Prebaľovací pult alebo prebaľovacia podložka

rybkaveron
26. júl 2021

Ahojte, v decembri čakáme naše prvé a začala som si nejaké veci študovať a prišla som k prebaľovaniu. Väčšinou som našla odporúčania skôr na pulty a komody. Chcela by som to však vyriešiť v kúpeľni na vstavanej skrinke, že by sme mali buď nejaký prebaľovací pult navŕtaný do steny, alebo na doske priamo prebaľovaciu podložku. Ako máte alebo ste mali riešené prebaľovanie? A s čím ste boli/neboli spokojní? Ďakujem krásne za odpovede 🙂

lenuska9999
26. júl 2021

@rybkaveron ja som tiež rozmýšľala nad pultom, ale potom som od toho upustila. Prebaľovala som na posteli, na spodok som dávala tie prebaľovanie podložky z drogérie. Aj keď sa malý už začal vrtiet, tak na posteli je predsa viac miesta.. a v kúpeľni som vôbec neprebalovala..

nairia
26. júl 2021

skusenosti zatial nemam, termin oktober a ziadnu komodu riesit nejdem, pride mi to celkom zbytocne. ja planujem tak, ako pisala lenuska, iba prebalovaciu podlozku do kupelne na pracku a potom uz podla potreby na gauci/na posteli.

zuvelyn
26. júl 2021

Mam samostatný prebalovaci pult (nie ten nástavec na komodu) a používam ho stále (syn takmer 15mesiacov). Za mna absolútny must have. Pár krát som bola nútená použiť gauc alebo posteľ na návšteve a teda ďakujem pekne tak prebalovat non-stop 😅

chrumka333
26. júl 2021

@rybkaveron v spálni mam prebalovaci pult s komodou, za mňa super vec aj pre chrbát. Malý má 15 m a keď ma kaknute stále prebalujem na pulte. V decembri bude druhé bábo a určite si ho nechávam. V kúpeľni by to bolo tiež ok podľa mňa 🙂

mamka1984
26. júl 2021

No mne by sa do kupelne prebalovat nechcelo chodit. Najmä v noci nie. Po prichode z porodnice som bola taka unavena, ze sa mi ani tych par krokov k pultiku v spalni nechcelo, a tak som prebalovala len na nasej manzelskej posteli. Som si na to tak zvykla, ze pultik som ani raz nepouzila. Len nam zbytocne zaberal miesto. Ale tak to bolo s väcsinou veci, co som ako premotivivana prvorodicka chystala pre babo 🙂 Ono je to individualne, mnohe veci su niektorym mamickam len na ostaru, a pritom ine si ich chvalia.

sovica
26. júl 2021

Ja som mala prebaľovací pultík s vaničkou (niečo takéto - viď foto + link nižšie) v kúpelni. Postaví sa to priamo na veľkú vaňu. Malá vanička sa dá vsunúť pod ten pultík. Perfektná vecička👍. Keď som už malú vaničku nepotrebovala, dali sme ju preč (tá konštrukcia sa dá ľahko odstrániť) a nechala som si len pultík. Je to hygienické aj praktické prebaľovať priamo v kúpelni (voda, mydlo atď.). Neviem si predstaviť, že by som musela prebaľovať na posteli, chrbát by mi "odišiel" za pár dní.

https://www.eltern-abc.de/geuther-wickelaufsatz/

https://www.amazon.de/gp/product/B004UOHZ3M/ref...

hviera81
26. júl 2021

ja budem mat v sept. mam obyc. komodu, dostatocne vysoku (chrbat) a na tom prebalovaci nadstavec

lenkakravcova
26. júl 2021

@rybkaveron Ani pult ani prebaľovaciu podložku som nevyužila. Prebaľovala som a prebalujem na posteli (na ktorej pri tom sedím).

janickacrazy
26. júl 2021

@rybkaveron ja mám prebaľovací pult s vaničkou v kúpeľni, využila som ho veľmi často, vanička sa dala zasunúť pod pult a inak ho mám teraz ako úložný priestor, nie je taký ako na foto, čo dala sovica, ale samostatný s úložným priestorom. Mala som všetky deti cisárskym, takže prebaľovať na posteli bolo pre mna absolútne nemysliteľné, hlavne tie prvé dni po porode.

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

ANI JEDNO 😎 našťastie sme nestihli pult rozbaliť tak ho v ikea zobrali naspäť 😀 prvé 2-3 mesiace som používala podložky, potom už ani to (rozbalíš hocikde a sú "jednorazové" ale nám jedna vydržala až cca 4 dni pokým nezačala žmolkovať a nevyhodila som ju - vtedy som si uvedomila, že malý mi pomimo plienky neciká a viem ho prebaliť bez tejto "pomôcky") ďalšia kravina na vytiahnutie peňazí

petamich
26. júl 2021

kupili sme podlozku na pracku - prebalujeme na posteli 🙂 na pracke akurat po kupani

mmbudiakova
26. júl 2021

Ahoj. Podľa mna je ideál kúpiť komódu, ktorú využiješ ako normálny kus nábytku na veci a navrch buď prebalovací nadstavec alebo podložku na prebalovanie. Je to podľa mňa veľmi praktické, mám hneď všetky vecičky poruke v komóde a keď pultik nebude treba, dáme dolu nadstavec a máme len peknú komódu. Samozrejme, keď je dieťatko väčšie, treba dávať velký pozor aby nespadlo. Ja som teda určite za pultik.

rybkaveron
autor
27. júl 2021

@mamka1984 my mame kúpeľňu hned vedľa spálne a prišlo by mi to tam aj take hygienickejsie, že kebyže fakt "nadelí" tak ho aj umyjem 😅 ale je zasa pravda, ze taka prenosná podložka, keď sa mi nebude chcieť, prebalim v spálni, keď budeme hore, tak ho vezmem vedľa do kúpeľne 😅

rybkaveron
autor
27. júl 2021

@sovica toto vyzerá fakt super... aj u nás si to viem predstaviť. 🤔 ďakujem za tip

rybkaveron
autor
27. júl 2021

@mmbudiakova ono je u nás problém s umiestnením, do spálne to nedostanem a v pracovni/budúcej detskej to nebude veľmi praktické, keďže mám zatiaľ partnera na homeofice a často ma videocall, tak mu v pozadí nemôžem prebaľovať 😅 ale zasa v kúpeľni nad práčkou a suflikmi budem mat min. meter na šírku a aj hĺbku vcelku vyhovujúcu...

oblecenie99
27. júl 2021

Moja skúsenosť je taka, ze niet nad vlastnú skúsenosť 😁 určite si kúp ten pult, ak to tak cítiš, že nechceš prebalovat na posteli, ja ho ešte stále mam, z IKEY, ten lacnejší, doteraz na ňom držíme plienky, v tej spodnej poličke, lebo do skrine by sa nám nezmestili tie veci. Ináč je už malý veľký n ten pult 🙂 tak dávno prebalujem na posteli. Ja som plno veci nekúpila, čo som po čase uznala, že by boli viac ako fajn (monitor dychu, našťastie sme ho nepotrebovali, ale bez debaty je to dobrá vec a na vety typu "najlepší monitor dychu je mamička" som aj po viac ako roku a pol alergická), alebo celkom fajn (napr. ta vysielačka, najmä keď sme boli u našich a malý spal na poschodí a ja som ho chodila kontrolovať a lietať hore dole po dome ale zišiel by sa mi aj v byte, lebo často sa stalo, že som varila v kuchyni kde všetko hucalo, mixér, odsávač aj práčka, ktorú tam mam, nič som nepočula, a malý sa mi medzitým zobudil v spálni a kým som zachytila plač, bol už z toho rev a úplne prebraté dieťa). Ja som dokonca kúpila ja podľa niektorých mega sprostosť, kôš na plienky, ja tu vec veľmi chválim, mne vyhovuje. Ak máš teda pocit, že pult by si využila a máš aj miesto, tak si ho kúp. V najhoršom sa to predá aleno posunies niekomu inému.

zuvelyn
27. júl 2021

@oblecenie99 všetko co si vymenovala mám doma a úprimne nechcem si bez toho predstaviť rodinný život s bábätkom v dvojpodlažnom dome. Iste to ide aj bez kosa na plienky a videopestunky, ale načo si komplikovat život ked si ho možno uľahčiť. Inak ako píšeš, ja som tiež alergická na všetky tie reči " ja som to nemala a nechýbalo mi"...no keby si mala tak by si možno zistila že veru chýbalo😁😁😁

zltadanka
27. júl 2021

@rybkaveron my sme mali podlozku na pracke, v kupelni hned vedla umyvadla. Deti som prebalovala tam, pretoze mali nakakane v kazdej plienke tak som ich hned umyla vodou. Neviem si predstavit prebalovat v spalni a ist ho umyt (utierky sme nepouzivali, az ked boli väčší). Ale niekedy v noci ked nekakali som prebalila aj na posteli.

rybkaveron
autor
27. júl 2021

@zuvelyn @oblecenie99 ako hovoríte dievčatá, presne nechcem si komplikovať život keď to ide aj jednoduchšie, len zasa nechcem nakúpiť všetko možné, lebo v tých bytoch zasa nie je na všetko miesto a nechcem sa zasa zapratat vecami, tak sa snažím nájsť nejakú zlatú strednú cestu... a monitor dychu a pestúnku tiež plánujem. Monitor využijem určite, lebo nemienim riskovať a sama budem kľudnejšia, pestúnku neviem, podľa toho či krpec zvládne spať v izbe aj sám, alebo bude ako malý kliešť a bez mamy ani na krok 😂😂 každopádne minimálne to budem skúšať. Ďakujem pekne za tipy.

evaachesa
27. júl 2021

Podložku máme na sušičke v kúpeľni, vedľa na práčke košík s plienkami, atď. Podložka je nafukovacia z Ikei a froté poťahom. Veľmi praktické, funkčné a hlavne lacné riešenie 🙂 Nepoužívali sme vlhčené utierky, ale tampóny a tie som si len navlhčila v umývadle. Ak bol syn pokakaný, tak som ho rovno umyla v umývadle alebo sprche.
https://www.ikea.com/sk/sk/p/skoetsam-prebalova...

janba
27. júl 2021

Mala som prebalovaci pult na postielke, ked isiel spat,dala som ho vedla postielky a bolo. Za mna super, usetrene miesto

jazula
27. júl 2021

Ja mám v kúpeľni na práčke mäkkú prebalovaciu podložku z Ikea…dobrá výška (chrbát ma neboli) a pokakanu ritku rovno oplachnem v umývadle, zatiaľ nemala ani náznak zaparenin…

natysol
29. júl 2021

My mame maly byt, takže som hľadala praktické riešenie a našla zavesný sklápací prebaľovací pult. My sme ho namontovali do spálne, ale dá sa aj v kúpelni. Vnútri je aj úložný priestor.