Prvé topánočky

fallenkaa
27. jan 2024

Ahojte kedy ste začali obuvat svoje deti? Moja ma 15mes , začala chodiť pred týždňom, už beha ako drak po celom byte aj keď ešte ťarbavo, von z kočíka sa mi zatiaľ nepýta
V byte ju dávam s ponožkami alebo max capackami
Kedy kupit prvé topánky?
Ja by som asi 4tyzdne od času kedy začala chodiť

anavixy
27. jan 2024

Prve topanky kupit, ked ich bude potrebovat. Teda ked bude chodit vonku, resp. inde ako doma (napriklad v restauracii, u lekara, nakupne centrum atd.). Doma ich nepotrebuje, bohate stacia capacky alebo nic, len ponozky. Do kocika zimne zateplene capacky. V prvom rade dieta musi stabilne chodit aby malo zmysel ho obuvat (do topanok, nie len capaciek). Pokial chces ist cestou BF, tak to bude mensi sok nez ked si zrazu obuje tvrde neohybne topanky, ale tak ci tak je zbytocne predbiehat. 🙂

fallenkaa
autor
27. jan 2024

@anavixy veď práve že očakávam že každú chvíľu bude chcieť ísť von z kočíka aspoň trochu pochodit
Tak nech som pripravená
Aj keby som o mesiac skôr kúpila topánky noha jej asi nevyrastie z nich

nairia
27. jan 2024

@fallenkaa ja som nasej kupovala prve topanky az ked vedela sama v priestore celkom sikovne chodit. ono sa hovori, ze dieta musi vediet zmenit smer, cupnut si, postavit sa a ist dalej. alebo tak nejak. proste ked uz doma bola ista (to bolo cca 1m po tom, ako zacala chodit doma).
no a co sa tyka kupy topanok, dopredu mozes kupit, ale ja ti poviem vlastnu skusenost- nasej rastla a rastie noha sialenym tempom. na jar co mesiac, to nove topanky, lebo tie povodne uz ju tlacili.
obzvlast pri vyvijajucej sa nozicke je dolezite mat dobre sadnucu obuv.

taktotedanie
28. jan 2024

@fallenkaa pozri moje dieta ma 14mes a aktivne chodi uz 3mesice , po dome nie ze chodi ale lieta hore dole dopredu dozadu takze uz naozaj skusenejsi chodec, po doma len v ponozkach teraz sem tam dam aj papucky, v kociku sedi pekne neuteka, ma jedne trosku zateplene cizmicky keby nahodou sme niekam alebo do autosedacky sli ale nechodila este s nimi vonku a budem kupovat az prechodne

klip0
28. jan 2024

@fallenkaa no práveže vyrastie, respektíve môže. V tomto veku rastie noha skokovo. Ja by som sa teraz len zorientovala do akej obuvy chcem ísť a kúpila keď to bude aktuálne