Podľa čoho mám vyberať detskú ohrádku?

dominidi
3. nov 2022

Detska ohradka, podla coho vyberat? Radsej drevenu alebo textilnu? Pre 6m+, kedze moj syn nema cas spat, potrebujem aby sa zahral sam v bezpecnom prostredi kym si aspon urobim jest👍 Dakujem za rady 🙂

patka06
3. nov 2022

Pre dcéru som mala od narodenia sieťovanú /podobnú ako na obrázku/
Bola ľahká, preniesla som ju vždy tam, kde som potrebovala niečo robiť, dcéra ma videla, mohla som jej rozprávať a mala som ju pod dozorom.
Občas v nej aj spala.

evica17
3. nov 2022

Ja ti len napíšem takto moju skúsenosť ,že žiadnu detskú ohradou nepotrebuješ. Proste pri mne dieťa bolo furt, dávala som naňho pozor a aj robila svoje, jemu som dala dačo robiť,aby tompripominalo moju činnosť. V kuchyni ja som si jesť robila,a aj jemu a on zatiaľ varil(hrnce a varešky). Varila som a jemu som dala variť burizonky,potom sme to upratovali. Sprchovala som sa a buď v kúpeľni som mu dala dačo bezpečné alebo vtedy čakal v postieľke s nejakou hračkou. Čiže fakt pokiaľ máš postieľku máš to super,n ten krátky čas čo som odbehla aj ku kurierovi tam na mňa cakal. Lebo z obrázku sa naučí rýchlo vyliezť, teda aspoň môj keď sme boli u švagrinej čo to mala, tak už 10 mesačný sa dostal von.

noami12
3. nov 2022

@dominidi mame túto a mala je v nej rada dá sa aj na zips otvoriť a chodí horedole dokonca sama dobrovoľne si ide sadnúť a zahrať sa do ohradky, keď si potrebujem niečo porobiť ju zapnem a ona tam pekne sa hrá, nebol k nej matrac ale taka tvrdá podlozka tak som jej odkúpila matrac a toto bola najlepšia investícia
Ma 1,5 roka a stále v nej chce byť 😀
Už som rozmýšľala ju zložiť a posunúť ďalej, ale čakáme ďalšie dieťa tak ju nechám 🙂

evica17
3. nov 2022

Tie obrázky mi prídu také že odtrham dieťa od sveta, ale pritom stačí domácnosť prispôsobiť dieťaťu,všetky nebezpečné predmety preč,všetky chemikálie,drogéria a naučiť ho že nie nemôže.

mamamasama
3. nov 2022

@evica17 suhlasim. A potom vypustia dietatko z väzenia a zacne si nechtiac ublizovat, lebo nebude vediet, co je horuce, ostre, nebezpecne.

hederamonstera
3. nov 2022

My mame drevenu, 150x150cm. Obcas sa sam zahra, obcas nie a nepaci sa mj tam samemu. Ja ho davam do ohradky, ked si potrebujem urobit nieco v kuchyni a pod, mame studenu podlahu, nechcem any nachladol, ked bude na nej sediet alebo lezat. A koberce kvoli tomu nebudeme vsade davat. Ked zacne chodit, tak ho tam uz nebudem davat. Za mna super vec. Ale urcite ho tam nenechavam plakat

zuzuliennka1
3. nov 2022

@evica17 a ked mas dieta, ktore nebude robit, to co ty, ale behat po byte a liezt kam nema, neobsedi, nevydrzi,… tak da mama ohradku…
a nie, ked sme ho “vypustili z vazenia”🤣 nikdy si neublizoval, je normalne opatrny, berie rukavice na plech, dokonca aj ked ho vybera studeny zo skrine.
@dominidi skus drevenu, ak ti tam bude vobec chciet byt, taku co das normalne na zem, ja by som sa pri tych textilnych, co su tu napr. na fotkach, bala ze sa dieta zaprie a prevrati sa

patka06
3. nov 2022

@zuzuliennka1 dcéra bola v textilnej do roka, bola "športovo" zdatná, vyvádzala tam rôzne kúsky, ale nikdy sa neprevrátila - je to stabilná

patka06
3. nov 2022

Nesúhlasím, že po vypustení "z väzenia" je dieťa neopatrné, všetko má svoj čas.
Do roka bola v ohrádke, keď som potrebovala rýchlo porobiť - navariť, upratať . Strávila tam max. pol hodinu. Z postieľky vyliezla ako 8 mesačná.
Potom keď už sama chodila mi "pomáhala" pri všetkom, vtedy si už začínala uvedomovať nebezpečenstvo, že si môže ublížiť.

evica17
3. nov 2022

@zuzuliennka1 však zavriem dvere a mám pod kontrolou, a zaujmem dieťa, a popri varení aj x krát idem dieťaťu dať inú činnosť aby som si mohla dovarit,lebo tá predtým ho prestala baviť. Proste bordel sa poprace ale nebudem teraz dieťa zatvárať do ohrady kvôli tomu ako psa. A tie dvere sa dieťa naučilo otvárať až teraz ako dvojročné,čiže pri takých malých pohoda. Ale.ok ,ja viac veci tu nechápem, aj uciace veže pre deti a iné výdobytky tejto doby.

aurorastone2
3. nov 2022

@evica17 tak napríklad môj je taky ze nevydrží ani sekundu na mieste, ako sa zobudí takže beha hore dole z jednej izby do druhej, ani na WC by som nemohla ísť keby nemám ohrádku 😁

My mame takú 2x2m drevenu na zemi položenu

hederamonstera
3. nov 2022

@evica17 ja nemam medzi miestnostami dvere. A teraz babo rad☺️ Vlastne nemusis, ked to povazujes, ze sa dieta zatvara ako pes🙈 paneboze. Ked je tam spokojne a pekne sa hra? Co je na tom. Je tam chvilu, nie cely den. Takto sa mozem sustredit na to co potrebujem a nie este druhym okom sledovat, ci mi dieta niekde nelozi

zuzuliennka1
3. nov 2022

@patka06 presne tak 🙂

aurorastone2
3. nov 2022

@hederamonstera ako ja včera.. Supem vajcia a krpec vyliezol na lavicu v kuchyni a už sa stveral na stôl 😅

evica17
3. nov 2022

@hederamonstera ok,veď každý nech si robí ako chce, ja som už od malička zapájala aj takéto malé deti podľa toho čo by zvládli,samozrejme že taký 6 mesačný len vyberal veci zo skrinky, v kúpeľni tiež som mala pripravené čo mohol. Nevi,keď si to predstavím zo strany toho dieťaťa,príde mi to ako väzenie, proste chcel by s.robit to čo maminka a nemôžem,lebo som zavretý za nejakými mrežami lebo ona si chce porobiť a nechce má tam.ale každý má svoj systém

hederamonstera
3. nov 2022

@evica17 ver mi, ze urcite moj nechce robit teraz to co ja ;) a pisala som, ze ho tam nikdy nenechavam ked je uz nespokojny
A uz by si to mohla prestat nazyvat vazenim a pod, je to dost urazajuce

patka06
3. nov 2022

@evica17 Myslím, že dieťa obklopené hračkami, ktoré sa mu páčia a bavia ho, takto nerozmýšľa - to je myslenie dospelého človeka.
Jasné, že keď sa dieťaťu v ohrádke už nepáčilo, tak šlo von

zuzuliennka1
3. nov 2022

@evica17 on nechcel robit to co maminka😁 ale vymyslat, skusat ako by sa predsa len dal otvorit taky domestos aj ked ma poistku, a ver tomu ze to vedel otvorit, polrocny, alebo ako mozu chutit kovove uchytky,… take dieta treba zazit (moj ma ofic. diagnozu hyperaktivity)
kazda mama kona podla najlepsieho vedomia - ked ma pocit ze potrebuje na par mesiacov ohradku, nech ju da (bez toho aby ju okolie za to ohovaralo)

oblecenie99
3. nov 2022

Aké máš priestorové možnosti? Lebo ja som chcela takú tú klasickú drevenú, aj nám ju svokra chcela posunúť ešte po mojej švagrinej, ale tá sa nám žiaľ nezmestila do bytu. Nemala som teda žiadnu a mne to naozaj veľmi veľmi vadilo, keďže nás to obmedzovalo, byt sme nedokázali dať do úplného "baby bezpečného stavu", nakoľko to jednoducho nebolo možné. Čo sme dokázali ešte urobiť, dali sme tie bezpečnostné dvierka ku kuchyni, na ktorej nemáme dvere, keďže kuchyňa je otvorená s obývačkou a jedálenskou časťou. Neskôr, keď už vedel stáť a chodiť, nepomáhala ani tá úžasná montesory učiaca veža, lebo môj syn nebol a ani doteraz nie je dieťa, ktoré obsedí/postojí na mieste a by ho bavilo so mnou "akože variť", tá išla preč z našej domácnosti veľmi skoro. Za mňa je ohrádka super vec, ja keby som na to mala miesto, tak idem do tej drevenej, väčšej s podložkou na hranie.

evica17
3. nov 2022

@zuzuliennka1 neviem,tak taký doemstos mám vyložený tak aby to dieťa ani náhodou nedočiahlo, tak isto aj iné veci. A keď podrástu a zmudreju tak to vrátim tam kde bezne. A neviem,mám dve malé deti,spolu sú ako hurikán ale nikdy som to nepotrebovala,vždy som ich nejako namotivovala a namotivujem na taku činnosť akú som chcem a za pochodu vymýšľam.mne osobne by to bolo ľúto ich tam nechať sedieť.
A pre deti je zaujímavé hrat sa s nehrackmi,čiže kuchynskú vecami a upratovať a robiť ako maminka, ocinko. Opakovať a tým sa učiť. Pokiaľ im to rodičia dovolia. Ak nie,uspokoja sa aj s hrackmi,však čo iné im ostáva.ale nech sa autorka rozhodne ako chce,len som jej chcel napísať že sa to dá aj inak ako ohradkou. A ak buď echceit tak si ju aj tak kúpi,lebo môj názor jej môže byť ukradnutý.

zuzuliennka1
3. nov 2022

@evica17 to by som si musela nechat namontovat police pod strop.
najomca by bol “nadseny”.. ale tak ma to teraz par r. neskor aj na papieri ako adhd, proste som videla odmalicka, ze je aktivnejsi a akcnejsi nez ine deti, aj take, o ktorych si ich rodicia mysleli, ze su hyperaktivne.
ked videli nasho v akcii, neverili vl. ociam, kamosky, aj rodina.
nehovorim, ze aj autorkine dieta ma urcite preto nejaku dg., bozechran
ale ak potrebuje ohradku, nech ju da, dietatu to nijak neublizi, ani z neho neubudne, akurat ona neosedivie a dieta si neublizi
a pisem opat - on nechcel opakovat a robit veci AKO JA, on chcel sam, a tie najnebezpecnejsie veci

marzuz89
3. nov 2022

@dominidi mas 5m babatko, ktore sa este ani nehybe v priestore. Na co uz teraz mysliet na to, ako mu ten pohyb obmedzit 😉 uplne normalne si spravis jest aj vsetko ostatne popri dietatku, staci mu hracia podlozka. Absolutne by som ho nezatvarala do ohradky. Nech skuma, rozvija sa. Ak uz je to tak velmi nutne, drevenu bez dna. Urcite nie cestovne postielky, kde nema stabilnu "podlahu". Potrebuje sa rozvijat, ucit sa plazit, prevracat sa, a na to potrebuje pevnu zem. A ked bude nieco velmi nutne, tych par minut posluzi jedalenska stolicka.
Na co zatvarat dieta, ktore ma skumat, pohybovat sa, do ohradky ako psika.

marzuz89
3. nov 2022

@zuzuliennka1 ty si polrocne dieta nechala hrat sa s Domestosom? Fuha.

zuzuliennka1
3. nov 2022

@marzuz89 niekto nevie citat s porozumenim? hlavne aby bola “senzacia”

patka06
3. nov 2022

@marzuz89 radšej v ohrádke, mimochodom aj tá sieťová má stabilnú tvrdú podlahu ako v jedálenskej stoličke, dieťa z nej môže vypadnúť ani sa nestihneš nadýchnuť

dominidi
autor
3. nov 2022

Fuha, rozduchali sa tu vasne😀 odpoviem takto hromadne..
Ohradku mi navrhla mama ako darcek na Vianoce, preto pisem 6m+, ano teraz maly nelozi ale na Vianoce uz budeme zase uplne inde..
Podlozku na hranie samozrejme ma, rozvija sa presne podla tabuliek, venujem sa mu doslova cely den, takze to netreba chapat ako vazenie pre doeta aby som si ja mohla vylozit s kavickou nohy a pozerat tv kym maly bude zavrety..ale, moj syn jednoducho nepotrebuje spat, je tak zvedavy ze pospi cez den 5 min a tvari sa ze spal 2h..takze nemam doslova ani pol hodinu na varenie a vecer po 20tej na to uz nemam energiu, ked zaspi.. vsetky aktivity robi somnou, ale kuchyna prenho nieje bezpecna, je robena stylom otvorenych skriniek-noe sme momentalne vo svojom takze nemam moznost to zmenit, rovnako nemam moznost nechat spodne skrinky prazdne z priestoroveho hladiska..
Preto UVAZUJEM nad touto moznostou a preto sa pytam na skusenosti..maly je uz teraz velmi aktivny a vyzaduje pozornost, nemyslim ze sa mi pohra s vareskami kym aspon dokrajam cibulu..v jed.stolicke vydrzi zatial tak 5 min, na rovnej podlozke je ovela radsej…takze dakujem za kazdy postreh, porozmyslam nad tym este, ako by sme to vedeli co najlepsie vyriesit👍

patka06
3. nov 2022

Ohrádka je pre teba dobré riešenie, ale vydrží to tak pol roka, potom už bude chodiť a v ohrádke sa mu prestane páčiť. Prí výbere mysli na to, aby si ju vedela ľahko premiestniť, tam kde potrebuješ a tiež na to, aby si ju vedela odložiť, keď ju práve nepotrebuješ, nech nezavadzia v priestore.

oblecenie99
3. nov 2022

@dominidi Ja nevidím rozdiel v Tom, či je dieťa na podložke či na podložke ohraničenej ohrádkou, okrem benefitu, že v tom druhom prípade je dieťa v bezpečí a rodič môže spokojne a pokojne niečo aj porobiť (variť, naložiť práčku, vyložiť vyprate alebo hoc len si sadnúť, vyložiť nohy a dať si kávu).

basska_b
3. nov 2022

My mame drevenu, vyzera ako tie klasicke postielky, je 100x100.... mne sa tie sietovane nelubia, dieta cez to dobre nevidi. Pri prvej dcerke sme dost pouzivali, pri druhej malicko. Ona bola take sidlo, mam dom, musim dakedy vybehnut von alebo na ine poschodie... ona furt za mnou, na schody, na terasu... padala, vyliezala... preslo to obdobie a uz bolo dobre

noami12
3. nov 2022

@evica17 aha takže ja teraz prispôsobím pol domu za to ze mame z obývačky schody hore aj dole ? 😀 alebo keď potrebujem narýchlo niečo dovariť lebo mala už vstala tak čo ? Budem striehnuť či neni na schodoch alebo či mi neprihára obed ? Tak praktickejšie je ju dat na tu chvíľu než dovarim do ohradky a je to pre ňu bezpečnejšie než spadnúť zo schodov a dolámať sa. Samozrejme keby mam byt tak nechám dieťaťu voľný pohyb aj popri mojej práci keď viem že je všetko zabezpečené tak aby sa dieťaťu nemohlo nič stať. Ale bohužiaľ ja takú možnosť nemám. Už sa jej dokončuje izba vo veľkosti cez 60m² tak bude mať pohybu až až a koľko bude chcieť.