Použili by ste darované oblečenie pre bábätko od neznámych ľudí?

10. jún 2024

Pouzili by ste darovane oblecenie pre babätko od neznamych ludi? Viete tie rozne darovacie skupiny. A naopak vy by ste darovali neznsmym ludom alebo radsej predaj?

viestta
10. jún 2024

Vela babatkovskych veci som nakupovala v sekacoch. Po kupe som to oprala, neriesila kto to nosil. Ked som to nepotrebovala oprala som a posunula dalej. Nieco kamoskam, nieco rodine a zvysok siel do charity

pribinak
10. jún 2024

Keby som bola v núdzi, bola by som mega šťastná, že nemusím kupovať oblečenie a zostane mi viac napr na plienky či mlieko

Veď vidíš že to oblečenie je zachovalé, neznicene, operies, ozehlis a vecicky sú v pohode

Ja som mala kopec oblečenia od kamosiek či príbuzných

klaudiaden
10. jún 2024

Aj som predavala a aj som darovala, vsak na tom nic nie je. Aj ked sme dostali nejake oblecenie, ze aj podedene, ze som poriadne ani nevedela po kom to je, tak som si pretriedila vecicky, poprala a zvysok posunula zase dalej.

belllinka
10. jún 2024

a z čoho máš vlastne obavy?

autor
10. jún 2024

@pribinak Nehovorime o nudzi. Bezny clovek, ktory nie je v nudzi. V tom pripade by si co robila?

pribinak
10. jún 2024

Ak nepotrebuješ, tak sa poďakuj a že nech posunu ďalej niekomu v núdzi

autor
10. jún 2024

@klaudiaden Ake kriterium si mala co darovat a co predat?

autor
10. jún 2024

@pribinak Ty vobec nerozumies co sa pytam.

januska12323
10. jún 2024

Práčku doma hádam máš tak to tam hoď ako každé iné nové oblečenie a používaj.

autor
10. jún 2024

@pribinak Ale aby som nebola obvinena, ze sa s tebou dotahujem, tvoju odpoved beriem, ze iba ludia v nudzi maju prijat darovane.

sense
10. jún 2024

Hodnotnejšie veci typu kočík, sedačka atď som predala, oblečenie darovala... Nebavilo a ani nemám toľko času to všetko fotiť po kuse z každej strany a premeriavat a potom sa cez bazár ešte doťahovať o zľave, poštovnom atď...

cookie29
10. jún 2024

Moje decka maju vsetko z druhej ruky, oblecenie, hracky atd.. okrem spodneho pradla. A ja posuvam dalej.

pribinak
10. jún 2024

Však nechceš, povedz nechcem, mam dosť.

viestta
10. jún 2024

Moje kriterium na to aby som to darovala bolo to, ze po mesiaci ma prestalo bavit robit cvicenu opicu "zaujemcom" o kupu. Jednoducho mi to zralo cas a energiu a nestalo mi to za tie peniaze co som za to dostala. Tak som to co nepotrebujem bud darovala niekomu zo znamych, zvysok som bez mihnutia oka odniesla na charitu.

melanta
10. jún 2024

Nikdy nič nepredávam. Po dcére keď bola dieťa, som vždy všetko darovala, aj kočík a šporťák a väčšie hračky. Darovala som aj ľuďom, ktorí neboli v núdzi, aspoň nemuseli míňať. Viem, že mnohí potom tie veci následne predali, nevadilo mi to. Ja moje veci darujem, tie drahšie po kamoškách, tie normálne ľuďom, o ktorých viem, že to potrebujú. Ale teda nikdy to nie sú veci dotrhané, fľakaté. Ja nikdy po nikom nič, ani pre seba ani pre dcéru keď bola malá.

melanta
10. jún 2024

Nechápem, čo tu rýpeš do @pribinak keď ty ako pýtajúca sa nenapíšeš poriadne, o čo ti ide. Či ti ide o to, či ty máš veci predať alebo darovať. Alebo ti ide o to, či máš veci prijať alebo kúpiť. Na druhej strane, bez ohľadu či ti ide o jedno alebo druhé, riaď sa ako to ty cítiš, nie ako to vidia iní.

zmrzlinka2021
10. jún 2024

Ano, pouzila.

Nevidim jeden dovod preco nie, ak su veci zachovale. Tu je velmi dolezity aj ekologicky aspekt, okrem toho, ze usestris peniaze, ktore mozes investovat aj pre to dieta

peter0123
10. jún 2024

Čo som dostala darom po niekom, čiže to nosilo už dieťa/deti ,potom moje dve tak som darovala aj tie čo bolo nové, ale dosť nosili moje tie som posunula ďalej, samozrejme také čo neboli ako handra. Z tých mini vecičiek vyrástli za 1-2mes. Čo sme dostali čisto nové ale vôbec sa nenosili či bolo iba raz oblečené tie kúsky som predávala. Ale trh je tak preplnený že sa ťažko predáva

klaudiaden
10. jún 2024

Podla stavu veciciek, to uz vidis, co je vhodne este na predaj a co sa da darovat aspon na donosenie. Stale lepsie, ako ked to mas len tak vyhodit a u nas teplaky idu ako na beziacom pase, ked chodime von, to sa kolkokrat uz nedali ani vyprat kolena spinave, takze som ocenila, ked sme dostali aj take na donosenie na dvor.

lucia13022023
10. jún 2024

Od neznámych nie. Mala som veci od sestry, ale to bolo tak všetko. A veci ak sú v top stave predávam. Ak majú fľak, dierku darujem.

muchotrafka298
10. jún 2024

Je vela zien, v krizovych centrach, azylakoch, ktore si nemozu pre deticky dovolit nic. Cize oni su tam vdacne za pomoc, aj za oblecenie, drogeriu. Takze nevidim nic na tom, darovat niekomu cudziemu nosene veci. Nosene, nie obnosene.

autor
10. jún 2024

@lucia13022023 preco od neznsmych nie?

autor
10. jún 2024

@muchotrafka298 prosim nemotat sem nudzu, o tom tato tema nie je

muchotrafka298
10. jún 2024

Otazka znela, ci by sme darovali veci neznamym ludom. Nebolo exaktne v otazke pisane, akym ludom.

pandorra
10. jún 2024

Sme financne na tom dobre, kupujem aj pouzite veci z nemenovanej stranky, plus som mala kopec veci pre babatko od kamosky, ktorej som to len vratila. Babatko to pouzije parkrat, takze na tom nevidim nic zle a este ked sa to opere…Uz len z toho ekologickeho hladiska je to super. Starsia generacia, co som si vsimla tej sa to nepaci, lebo na to nebola az tak zvyknuta.

kiki68
10. jún 2024

Ved operies a nosi sa dalej. Ja som iba darovala detskemu hospicu a nieco kamoskam. Nemalo to diery, flaky. Mne sa to nechce predavat popravde, som na to leniva

oskvarka
10. jún 2024

ano a ano.. ekologia ved vyperieš a oblecenia je všade kopec až je to smutné.. načo kupovať nové...

lucia13022023
10. jún 2024

Autorka, lebo keď niekoho nepoznám, proste mi to nie je "po chuti".

petamich
10. jún 2024

ja som vsetko darovala znamym aj neznamym, aj male veci aj velke ako kocik po 1 dietati atd. 🙂 veci pre babatko som od neznamych nemala, posuvala mi kamoska ale uz od cca. 1 roku som kupovala na bazare - nie som v nudzi, takto som sa rozhodla, je to ekologickejsie a aj financne efektivnejsie

su veci co kupujem nove napr. obuv, spodne pradlo ale inak nemam problem

lucia147852
10. jún 2024

Oblečenie som darovala. Alebo predala za symbolickú cenu ako megapack. Drahé veci ako sedačku, kočík som predala. Naopak tiež používam babatkovske veci často z druhej ruky. Tam aj 3 deti vynosia a stále je to pekne