Postieľka pre novorodeniatko

matazlata
22. máj 2015

Ahojte

akú by ste doporučili (skúsenejšie maminy) postieľku pre babatko/novorodeniatko? Aby bola aj praktická ale hlavne kvalitná. Nechcem písať že peniaze nerozhodujú, jasné že nechcem postieľku za 1000e...Nehľadám ani najlacnejšie riešenie, hlavne ale aby to neboli vyhodené peniaze...

Chcem hlavne takú, ktorá sa dá pripevniť k manželskej posteli. Našla som však také ktoré sa mi zdajú dosť malé a sú len do 14 mesiacov. To mi príde dosť neprakické hneď kupovat po roku ďalšiu. Či? Máte skúsenosť že pre novorodeniatko kúpiť menšiu a potom pre vacsie dietatko vacsiu?

páči sa mi aj Stokke Sleepi, ale mám pocit že určite existujú aj cenovo priateľnejšie postieľky.

Ďakujem 🙂

bonaqa2013
22. máj 2015

Moje deti mali obyčajnú drevenú s paličkami okolo. madrac sa dal nadvihovať do troch polôh. Keď bolo bábo malé - bolo na samom vrchu, a ako rástlo dávali sme ho nižšie - aby nevypadlo, resp. nepreliezlo. Naša postieľka má dl´žku asi 120 cm. Takže to máš do 4 rokov - určite. 120 cm majú deti v prvej triede. . Potom sa detičky naučia z postieľky preliezať a tak sa vymení za valendu a pod...približne v 3 rokoch - ako kto.

prasiatko30
22. máj 2015

na prve mesiace - asi do 3m sme mali pozicany mojzes - taky pruteny kos, po 3m sme u mladsej kupili tu najlacnejsiu postielku z ikei - sa mi zda ze bola do 40€ - a dieta sme planovali dat do normalnej velkej postele co najskor - tasa mi zda ze okolo 13m isla rovno do 2m postele a v tej je stale - vobec som nechcela minat vela penazi na postielku a ta 40jurasova z ikei posluzila rovnako ako hocijaka ina. 😀

tilly24
22. máj 2015

klasicka drevena postielka, najlepsie aby sa dalo presuvat to dno postele, teda nasa mala 3 polohy, najvyssie, ked dietatko este ledi, tak v strede, ked uz sedi a celkom dole ked sa vie postavit, tiez je prakticke ak ma suflik, aj ked z vlastnej skusenosti a zo skusenosti viacerych mamiciek mozem povedat ze nase deti v postielke sopat nechceli, spavali s nami na posteli, mala som z kazdej strany zabrany ab nespadli ani pocas dna auz spavaju obaja vo svojich velkych posteliach

lilimoni
22. máj 2015

Ja som mala najskor klasicku kolisku. Aka som bola stastna, ze v noci som na nu kludne dociahla posediacky 🙂 v cca 3 mesiacoch som ju vymenila za klasiku drevenu s palickami a od 2,5 roka klasicka postel 🙂

mmmj
22. máj 2015

na klasickej postielke sme odskrutkovali jednu bocnicu a prirazili zboku k nasej posteli. A ked vyrastie podla potreby das naspt bocnicu a ako baby pisu, mozes posunut matrc nizsie aby babo nevypadlo. Tie co sa original pripoja k posteli su fakt malicke, podla mna je skoda penazi.

majusqa77
22. máj 2015

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3024... - da sa dat jedna bocna strana dole a ku posteli.

matazlata
autor
24. máj 2015

ďakujem dievčatá pomohlo mi to 🙂

anicka34
24. máj 2015

na www.obchoduzuzky.sk majú pekné postieľky a celkom fajn ceny. myslím,že sú aj tu na koníku