Pod čím spávajú vaše 10 mesačné detičky?

juljul
5. jan 2016

Ahojte, zaujimalo by ma, v com ukladate do postielky svoje 10 mesacne dietky. My pouzivame uz par mesiacov spaci vak, vlastne odkedy sa uz dcerka nezmestila do zavinovacky, ale kedze nam uz dost dlho velmi zle spava, patram po vsetkych moznych pricinach a napadlo ma, ci jednou z nich nie je prave ten spaci vak. Ked bolo teplejsie, pouzivali sme tensi a teraz v zime taky hrubsi flisovy, ale ten mam dojem, ze uplne neznasa. Mam pocit, ze ked ma volne nozicky, spi pokojnejsie, ale ako potom zarucit, ze jej nebude zima? Paplonik sme este neskusali, ale ten predpokladam odkope. Tak ma len zaujima, ako to riesite vy a v com sa vasim drobcom spi najpohodlnejsie a najpokojnejsie. 😉

miku1
5. jan 2016

@juljul Moje deti spali v miernejšej zime v bodyčku s krátkym rukávom, pyžamku a ponožkách. Keď bola riadna zima, miesto ponožiek dostali pančušky. Staršia už spí prikritá, takže tá už spí len v pyžame a bosá. Mladšia spí celú noc odkrytá, takže pre ňu stále platí vyššie napísané 🙂

8291
5. jan 2016

Keďže naša malá neznáša akúkoľvek prikryvku ani deku,hneď je odkipaná tak spája v dlhom overalikovom pyžamku a pod to jej ešte dávam bodyčkove tielko.v spálni máme 22-23st.

8291
5. jan 2016

Zabudla som má 18.mesiacov

moni244
5. jan 2016

@juljul moja neznaslaa vzdy perinky, spacie vaky, tak spavala v dlhom overale, zo zaciatku som ju prikryvala a odokryvala sa, teraz, ked je jej zima, sa prikryje sama, ved skus, za vyskusanie nic nedas

8291
5. jan 2016

@moni244 podobne v perinke bola len v pôrodnici,doma vyslovene snou bojovala,revala a začala kým som ju z nej nevybrala.a spací vak som skúsila raz lebo sme ho dostali,tak reku vyskúšam no to bola hotová katastrofa

knedladomaca
5. jan 2016

Nasa ala spala v tom veku v tenkom spacom vaku. je marcova, takze akurat v januari mala 10 mesiacov a spavala len v tenko vaku, mala oblecene pyzamko - teda taky ten overala a pod nim bodynko. naucila sa v tom spacaku aj postavit sa a chodit okolo postielky. paplon asi dieta v tomto veku odkope, to sme potom riesili takym naobliekvanim, ze pančušky, pyžamko a ponozky, aby odkopancovi malemu nebolo zima 🙂

liabizuteria
5. jan 2016

@juljul Môže byť,ja som malému tiež kúpila vak a nechcel mi spať,stále plakal,som nevedela,čo mu je, a potom mam napadlo,či to nebude tým vakom. Tak som skúsila takú bavlenú deku,ako keby papllonik kockovaný, v tom spinkal zabalený,to bolo,keď už sa nezmestil do zavinovačky. Teraz spí pod paplónom s nami,lebo musí mať nohy naširoko. Má 7 mesiacov 🙂

juljul
autor
5. jan 2016

Baby dakujem za reakcie, skusame dnes bez vaku, ale budi sa rovnako :(. No ale aspon som zistila,ze jej nie je zima, takze to tak budeme asi predsa praktizovat, aj sa mi s nou lepsie naraba. 🙂

@liabizuteria To spolocne spanie v posteli je aj u nas, od nejakeho bodu v noci, inak by som bola total nevyspata. Aaach jaj a to do 6 mesiacov bola ukazkovy spac a potom bum a sme kazdu chvilu hore. :(

srdeenko19
5. jan 2016

My máme 15 mesiacov a mala teda neznasa nic, ani deku, ani paplonik, ani nič 🙂 akonáhle ju zakryjem, do 5 tich minút sa začne vrtiet a všetko skončí vedľa a spí v pohode ďalej. Obliekam jej teraz v zime body s krátkym rukavom, ponozticky a overal na cvoky. A Spinka krásne celú noc, úplne v pohodicke 🙂

zuzana158
10. jan 2016

Aj nas spi v spacom vaku.Deti si musia na neho zvyknut urcite ich to v nicom neobmedzuje a mas istotu ze sa neodkope 🙂

zuska2001
10. jan 2016

moj malý 10 mesiacov tiež horšie spí odkedy sa viac hýbe - plazí po celom byte. neobsedí ani v noci, vrtí sa pri spaní, odkopáva perinku .... už mu obliekam viac vrstiev . body, a na to pyžamko. aby mu nebolo zima. ale nevyspím sa, furt chodím kontrolovať a zakrývať...takže okolo polnoci si ho berem k sebe do postele, mám ho pod kontrolou a ako tak sa vyspím.

evittam
10. jan 2016

Moja dcérka má už síce 2 roky , spáva ešte v detskej postieľke, má normálny detský paplón, buď spáva v pyžamku-bez ponožiek alebo v pyžamovom overali-všetko normálna bavlna (takto už od malička). Keď sa odkope, tak sa odkope...je jej teplo.
Ženy, vy tiež spávate v spacích vakoch, hrubých pyžamách,ponožkách a podobne?! Chudák deti.... 😀