Prvé topánočky pre 6 mesačné dieťa

marfa333
26. mar 2022

Ahojte, prosím skúsenejší poraďte. Chystam sa kúpiť synovi prvé topánočky, ma 6 mesiacov. Čomu sa vyvarovať? Čomu dať prednosť? Aké su najlepšie?
Ďakujem 🙂

diamond007
26. mar 2022

@marfa333 nič... Nech sa mu vyvíja nozicka sama prirodzene hlavne v 6mes. Moja keď mala tak 8-9 mes a bolo zrovna leto- jeseň tak som na jej malinkú nohu ani nenašla v žiadnom obchode. Tak som kúpila tuším v DM, také látkové a naspodku je koža. Skúsim to pozriet

diamond007
26. mar 2022

@marfa333 takéto len iný vzor

zuzahajdulka
26. mar 2022

@marfa333 takzvane barefoot capačky. Vyraba ich vela vyrobcov, su vacsinou kozene, uplne makke a ohybne, nepadaju z nozky. Cize dieta je akoby naboso, ale zaroven mu trochu zahreju nozku.

diamond007
26. mar 2022

@marfa333 tiež dcérka v 6mes chodila okolo nábytku už aj steny. Vnútri v dome som ju nechávala naboso, vonku bola v kočíku a teda keď mala 8mes cca tak som chcela aj vonku lebo začínal byť chlad a zima a všade sa už na dvore stavala. Ja som obehla snáď všetky obuvi vtedy, všetci do jedného tvrdili že na tak malé nožičky sa topanky nepredávajú.

bluemoon24
26. mar 2022

@marfa333 jezkobezko v BA se specializuje na barefoot obuv pro deti (i ty nejmensi) urcite by ti tam vedeli dobre poradit, maji i eshop, kde muzes objednat, pokud mas do BA daleko.

marfa333
autor
26. mar 2022

@diamond007 ja mu chcem práveže na toto prechodne obdobie ked je ešte také zradné počasie nech nejde len v ponožkách ked ideme do obchodu vo vajíčku. A moj synček je dosť veľký na 6 mesiacov, vcera som mu merala nôžku, ma 11,5cm dlhé chodidlo a čo som pozerala na nete v sinsay alebo H&M tak podla velkostnych tabuliek maju aj na jeho nôžku topánočky. Len nerada by som kúpila niečo, čo by mu mohlo uškodiť.

marfa333
autor
26. mar 2022

@zuzahajdulka
@bliemoon24
Ano presne aj nad tymi barefoot som tiež rozmýšľala.

marfa333
autor
26. mar 2022

@diamond007 a tie capacky co si poslala foto vyzerajú tiež dobre 🙂

matovicova
26. mar 2022

@marfa333 odporúčam topánky kupovať vždy v topankovom obchode

diamond007
26. mar 2022

@marfa333 nie nie... Tak určite len hentake capacky nejaké...
Tak to je veľký ozaj 😀 panecku, moja v 6mes mala 5kil, taký malinky trpaslík chodiaci 😀

marfa333
autor
26. mar 2022

@diamond007 náš "krpček" sa narodil už veľký, mal 4200g a teraz má vyše 10kg uz 🤦 😂 ja viem, je to dosť ale bol čisto kojený do 4mesiaca, potom sme začali pozvoľna s prikrmami. Ale ma to mať po kom, jeho ocino sa narodil 5 kilovy 😅

janetinka27
26. mar 2022

@marfa333 iba capacky. ziadne topanocky, bo sa mu nebude spravne vyvijat klenba atd. do vajicka stacia aj rozne futrovane navleky

amelie2017
26. mar 2022

Topanky sa kupuju az ked vie dieta kracat v priestore. Zatial hrubsie ponozky na vonka, maxinalne capacky. Detska nozicka sa vyvija, potrebuje s nou vela hybat. Vsimaj si, ako pracuje prstekmi, ked sa pohybuje. V topanke tomu zabranis.

enoula
26. mar 2022

Na tu chvíľu stacia capacky alebo ked je chladnejšie, take navleky, napr lodger ma. Flisove ci softhell. Tie su aj do nosica super
https://www.kmart.sk/ochranne-navleky/
Inak netreba nic, nech babo objavuje svoje nozky, je to dôležité pre jeho vyvoj
https://m.facebook.com/fyziomamatt/posts/183333...

janka_266
26. mar 2022

@marfa333 ja som môjmu davala doteraz len ponožky, keď bola zima dvoje, alebo strikovane od babky, keď nemal zatvorený overal, predpokladám, že maly nechodí. Topánky by boli len vyhodené peniaze za mna. 😃 ja by som ani môjmu nekupovala ešte, nakoľko dostal sandále geox, ktoré sú mu teraz dobre, ale že vraj nemôže v marci chodiť v sandáloch 🤣 pritom ešte prejde len pár krokov za ruku. 🤷‍♀️Má rok a 2 mesiace 😃

letfenixa
26. mar 2022

@marfa333 tie topánky potrebuje na čo? Na chodenie alebo aby mu nebolo zima na nohy? Ak to druhé, tak v tom prípade teplé navleky, vlna, merino, softshell.

marfa333
autor
26. mar 2022

Ďakujem všetkým za odpovede, presne toto som potrebovala vedieť, či topánočky alebo len nejaké návleky. Malý este nechodí, je to len kvôli tomu ked ide vo vajíčku aby mu nebola zimka na nožičky. Idem teda popozerať tie navleky alebo capacky. Ďakujem ste super 😊