara42
12. júl 2022

@1mimka18 TRUELIFE NannyCam V24.

ildiko36
12. júl 2022

@1mimka18 za mna najlepšie video prestunka su moje oči 😂, ja by som male dieťa nedala do vedlajšej miestnosti, a ani strážiť cez den cez daaku kameru, su cestovne postielky co sa da premiestňovať a keď neviem byť v noci s dieťaťom , čo sa zatial nestalo tak by som poprosila niekoho kto dieta postraži.
Ked som na dvore dieťa spí v kociku na dvore.
Možno som staromódna ale opatrná..
Jednej známej co mala dvojíčky jedno dieta zomrelo, obesila sa na šnurke od cumlika

natalala
12. júl 2022

@1mimka18 my mame xiaomi kameru (stala do 40e) dosah je neobmedzeny, ale potrebujes internet. V telefone mame apku a co je super, ked kamera zaregistruje zvuky alebo pohyb, tak ti to apka signalizuje a upozorni ta “alarmom”. Za mna pomer cena vs vykon je super.

petamich
12. júl 2022

@1mimka18 no v byte/dome je to 100 m - takze ani na dvor nemusi postacit, ak mate vacsi dvor, kameru mame tuto: https://xiaomi-store.sk/sk/domace-kamery/1711-m... predavaju ju viacere obchody, to len prvy link co som nasla 🙂

1mimka18
autor
12. júl 2022

@ildiko36 myslim ze kazdy rodic oceni ked babo spinka v izbe par m od kychyne a ja si tam mozem popratat navarit. My napr mame schodiky medzi miestnostami a nebudem 10x denne presuvat postielku.

1mimka18
autor
12. júl 2022

@petamich pripojis sa na nu cez telefon a vidis? Musis mat ale zapnutu apku vsak? A detekuje pohyb?

1mimka18
autor
12. júl 2022

@ildiko36 a inak presne nato je video pestunka urcena aby si videla co dieta robi ked si vo vedlajsej miestnosti. Je to uplne bezna vec pouzivat ju

ildiko36
12. júl 2022

@1mimka18 ja viem ako to funguje ale verim len sebe, elektronka moze aj zlihať..daaka porucha..čert nikdy nespi..
Mala som mintor dychu a pipal kedy sa mu zachcelo, dieta som vybrala z postielky a zabudla som to vypnuť, o 2 hodiny zacal v noci pípať ked sme už vsetci spali..
Bol uplne novy monitor, som si vymenila aj baterky o mesiac a to pipanie bolo nejasné, pipal kedy sa mu zachcel..pritom som to mala pod perinkou nie pod matracom, pozicala som to z nemocnice a bola uplne nova

ildiko36
12. júl 2022

@1mimka18 ja som svoje deti stale mala v tej miestnosti kde som bola aj ja, ked som bola na dvore deti boli tam.Naše mami nemali video pestunky a sme tu aj ti aj ja..

1mimka18
autor
12. júl 2022

@ildiko36 no preto sa ten monitor nema zabudat vypinat a potom ti nebude pipat. Tak ty si mozno mala a nase mamy zas nemali pestunky ale my uz mame moznost vyuzit moderne technologie, teba nikto nenuti pestunku pouzivat ja ju urcite kupit tK ako uz mam aj monitor dychu.

ildiko36
12. júl 2022

@1mimka18 monitor mal pipat max do 2.min.a nie po 2hodinach, tak vyuzivaj modernu technologiu,tiez ti v tom braniť nebudem.

amelie22
12. júl 2022

@ildiko36 @1mimka18 vsetko s mierou, ale prečo si nepomôcť keď sa dá 🙂 Je to každého osobná vec. Ja monitor dychu napríklad vôbec neplánujem, už sa to nepoužíva ani pri nedonosených deťoch v nemocnici. Napríklad video pestúnku chcem, nakoľko tiež by som si rada niečo upratala/navarila kým dieťa spí a nebudem postieľku trepať zo spálne z poschodia dole do obývačky... Veď každý ako uzná za vhodné 🙂

ildiko36
13. júl 2022

@amelie22 ja som monitor dychu tiež nekúpila ani som nemala v pláne, len sa syn narodil so synd.modrej masky , mal pupocnik okolo krku a sa zasekol, dlho mal problemy so saturaciu, Spo2 mal len 89%., Niekedy uplne bol cyanoticky aj 2tyzdne po porode ,mal tiez bradyaritmiu a srdieckovy šelest, preto som si požičala monitor na pol roka.
Ja som dala cestovnu postieklu do obývačky, ktorú som posunula pomedzi dvere, aby som na neho vydela z kuchyni ,kupila som do toho kvalitný matrac ,cez den spal tam, zapla som rádio aby som ho s varením nerušila

petamich
13. júl 2022

@1mimka18 v telefone mame nainstalovanu aplikaciu a cez nu ovladame kameru a aj vidime live co sa deje, ano detekuje aj pohyb ale to nepouzivam, lebo to detekuje ten najmensi pohyb a posiela to notifikacie a to vecer kym tvrdo zaspi sa otoci alebo pohne rukou, nohou aj 100x

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalala
13. júl 2022

@amelie22 velmi sa mylis, monitor dychu sa pouziva v nemocniciach, kazde dietatko ho ma. Si nieco precitaj o syndrome nahleho umrtia. Ak by som si mala vybrat medzi kamerovou pestunkou a motitorom dychu, tak 100% beriem monitor dych (da sa aj pozicat v lekarni za symbolicku cenu)

tara42
13. júl 2022

@ildiko36 ešte chápem, ze monitor dychu dokáže zlyhať ale obraz na videopestunke? Co začne kamerovat v inej miestnosti? Ved keď sa vypne alebo sa mi niečo nezdá ze by padla z postele a pod tak idem okamžite pozrieť co sa deje. Za mňa je videopestunka perfektná vec vecer keď dieťa uložím spat a my s muzom ešte pozeráme dole TV alebo sa rozprávame. My by sme ju budili a takto vidím na obrazovke ako spinka, kde sa nachádza. Nechodíme spat s dietatom. A nemusím ju chodit každú minútu hore schodmi pozerať ci je v poriadku a vidím všetko na monitore. Nestalo sa nám, ze by sa vypla kamera z ničoho nič a keby sa aj vypla, hned idem za malou co sa deje.

tara42
13. júl 2022

@amelie22 monitor dychu malo každé dieťa v nemocnici, či donosene ci nedonosene. Najdôležitejšia vec vo výbave.

petamich
13. júl 2022

@sandra151 ja som rodila pred rokom, dieta bolo so mnou na izbe a nemalo monitor dychu, davali ich iba predcasniatkam, takze to asi nebude univerzalna prax v kazdej nemocnici 🙂 kazdopadne domov sme si ho rozhodne zaobstarali, za mna aj monitor aj pestunka boli proste must a monitor ovela viac ak by som si mala vybrat

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie22
13. júl 2022

@ildiko36 samozrejme, keď sú problémy a je tam oveľa väčšie riziko, tak by to učtie nikto neriskoval a dieťatu zabezpečil tú najväčšiu bezpečnosť ako môže.
@sandra151 @tara42 @natalala Mamina robila na deckom oddelení, v súčasnosti už x rokov na oddelení nedonosencov v najväčšej nemocnici vo Viedni a veľmi sa od monitoru upúšťa. Nehovorím, že sa nepoužíva vôbec, ale u nich pri normálne narodených deťoch nie a ani pri nedonosencoch sa nepoužíva vždy. Nezávisle tri detské sestry, ktoré pracujú s malými deťmi mi povedali, že je to "zbytočnosť", pokiaľ nemá dieťa problémy alebo nejaké indikácie. Samozrejme viem čo je syndróm náhleho úmrtia, ale nie je to natoľko bežné, ako sa ľudia domnievajú.

1mimka18
autor
13. júl 2022

@tara42 presne. Tiez nemam v plane chodit spat s dietatom ale mat aj nejaku chvilku pre nas s manzelom, ked bude v praci v klude si navarit popratat a nebudit popri tom babo. Akoze mne prenasanie postielky vsade kde sa pohnem pride choré mam aj monitor dychu snad pojde jak ma a pestunku urcite kupim len hladam nejaku fakt dobru. A presne ako pises ked zlyha obraz idem pozriet ved budem vedla