Prírodné - eko vo výbavičke pre dieťatko

ocenasovakatarina
12. apr 2019

Ahojte dievčatá, veľmi ma baví táto téma ohľadom ekologickejších vecí pre detičky, či už čo sa týka plienok, kozmetiky ale aj napr. čistiacich potrieb do domácnosti. Bola by som veľmi rada, keby sme si vymenili svoje skúsenosti a postrehy. S čím ste, alebo nieste skopojné. Na trhu je v tejto dobe veľmi veľa produktov a nebudeme si klamať, že ak chceme niečo s čím budeme aspoň trošku chrániť našu prírodu, musíme si zato priplatiť. TátoTáto diskusia

joujou444
12. apr 2019

Ahoj, ja mozem pridat skusenost s detskou kozmetikou, takze: krem na ritku namiesto klasickych z lekarne mam SOAPHORIA Ochranny balzam proti zapareninam. Vyskusala som rozne, tento funguje, mozno aj vdaka obsahu zinku. Plienky som skusala asi vsetky eko, rozdiel skoro ziadny, akurat su hrozne drahe vsetky.. Ako krem mam velmi dobru skusenost s konopnou mastou CARUM, alebo aj s bambuckym maslom. Olej akykolvek cisty som zohnala, fungoval rovnako. Vlhcenym obruskom som sa snazila vyhybat, radsej som umyla, ale tie Babylove DM mi prisli najmenej drazdive, ale pouzivala som minimalne. Co sa tyka cistiacich prostriedkov, som uzasne spokojna s radou "YELLOW&BLUE": Na odstranenie vsetkych organickych skvrn funguje Puer. Preto mozem potom prat v Lovela alebo som bola spokojna aj s Almawin. Potom od nich kupujem Bika sodu bikarbonu a ked ju dam s octom, tak upratana skoro cela domacnost 😊 Eko WC cistice mi pridu takmer bez rozdielu, su urcite menej ucinne ako klasicke. Do umyvacky som zasa spokojna s radou z DM Feel Eco. Tak asi vsetko o mojej "eko domacnosti" 😁

ocenasovakatarina
autor
12. apr 2019

@joujou444 zlatá 🙂 určite mnohým pomôže

xima
12. apr 2019

Tiež som spokojná s Puer na škvrny, krém proti zapareninam pre mňa naj nechtikovy od welledy. Zo soaphorie mam pre deti napr mosquito, to je krém proti komarom a kliešťom, a bambucke maslo, aj sprchove gély

ladybug6
25. apr 2019

ahojte, momentálne sme v procese finisovania nasho domceka, kde budem v buducnosti kvoli odpadu z domacnosti nutena pouzivat v prirode rozlozitelne veci, zaco som na druhej strane velmi rada 🐝! takze mam pripravene cistiace prostriedky na mastnotu a vodny kamen od frosh, par pracich prostriedkov a kuchynsku drogeriu nieco z yellow&blue, amway a z eurony. tablety do umyvacky mi kupila sestra v rakuskej Bibe tiez nezavadne, tak sa tesim ako vsetko otestujem a budem sa moct podelit o moje tipy! cakam prve babo a z kozmetiky zatial len masticka z havlikovej apoteky stastny andilek...bola by som velmi rada ak by ste mi vedeli poradit aj nieco pre nas dospelych na sprchovanie a vlasy.
z osobnej starostlivosti som presla na menstruacny kalisok, ktory si aj kvoli intezite krvacania neviem vynachvalit a skusam aj pratelne odlicovacie tampony...
ak autorka diskusie zvazuje zalozenie skupiny hlasim sa tam!