Pomohla vášmu dieťatku Frejková perinka?

zuzky1104
23. feb 2012

Ahojte mamičky, boli sme na usg kĺbikov, a musíme používať Frejkovú perinku kôli dysplázii striešky bil (to bil neviem, čo znamená). Prosím Vás všetky o rady, či to pomohlo Vašim dedičkám, ktoré to nosili a aké máte s ňou vôbec skúsenosti. Ďakujem.

kaselka
26. feb 2012

Ahoj, moja malá ju nosila cca od 3 do 8 mesiacov a pomohla. No skúsenosti.... Jej sa to asi veľmi nepáčilo, ale aj tak som jej ju dávala skutočne poctivo. Okrem prebaľovania a kúpania a vozenia v autosedačke, deň aj noc. Jednu sme mali na predpis + 1 som kúpila za vlastné, aby som ju mohla prať (dieťa Ti ju môže ovracať, precikať...) Ja na toto obdobie nespomínam veľmi rada (nejaké návštevy som obmedzila na minimum), počítaj s tým, že vš. bude trvať o niečo dlhšie (kým ju "zašnoruješ" ) + kojenie tiež nič moc a môžeš mať problém aj s obliekaním, ak máš užší kočík tak ako bude bábo rásť aj s tým dostať ho tam a pod. To nechcem strašiť no je to moja skúsenosť. Určite je to však lepšia alternatíva pre bábo ako zasadrovanie - teda podľa mňa... Držím päste, nech ju drobcovi čím skôr dajú dolu 😉

medyna
27. feb 2012

Aj my sme isty cas nosili tu perinku, aj ked si nie som uplne ista, ci sme ju fakt potrebovali ... totiz, vsade sa uvadza, ze by sa mala nosit dlhodobejsie, my sme ju na odporucanie vychyteneho ortopeda nosili len 2 mesiace, ked bola Natka este uplne malinka, od 2. do 4. mesiaca. Este nic nevnimala, skor pre mna to bolo tazsie, prebalovanie, kojenie, manipulacia s nou ......Aj som si poplakala a nie raz ... Ale nosili sme ju poctivo. Nastastie, u nas to vsetko dobre dopadlo, tak drzim palceky, nech to takto dobre pojde aj u Vas .... 🙂

lenkax7
27. feb 2012

Aj my sme ju nosili. Naordinovali nam ju na 1.kontrole u ortopeda-v 5.tyzdni a kazali nam cvicit pri kazdom prebalovani. Tak sme poctivo nosili a cvicili a po 5 tyzdnoch nam povedali,ze je to ok a nemusime ju uz nosit. Takze tak ako napisala aj medyna,neviem ci bola vobec potrebna. Dufam,ze ju nebudete dlho potrebovat. Drzim palce 😉

emita
27. feb 2012

nám predpísali perinku keď mala dcérka 4 týždne. prvý deň sme plakali (obidve 🙂 ) ale malá si na to rýchlo zvykla a vďaka tomu že to bolo skoro podchytené, klbiky sa vyvíjali dobre. nosila ju do 6 mesiacov non-stop, potom ešte mesiac na noc. trošku to obmedzilo jej motorický vývoj, ale nakoniec na naučila prevracať na bruško aj s perinkou 😀 . sama začala sedieť dosť neskoro-až v cca 8 mesiacoch, ale 11,5 mesuž sama chodila, takže to všetko dobehla. Potom sme boli ešte na kontrole keď mala 1 rok a všetci sme boli šťastní že sme to tak krásne zvládli. netreba sa toho báť. držím palce!

luciafed
28. sep 2012

ahojte, chcem sa opytat ake ste mali nalezy na klbikoch? nas maly ma lavy klbik 2a a pravy ma az 3 az skoro vyklbeny lavy vraj bude v poriadku ale s tym pravym je to horsie, preto sa bojim ci ta perinka zaberie. nosime ju poctivo 24 hodin, o mesiac ideme na kontrolu. dufam ze nam to zaberie, aby sme nemuseli na operaciu a nedavali nam sadru. dakuujem.