Používate jednorázovky?

potamota
8. mar 2013

ahoj babenky pouzivate jednorazove plienky? a ktore su dobre a co sa tyka aj ceny.Poradte lebo uz neviem ako sa mam rozhodnut ci latkovat alebo jednorazovky. ☹ Dakujem pekny den 😵 🙂

simca06022011
8. mar 2013

No tazko radit, kazde babatko znasa ine plienky, my pouzivame od mala iba pampers premium care (tie biele), oranzove mali strasne silny parfum a ked sa pokakala hned mala vystipany zadok, zelene nam pretekali, skusali sme aj babylove tie tiez pretekali a lidlove zase nesali tak ako premiumky.. no ale mam kamosky co pouzivaju vsetky tie co my nie 🙂 Latkovky by som nechcela, lebo aj bez toho kazdy den perieme a uzehlit sa idem na smrt🙂)) Musis si vyskusat asi na vlastnej kozi 🙂) v porodnici som mala premium care aj Bella znacku a obe boli ok... az doma som "spekulovala" 🙂

majulino
8. mar 2013

cenovo a trosku aj kvalitou su dobre wickies s kauflandu daj iba pozor nato aby si nezobrala oranzovozelene tie su gumove a robia sa z nich zapareniny a potom su dobre este tesco plienky aj newborn aj tie zelene

malinkaaninka
8. mar 2013

strašne som chcela používať látkové,ale malý mi vždy precikal všetky tri a ja som nestíhala prať a hlavne sušiť..
mne sa najviac pozdávali plienky z DM.a pokial sa dá,nie utierky ale čistá voda 🙂

zuzin78
8. mar 2013

Ahoj my od narodenia starsej pouzivame len plienky dm babylove , su super nikdy sa nam nestalo , ze by ich obe moje holky precikali , za to raz sme vyskusali vzorku pampers a tu precitali hned ☹ ale zalezi od cloveka . Sto ludi sto chuti musis si vyskusat sama. Mna by ani za nedonutili pouzivat latkove plienky 🙂

lusinda1989
8. mar 2013

my pouzivame pampers active baby cenovo v zlave(co sa mi dari stale) stoji 80ks asi 15euro na zaciatku sme mali huggiesky ale tie potom som menila mala som aj tie premium care a z tych sme mali cervenu ritku tak asi tak ine som zatial nespekulovala

mj28
8. mar 2013

... starsi syn bol plienkovaný pamperskami baby active - s tymi som bola velmi spokojna, lenze pribudol k nam drobcek tak som hladala lacnejsiu alternativu a nasla som lidlove plienky toujours ,s ktorými som tiez velmi spokojna ... skus vyskusat - kazdemu dietatu nieco ine vyhovuje ...

michaela.g
8. mar 2013

@potamota ked sa mala narodila tiez sme skusali tusim 10 druhov, zostali sme u Pampers active baby, a ziadne vlhcene obrusky pekne cista vodicka a kremik (Sudokrem) a mala ma krasnu prdelku bez zaparenin...

stanislavao
8. mar 2013

Pampers Premium Care a Pampers Active baby - cena je mozno vyssia, ale .... su to najlepsie plienky, ake na nasom trhu su. su tenke a pritom velmi dobre absorbuju, dieta nieje mokre, nepretecu, su pohodlne, makucke. dalsou alternativou je Huggies Premium, ale uz su hrubsie, tvrdsie. Potom lacnejsie varianty su Lidl, Tesco Esential, dm Babylove, ale to je take porovnatelne s Huggies. Take makucke ako Pampers su neni ziadne.

katia7
8. mar 2013

prveho syna som odplienkovala huggieskami, z kazdych inych mal plesne odvtedy latkujem 🙂

zivika
8. mar 2013

pre cerstve babatko sme pouzivali pampers premium care a tie budem pouzivat aj pri druhom (ak mu budu tiez vyhovovat), no a ked zacal byt drobec aktivnejsi, presli sme na pampers active baby, neskor babylove...a teraz na spanie davam malemu pampers active boy pants, kedze tam nie je zapinanie, zdaju sa mi pohodlnejsie...ale ozaj vyhovuje kazdemu babatku nieco ine, takze s najvacsou pravdepodobnostou aj ty poskusas zopar znaciek, kym najdes svoje...a co sa latkoviek tyka, este pred porodom som bola presvedcena, ze ich budem pouzivat, ale po porode sekciou som bola taka ubolena a neohrabana, ze som bola vdacna za jednorazovky, lebo ozaj som nemala energiu na to, aby som ich dookola prala...no a ked som sa zotavila, uz som bola zvyknuta na pohodlnejsiu vymenu plienok, takze latkovky som ani neskusila...

carrie4
8. mar 2013

pri dcérke som o látkových nevedela ani že existujú a teraz pri synovi by to bola pre mňa strata času, my používame pampers active baby, žiadne iné sme ani neskúšali

danadany
8. mar 2013

aj my máme pampers active baby, skúšali sme huggies aj economy ak tie premium, economy bola hrôza a v tých premium sa paril, takže zase sme skončili pri pamperskách, ako píšu sú také mäkké a k tej cene, keď je akcia kúpim aj dva balíky to nás plienka stojí nejakých 16 centov a napr. dm plienky stoja tiež tak, takže až tak drahé nie sú

lenka_da
8. mar 2013

Dcerke sme kupovali Pampers /ale nie tie oranzove, strasne su parfemovane/, skusali sme aj ine ale vzdy sme skoncili pri Pampers. Synovi sme na zaciatku tiez kupovali Pampers ale neskor sme presli na plienky z DM, koli cene. Neviem si predstavit mat latkove plienky, parkrat som ich dala detom, ked som sa ich snazila oducit od plienok a nerobila som ine, len prala dookola. Velmi rychlo ma to preslo, mozno som pohodlna 😉

lauricka
8. mar 2013

ahoj, ak uvazujes nad latkovkami, kup si testovaciu sadu. Napr. bum genius flip by mohol vyhovovat (vyhladaj si "flip denna sada" vo vyhladavaci a vyber si nejaky eshop - su tam dvoje vrchne gatky a sest vkladaciek). Co sa tyka udrzby latkoviek, je to jednoduche a uplne ine, ako kedysi klasicke latkove plienky. Ja latkovky a jednorazovky kombinujem. Jednorazovky su kvalitativne a cenovo velmi dobre tesco plienky. Nie tie uplne obyc. v bielych baleniach, ale tie lepsie tesco v zelenych baleniach (novorodenecke su v zltych). A aj babylove z Dm-ky. Ja napr. dam na noc jednorazovku a cez den striedam latkovky. A ak idem niekam, kde budem dlhsie a nechcem tam riesit plienky, dam jednorazovku a pod. 🙂

inguna
8. mar 2013

Prvé dieťa som rodila pred 11 rokmi, vtedy boli jednorázovky strašne drahé, tak som používala látkové. To bol ale des, keď sa syn pokakal 5x denne, to som nič iné nerobila len denne prala.
Pri dcére som používala už iba jednorázovky.
Bozkať toho, kto ich vymyslel.

weke
8. mar 2013

my pouzivame Babylove z DM a som velmi spokojna 🙂

beatrice28
8. mar 2013

Ja som používala u oboch detí Pampers active baby a bola som s nimi veľmi spokojná a najlepšie bolo, že som ich v noci vôbec nemusela budiť kvôli prebaľovaniu, vydržali celých 12 hodín.

4misa8
8. mar 2013

Ahoj ja som používala pri synovi aj Happy, aj Huggies a nakoniec sme skončili pri billáckych značky Clever. A bola som s nimi viac spokojná jak s pampersami.

strociatka
8. mar 2013

ake zehlenie? asi baby nemate predstavu, ako dnes vyzeraju latkovky a tie vzory, farby, hmmm.... jedna obrovska parada. Som hrda latkarka a nedam na latkovanie dopustit. A tiez nie je pravda, ze musis prat kazdy den, ja teda neperiem kazdy den a vsetko mame cistucke, krasne vonavucke, na prdelku ani len kremik nepouzivame, ved naco, ked nie je pri latkovani vobec treba a hlavne nevynasam ziadne smrdiace tony nerecykolvatelneho odpadu, co by som tu jedneho dna svojim detom zanechala, trosku rozmyslam aj za okna nasho bytu, tolko ja 🙂

fuska
8. mar 2013

Pouzivali sme Pampers a teraz mame Babylove z DM, zdaju sa mi byt lepsie, ako tie Pampersky. No nemusia sa kazdemu osvedcit rovnake. Ked si ale predstavim, kolko milionov ton odpadu musia narobit deti a ich jednorazove plienky, je mi az do placu. Jedna plienka sa vraj rozklada 220 rokov!!! Na latkovanie si netrufam, podla mna je to casovo narocne, ale aspon sa snazim minimalizovat pocet pouzitych jednorazovych plienok denne tym, ze od pol roka davam dieta na nocnik. Momentalne mame jednu plienku na den a jednu na noc. A samozrejme, budem rada, ak sa odplienkuje co najskor.

11nika11
8. mar 2013

Mt pouzivame Pampers Active baby a som maximalne spokojna.Su sice drahsie ale podla mna stoja za to 🙂.No mam kamosku ktora pouziva latkove a ona si ich zase nevie vynachvalit🙂.Kazdemu dietatku a kazdej mamine vyhovuje nieco ine.

wewe22
8. mar 2013

ahoj ja som pri prvej davala jednorazovky ale stale mala problem pri druhej davam latkovky ale obcas aj jednorazovky ked mi nevijde na alebo niekam idem a tretiu budem tiez latkovat je to to najlepsie co moze byt

euka210
9. mar 2013

jednoznacne latkovky 🙂 Ja latkujem od 2m a nedam na ne dopustit 🙂 Bud Ta to chyti alebo nie 🙂 periem 3x tyzden, zehlili sme len prve mesiace, lebo sme boli prevazne na stvorcoch. A ked bude aj dalsie dieta, tak ekonomicka uspora je neporovnatelna s jednorazovkami. Podla toho, co su Tvoje priority...ci pohodlnost alebo ekologia, zdravie a peniazky minute radsej na hracky pre babo 🙂 Jasne ze mame aj jednorazovky na dlhe cesty a pod., ale ked sa da tak latkujeme aj u nasich 100km od nasho bydliska. Pri aute ani to nie je problem 🙂 A dnes sa nam drobec uz druhy den vykakal do nocnika..aj nam to naznacil. O curani ani nehovorim..od roka ked ho posadim, tak ked mu treba sa vycura. Takze ziadne plienky do 3r.

zuzanockamt
9. mar 2013

ja som tiez za latkove ... vo vynimocnom pripade jednorazovku - ale nie pampers

lubaska
9. mar 2013

tescovske ti neodporucam, a pampersy su drahe podla mna, rovnake ako pampersy su plienky z lidlu TOUJOURS, my vzdy nakupime viac ked maju v akcii... a balik stoji 6,99e ked je v akcii mimo akciu 8,99e... ja na ne nedam dopustit, sme max. spokojni a perfektne absorbuju!!!

josenka
9. mar 2013

Látkujem - zatiaľ len štvorce na novosklad, poistím snapi sponkou, malý má 6 mesiacov, 8 kg a zmestí sa. Podľa potreby ich vypchám bambusovou plienkou. Navrch mám pulky na výmenu. Aj to do plienok väčšinou len ciká, keď naňho ide kakanie, dá sa to rozoznať, tak ho šupnem nad WC a hotovo. V noci dávam babylove z DM - mám zásobu ešte od krstín. Takže u nás veľmi lacné, zatiaľ. 🙂

evening_star
9. mar 2013

My látkujeme, je to ekonomické, ekologické a šetrné k pokožke dieťaťa. Nežehlím vôbec, periem väčšinou na 40, niekedy na 60, periem asi tak kazdy druhy az treti den, zaberie to skutocne len par minut- hodit do pracky, potom vyvesat, a ked ich davam dole zo snury, rovno ich poskladam na novosklad. Neviem si vynachvalit. 🙂 A ak nechcete skladat stvorce, su plienky roznych znaciek, farieb a materialov od vymylu sveta, co vyzeraju presne ako jednorazovky... A ked ideme k lekarovi, nevidim rozdiel jednorazovky-latkove... Ked mam jednorazpvku, u pediatra prebalim, dam do sacku a vonku vyhodim do smetiaka. Ked mam latkovku, u pediatra prebalim, dam nie do igelitoveho vrecka, ale do pul vrecka, co nepretecie, a doma hodim do pracky.. Ziadna robota navyse...

grundia
9. mar 2013

My pouzivame jednorazovky,Pampersky(biele balenie).Tak 13eciek nieje az taka strasna suma a balik nam vystaci na 2tyzdne.Zapareniny nastasie nemame,takze nam sa Pampersky osvedcili+Bepanthen masticka a cista voda.
Neviem ci sa da povedat,ze usetris ak budes latkovat pretoze si musis uvedomit,ze ak budes min.2x za tyzden prat,tak aj ta voda a elektrina nieco stoji,takze nemyslim si ,ze co sa financii tyka,ze je v tom az taky rozdiel.

peluskovo
9. mar 2013

dcerke som do 6 mes davala jednorazovky, potom som objavila sucasne latkovky, odvtedy latkujem. pri mladsom to uz bolo bez rozmyslania - latkove plienky, kedze som si vedela praxou porovnat vyhody a nevyhody oboch typov.
V dnesnej dobe to vobec nie je tak narocne, ako to zvyknu popisovat mamicky , paradoxne najma tie, ktore latkove nikdy nepouzivali a v podstate ani nevedia, ake skele materialy a strihy pre deti sa dnes pouzivaju, ze to nie je to, co pred 30timi rokmi. Ved dnes uz ani neprieme v prackach ani praskoch ako pred 30timi rokmi, pokrok "postihol" aj oblast latkovych plienok 🙂

ivanka.7
9. mar 2013

Prvy mesiac sme davali jednorazovky, lebo som bola po porode uplne ok a nevyznala som sa este v latkovych, bala som sa viac manipulovat s malou a pod. Po 4 tyzdnoch sme zacali postupne latkovat a dopadlo to tak, ze dokonca na dovolenku, ked mala mala 4 mesiace sme brali latkovky a prali u kamaratov.

Len sa pridam k spokojnym latkarkam - ked niekto chce vediet, ako je to s latkovymi plienkami, odporucam pytat sa zien, ktore moderne latkuju, nie zien, ktore pouzivaju jednorazovky a maju milion predsudkov a dezinformacii (nemyslim to v zlom, je to fakt) a nie mamin a babiek, ktore balili do postoliek a vsade im to pretekalo. Tak sa dnes uz nelatkuje.

Kazda mamina si dnes moze vybrat pre nu najprijatelnejsi sposob - financne aj na pohodlie. Ja mam kombinovanu vybavu a taka je podla mna naj. Vyhoda je, ze mozem cez den prebalit aj 12x a vobec ma to nestve, ze minam x plienok :D Periem 2-3x do tyzdna, dohromady mi cely servis okolo plienok zaberie max. hodinu tyzdenne, z toho ale minimalne polovica je vesanie, ktore uz robim spolu s dcerou, mame to ako hru. Pre mna je to pohodlne, mam plienky stale doma, nikdy sa mi nestane ze by dosli :D nekupujem ziadne kremiky a kozmetiku pre malu, mam detske mydlo a dovi. A co sa tyka vody, neviem o ziadnej extra zvysenej spotrebe, zalohove platby mame rovnake, pokial viem. Prasku davam na pranie plienok tak 1/4 az 1/3 a odkedy mame malu, tak prakticky nepouzivame avivaz, takze na tom sme zas usetrili :D

My sme na latkovych urcite usetrili, lebo mne nie je velmi prijemne malu nechavat v pocikanom (aj ked v suchom, pod zadkom sa jej dakde ten moc predsa len rozklada), takze ked sme doma, prebalujem casto, pokojne aj kazdych 45 minut - hodinu.

Aaa moja dcera je vesele spokojne babatko, zacala chodit v 10 mesiacoch (cim sa casto argumentuje, ze motoricky latkove plienky pre babatka nie su vhodne), je v suchom, latkova plienka jej vydrzi pekne celu noc (11 hodin), v zivote nemala zapareninu (krem na zadocek som pouzivala len asi 2 tyzdne, ked jej sli zuby) a precikala ci prekakala sa mi za cely zivot tolkokrat ze to spocitam na prstoch jednej ruky 🙂

Pokial ide o jednorazovky, myslim si, ze su fajn - na dovolenky a cesty, pripadne, ked dieta strazi niekto, kto naozaj nie je ochotny zalozit latkovu plienku. Na to mam doma uz vyse pol roka plienky Babylove z DMky 🙂