Prípravy na kúpu výbavičky

bubik11
7. jún 2013

Prave som si dopisala zoznam vybavicky pre nasu malu, ktora sa ma narodit v oktobri. Poradte mi, prosim, ci som na nieco nezabudla alebo ci nieco z toho je zbytocnost. Takze tu to je. Dakujem 🙂
4-6 kosielok, 4-6 bavknenych kabatikov, 4 dupacky alebo kombinezy, 4 body, 3-4 pary ponoziek, 2 pyzamka, 2 tenke ciapocky, 2 hrube ciapocky, 1 par tenkych rukaviciek, 1 par hrubych rukaviciek, 2 pancusky, postolkove nohavicky, 4-6 podbradnikov, fusak alebo hruby overal, min 10 bavlnenych plienok, 1 vlhcene obrusky, 1 jednorazove plienky, krem na zadocek, 2 flase 250 ml, 1 flasa 125 ml, cumliky, odsavacka na mlieko, perinky a obliecky, odsavacka hlienov, teplomer na telo a vodu, vanicka, 2 - 3 bavlnene osusky, mydlo, olejcek alebo mlieko, sampon, jemna kefa na vlasky, noznicky na nechty, vatove tycinky, lieh na pupcek, umele lyzicky, postielka s mantinelmi, matrac, 2-3 plachty, nepremokava plachta, deka, kocik, autosedacka, taska na kocik, plastenka na kocik, perina a obliecky do postielky, komoda, hubka na umyvanie, detska pestunka, detsky prasok na pranie.

ewca
7. jún 2013

my uz tiez budeme pomaly chystat pre maleho nieco, len este musim popozerat co mame po dcere a je pouzitelne...my sme toho sice mali vela ale aspon sme namuseli tak casto prat... ja by som este dokupila pyzamka, v noci sa ti moze precikat, alebo pogrckat...raz ju rezlecies a druhy den budes prat...este dve by som mozno kupila... co myslis pod bavlnenymi kabatikmi? take na von? alebo? 🙂

linda20111
7. jún 2013

@bubik11 jeeeeej si velmi zlata takto si si urobila pekne zoznam 🙂 aj ja som mala podobny a potom som zistila ze niektore veci su uplne zbytocne 🙂 zo skusenosti teda radim: miesto kosielok radsej kup viac bodyciek, pretoze sa zapinaju dolu a tym padom sa nevysuvaju, babatko nebude mat holy chrbatik. bavlnene kabatiky stacia dva, miesto nich radsej teplejsi overal. pyzamka zbytocne, pretoze babo bude spat aj cez den aj vnoci takze nebudes ho prezliekat specialne do pyzamka. ciapocky kup take ktore zakryju uska aby nedostalo prievan. pancusky som nemala vobec, podbradnikov aspon 1O aby si nemusela kazdu chvilu prat, fusak je dobry taky ktory sa da pripevnit do autosedacky, bavlnene plienky min.2Oks/budes potrebovat ked sa babatko pogrcka/, vlhcene obrusky kup viac baleni ked je akcia do zasoby my mame vzdy doma aspon 6-8baleni, minaju sa rychlo, jednorazove plienky tiez. do vanicky sme mali penovu podlozku cca 4eura stoji. kozmetika : mydlo, sampon zbytocne. novorodenec sa kupe v cistej vode, olejcek je dobra vec radsej ako mlieko, lieh nie na pupcek, ale na zahyby na tele proti zapareninam - pod pazuchami, pod kolienkami, za uskami a na pupcek sprej dettol-nestipe. deky radsej dve, pre pripad ze jednu pocura, pogrcka aby si mala co dat kym vyperies prvu. miesto hubky na umyvanie je lepsie bavlneny mini uteracik alebo ako sa to vola cca 15x15cm. Drzim palce 🙂

linda20111
7. jún 2013

@linda20111 este k tej odsavacke- najlepsia je pripojitelna na vysavac, tak rychlo vysaje sopliky. ale ja som mala aj taku manualnu co treba stlacit prstami, ta je dobra na cesty alebo v porodnici ked budes tam nemas so sebou vysavac. a dokup este vatove tampony -take ako ked sa odlicujes, to je ked budes natierat liehom miesta kde su zahyby na tele babatka.

aristka
7. jún 2013

pravda bodíčka ti tam chýbajú z dlhým rukávom a hrubú deku do kočíka...košielky tie najmenšie ti stačia 4 behom týždňa ti bábo z tých vecí vyrastie,mlieko ,olejček nie upcháva póry,slaný roztok do nošteka,nurofen čípky pre drobca...inak koľko si to písala... 😉

bubik11
autor
7. jún 2013

@ewca pod kabatikmi som nadlela nieco ako kosielky, ken trisku teplejsie, nieco ako svetriky 🙂

@linda20111 dakujem krasne za tvoje rady 🙂 idem si to teda upravit, aby som na nieco nezabudla a naopak aby som niecoho nemala zbytocne vela 🙂

ewca
7. jún 2013

@bubik11
@linda20111 sulasim s tymi plienkami aj bodynkami, aj s tymi kabatikmi...ale zase niekto nerad prevlieka body cez hlavku..to je o skusenosti... ale co sa tyka tych pyzamiek, my sme dceru na noc prezliekali do pyzamka, bolo to v ramci privykania si na rezim, aby vedela rozoznat den a noc... cez den sa ropzavalo, bol ruch, bola v nejakom obleceni, ale vecer uz bolo ticho, pritmie a vzdy sme pouzivali rovnaky typ pyzamka aby vedela, ze je to pyzamko... ale to je tiez o skusenosti a o tom co komu vyhovuje....

bubik11
autor
7. jún 2013

@aristka pod tou dekou som myslela aj hrubsiu do kocika, sestra mi pozicia taku co sa da pripevnit aj na perinku. 🙂 dopisala som si aj lieky 🙂 no a pisala som to dnes, asi ani hodinku mi to netrvalo. 🙂

bubik11
autor
7. jún 2013

@ewca myslim, ze s tymi pyzamkami je to rozumbe riesenie 🙂 rezim je nevyhnutny, fuuu, len dufam, ze to zvladneme 🙂

ewca
7. jún 2013

@bubik11 ale zvladnete jasne...dieta musi mat rezim, minimalne v tomto, lebo to musi byt pelo ked ma dieta obrateny rezim... snad aj toto druhe bude spat aspon tak dobre ako dcera

jumama
7. jún 2013

Ak mozem poradit, tak tiez bodyka miesto kosielok. Daju sa aj prekladacie zohnat, ze nemusia ist cez hlavku, ale vpredu su na cvocky tiez, nielen zo spodu. Skus googlit presne ten nazov prekladacie body... A miesto pancusiek a klasika dupaciek skus hladat poldupacky, prakticke je to k tym bodykam. Je to ako dupky bavlnene ale len do pasa, nie na gumku, zvycajne ako patent bavlneny to konci... Miesto pyziek overalik s dlhym rukavom. Nasa byvala aj cez den aj v noci v overaliku, je to prakticke... Rozpopnes, prestries, polozis babo, pozapinas a mas 🙂 Nasa bola grckave babo a toto bolo fajn, ziadne pretacanie manipulovanie naviac.. a pozor na krasne bundicky s kapuckami 🙂) mysli na to, ze dietatko lezka a teda bude mat kapucku cely cas na hlavke. A pripadne teda sa pod nu musi vojst ciapocka. Vela stastia a radosti z babinka!

simca06022011
7. jún 2013

@linda20111 kosielky som pouzivala tak max. 2 tyzdne.. body, dupacky, polodupacky sa nosili vkuse.. aj ako pyzamo. Odsavacka nam do 1,5 roka stacila Chicco manualna. Flasiek netreba vobec viac, ak sa bude dojcit tak ziadnu🙂 ja som mala kupenych minimalne 6 kusov, box na sterilizovanie, elektricku odsavacku a neviem co este.. a zbytocne to bolo uplne... vanicku vies kupit aj tvarovanu a netreba do nej uz ani ziadnu podlozku. Doteraz ju pouzivame.. a to je asi vsetko co ma napadlo.. s oblecenim je to aj tak tak, ze si dokupis vacsinu alebo dostanes az neskor.. najmensiu velkost ani nekupuj a potom uvidis.. co vam bude vyhovovat. Plachty mi uplne stacili na zaciatku aj dve, nepremokave som ani nepouzila (to az teraz ako trenujem malu bez plienky), este sme pouzivali zavinovacky - klasicku viazaciu navstevy a ja som mala tu na suchy zips, to som jej davala aj miesto periny na zaciatku... ked je este periny a vankuse boli velke 🙂 Ja som napr. mala rada tie tricka/kocielky co sa ako keby zavinovali... nie tie na gombicky... a kupila som si 99% veci az po porode...

gretka2
7. jún 2013

Odsavacku by som nekupovala dopredu. V nemocke ti mozno pozicaju, ak bude treba. A mozno ju vobec nebudes potrebovat, ako ja 🙂 Tak isto flasku iba jednu , pre istotu.
Zo zaciatku ta nadchne kopec veci, a potom zistis, ze si to pouzila raz, alebo vobec.
Pancusky by som nekupovala, ale skor ako dievcata vyssie pisali, polodupacky. Overaliky su fajn. Nielen na spanie, ale kludne na cely den. Pokial ide o ten rezim, tak malicke babo absolutne nevnima, ze co mu obliekas. Ono nevidi rozdiel v tom, ci mu obliekas overal, alebo dupacky a body. To na jeho rezime nic nemeni. Jasne, ze ked uz ma nejaky mesiac za sebou, tak ano, ale zo zaciatku urcite nie.
Pri ponoztickach daj pozor na to, aby nemali tesnu gumicku, lebo casto su dost tesne.

linda20111
7. jún 2013

@ewca nieco na tom s pyzamkami je 🙂 moj maly bol velmi grckave babatko, /podbradniky nestacili/ takze ja som ho prezliekala denne aj 5krat 🙂 asi by nepochopil keby ze som ho prezliekala aj kvoli tomu ze ma spinkat 🙂 zo zaciatku to bolo tazke, kedze v noci velmi nechcel spat ale potom sa to zlepsilo🙂 ale dobry tip s pyzamkami, to budem pouzivat na neskor ked bude vacsi.

melesmeles
7. jún 2013

my sme najviac vynosili dupacky, kosielky sme vobec nemali. pancusky som malemu davala az ked bol vacsi. tie flase tiez nebudes potrebovat pokial budes kojit, su ti nanic. odsavacku na mlieko si nekupuj, uvidis ci ju vobec budes potrebovat. a ak aj ano kupis si ju potom. kefka na vlasy ti bude nanic, ja som ju vzivote nepouzila 🙂 s kozmetikou to tiez neprehanaj, v porodnici dostanes balicek a ten budes pouzivat aj doma. inak je podla mna naj bioderma.rada abcderm je specialne pre deticky. noznicky tiez nepotrebujes, mozes pouzit aj svoje. najlepsi prasok je lovela. drzim palce 🙂

amouramour
7. jún 2013

kosielky su hlupost🙂ako najpohodlnejsie sa mi osvecili tie overaliky bavlnene na cvoky, je s tym lahka manipulacia...a rozhodne kup fusak aj hrubsi overal

sense
7. jún 2013

namiesto kosielok viac body s dlhym rukavom, najlepsie na zapinanie na boku nie na prevliekanie cez hlavu, kabatiky ti stacia 2-3, jednorazove plienky by som dala 2 baliky (kazdy inej znacky), odsavacku na mlieko nie, ak budes potrebovat zapozicaju ti aj v nemocnici popr. dokupis, z kozmetiky som mala len cisty mandlovy olej kt. som davala do kupela, ziaden sprchac, ani sampon al. telove mlikeo, osusky ti bohate stacia aj dve, a ja som napr. mala viac bavlnenych plienok (dieta s refluxom) a lieky dopredu som tiez ziadne nemala a ani som ich nepotrebovala, krem na zapareniny sice mam ale pouzila osm ho asi dva krat, ked mala riedku stolicu inak preventivne nekremujeme a problem nemame

bubik11
autor
7. jún 2013

@jumama dakujem krasne za rady 🙂 urcite budem hladat a skusat 🙂

@simca06022011 vela veci pidostavame, ako napr aj vanicku v ktorej sme sa este aj my kupavali, takze to je ta klasicka hlboka bez tvarovania, a tiez dakujem za rady a tipy... 🙂

@gretka2
@melesmeles tak s tou odsavackou este pockam.. no a v lekarni som videla nadhernu ruzovu sadu od mam a boli v nej 2 vacsue flasky a 1 mensia a k tomu cumlik a retiazka na cumlik 🙂 tak preto som si to tak napisala 🙂

@amouramour fusaky budem mat tiez po nas 🙂 a hrubsi overalik asi az ked ju nebudem balit do perinky, ci?

@sense dakujem za tvoje rady, mozno kremik ani my nebudeme potrebovat 🙂 a tych bavlnenych plienok kupim aj ja viac, aspon 20, hadam bude stacit a plienky vyslusame, ktore budu vyhovovat

sense
7. jún 2013

@bubik11 ja som mala huggies a pampers a huggies sa mi neosvedcili, a v plienok mam tiez 20, aj take uplne tenke tie mame na odgrgnutie a mame aj 5 flanelovych , tie davam pod nu ked ju chcem polozit na sedacku al. do postielky na plachtu, kedze dost grcka a este by som ti poradila nekupuj flasky preto ako vyzeraju , my sme tak kupili flasky Tommee tippee, nadherne pre dievcatko a aj najmensi cumel nam robil problemy, tak sme nakoniec kupili Avent (dostali sme jednu ako reklamny predmet a bola omnoho lepsia i ked dizajn nic moc), ale zoznam som mala aj ja...aspon som na nic nezabudla....a z oblecenie ti mala velkost staci 2-3ks viac nie lebo deti strasne rychlo rastu....jedine coho sme mali viac boli body....a este tip ak budes kupovat dupacky, kup take kt. sa rozopinaju medzi nozickami , velmi prakticke pri prebalovani....

bubik11
autor
7. jún 2013

@sense plienocky vyskusam ake budu najlepsie, kupim aj viac latkovych, body pozrem tie prekladane.. no a s tymi flaskami od mam bola celkom spokojna aj priatelova sestra, tak sa skusim este popytat, ake su na ne ohlasy a uvidime 🙂

georgia333
8. jún 2013

nekupujte vybavičku cez e-shop ale v predajni aby ste poznali kvalitu a tak sa vyhnete alergiám a ekzémom, doporučujem nakúpiť slovenské výrobky, ja si najprv vyhľadám výrobcu a tak my doporučí predajňu kde to dodáva, ja som sa už popálila, keď som nakúpila na jednom nemenovanom e-shope, boli to chinské umeliny a tak sme riešili ekzémy, kým ma lekárka neupozornila, že je to z oblečenia