Prechod na látkové plienky

bylmalinka
20. jún 2024

Ahojte. Radi by sme prešli na látkové plienky, som v tom úplný nováčik. Potrebujem vedieť koľko toho a čo presne potrebujem. Vybrala som si značku Plienkáčik, ale pokojne poraďte aj iné. Bábo má rok. Sú rôzne druhy tých látkoviek, PUL, AIO… rada by som tú najlacnejšiu možnosť a zároveň spoľahlivú. Prať by som chcela každé 3-4 dni. Poraďte, prosím, koľko toho potrebujem na 1 deň. Vďaka♥️

mirko84
21. jún 2024

@bylmalinka nuz matematika je jednoducha - spocitaj kolko umelych pouzijes za tie 3 dni , pridaj 40% aby vyschli ked operies a mas. Latkove treba prebalovat rovnako casto ako umele.
My sme este pouzivali takzvane separacky - taka kvazi servitka ktoru som dal na plienku ktora stolicu oddelila od plienky (a bola splachovatelna), takze sa vyrazne zjednodusila manipulacia v tomato pripade

btus
21. jún 2024

ja som mala od začiatku dohromady cca 15 plienok. Na jeden deň potrebuješ cca 4 plienky. Ročné dieťa by som už učila na nočník.
A ako píše @mirko84, tie separačné vložky sú super. A v prípade látkových plienok, meníš cez deň len to vnútro ( tú vkladačku). Až po druhom -treťom raze vymieňaš už aj vrchné gaťky. Lebo tie sa praním veľmi znehodnocujú ( strácajú tú nepriepustnú) vrstvu.). Čiže mala by si mať min 10 plienok, 20 vložiek, 2 ešte vrchné gaťky. Ale, začni učiť na nočník a spotreba sa veľmi zníží.

mirko84
21. jún 2024

@btus ano, teraz spominam ze sme mali aj vkladacky (nevien z coho presne boli ale bol to velmi sajuci material), kezde plienku samotnu zvladali preacurat. My sme mali plienok aspon 40 lebo mokru sme uz naspat nedavali. Neviem si predstavit, ze vymenim len tu vkladacku, ved plienka je pocurana tiez. A prebalovali sme casto - pred kazdym spankom, po spanku, pred idenim von (a to bolo tiez viac krat za den)
A hoci sme obe deti latkovali 2 roky, na noc sme davali umelu

btus
21. jún 2024

@mirko84 no, moja dcéra od roka chodila už na nočník, takže my sme mali potom plienky už len "pre istotu". Ja som tú vkladačku dávala aj na vrch, nielen do vnútra, takže pocikaná nebola. 🙂

mirko84
21. jún 2024

@btus okej, to potom dava zmysel. Ale to je zasadna informacia a keby na nocnik nechodila (co u jednorocnych rozhodne nie je standard), tak by si musela mat tych plienok viacej

btus
21. jún 2024

@mirko84 ja som latkovala od narodenia. Ale ja som prala každý druhý deň. 🙂