Oplatí sa kúpiť postieľka z Poľska?

iwqa
4. máj 2013

ahojte, chcem sa opýtať ako to je s postieľkami z Poľska, kupovali ste niektorá? oplatí sa kúpiť tam, sú lacnejšie ako u nás?

kikaneu
4. máj 2013

@iwqa ja som dnes bola v Poľsku, síce nejdem kupovať postieľku, ale neprehliadla som cenu, keďže bola na veľkom papieri....30 eur, len neviem či s matracom alebo bez....keďže toto neriešim a nekupujem.....ale viem, že raz manžel pozeral a bolo na jednej, že vyrobené na SVK....tak sme sa nasmiali na tom 😉

iwqa
autor
4. máj 2013

@kikaneu zaujímavé a na SK zasa kočíky z poľska :D

kikaneu
4. máj 2013

@iwqa otvorený trh 🙂 len na tej postieľke bolo zaujímavé aj to, že u nás taká stála o dosť viac....nechcem písať ceny, lebo si ich nepamätám, ale porovnávali sme to tak pred rokom

iwesska
4. máj 2013

Ano, kupovali sme polsku postielku, ale tu na SK a moja skusenost - v zivote nikdy viac! Po 9 mesiacoch pouzivania sa na nej rozstiepila noha, vecer, pred spanim prosim pekne. Tak to mm spevnil, aby na tom maly nespal ako na Titanicu, potom sme utekali do Ikea kupit druhu a tu pokazenu, isli reklamovat. Zaver bol taky, ze kedze mm robil zasah = obtocil nohu takym spevnovacim kruzkom, tak nam reklamaciu neuznali, len trosku upravili tu nohu. Fakt skvela kvalita za vyse 100E! Ta z IKEA stala 70E a je neporovnatelne pevnejsia a prezije este minimalne dalsie dieta.

aleka
4. máj 2013

my, moji rodičia, sestra, svokrovci máme kompletne všetok nábytok z Poľska, nikdy nič klop klop sa z ničím nestalo. ja by som na Slovensku žiadny nábytok nekupovala. nevedia čo si pýtať...... a pritom skoro 3/4 je výborok z Poľska. Postieľku, kočiare, aj to máme z Poľska..... mali sme vždy dobrú skúsenosť......

lucianka222
4. máj 2013

ja jedno veľké odporúčanie 🙂 určite dobrá kvalita za ešte lepšiu cenu 🙂 rozhodnutie je na Tebe! 😉

hyta
4. máj 2013

Kupovali sme tiež v Poľsku, bola podstatne lacnejšia a problémy s ňou neboli, posunuli sme ju neskôr v rodine, už slúži pri 3.bábätku.

laura0
4. máj 2013

podla mna sa do PL kvôli postielke neoplati ist ,neviem odkial si ale v Ikei maju postielku za 25 eur http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0011... 🙂

katrinka8
4. máj 2013

No podla mna zavisi od toho, kde byvas. Ak blizko Polska, tak urcite ano. My sme kupovali sice pred 3 rokmi, ale stala cca 30€ (uz si napamatam presne), ale presne taka ista na SVK stala cez 70 (dokonca to bol ten isty vyrobca - polsky!) Matrac sme kupovali tiez v Polsku, s tou kokosovou vlozkou, ci ako sa to vola 🙂 Stal vari okolo 10€ Matrac aj postielka uplne v pohode prezili aj dcerkino skakanie, postielka je pevna, matrac nevylezany, stale ako novy. Kupovali sme vsetko v obchode pre deti. Nie na trhu.

tatiana1985
4. máj 2013

aj ja mam postielku z polska,,, skoro o polovicu lacnejsiu nez tuto na svk... a sluzi dobre... je krasna tmavohneda, so zirafkou, sluzi "normalne" ... ziadne polske zlozvyky nema 😀

janka9898
4. máj 2013

ak byvas blizsie a ides nielen na postielku aleajnaine veci anapr plnunadrz benzinu tak sa ti oplati my smekupovali sice v cechach stala na 50eur a vyrobok z polska ked som kupovala vecicky pre druhe kukala som aj ceny postielok a ceny od 25 vyssie ako ja mam skoro vsetko z polska a zatialnic klop klop sa namnepokazilo a toho mame dost😀

merylivi
4. máj 2013

my sme kupovali postieľku v normálnom detskom obchode na SVK a na krabici bola poľská etiketa a teda bola aj vyrobená v Poľsku. Takže asi to máš zajedno, kde ju kúpiš. Samozrejme rozdiel je v cene 🙂

iwqa
autor
4. máj 2013

@tatiana1985 a na kolko ta vysla taka postielka?

lenka.vl
4. máj 2013

@iwqa aj my sme kupovali v polsku a nie len postielku ale komplet vybavu pre malu, kocik, postielku, matrac, a vela inych drobnosti... a nemam zatial s nicim problem (dufam ze ani nebude, klop klop ked uz klopkame) pred narodenim sme vela obchodov aj tu na SVK pobehali a 3/4 veci malo "vyrobene v PL" a tak sme sli tam, mame to 60km a tam sme nakupili minimalne o polovicu lacnejsie 🙂 a nelutujem

iwqa
autor
4. máj 2013

@lenka.vl a nepamatas si tak pribliznu cenu postielky?

vodnari
4. máj 2013

My sme tiež kupovali v polsku postielku a všetko do postielky ,vaničku, a kočík a sme veľmi spokojný.... kočík to je taký nezmar,všade sa s ním dostaneme do každého terénu. Kamarátky čo kupovali na slovensku kočíky a stály vyše 700 eur tak nie sú až také spokojné ako my a ten náš stál len 270 eur.... 😉

lenka.vl
4. máj 2013

nasa postielka stala konkretne 30eur ale samozrejme boli aj drahsie, az do nejakych 70eur, my mame z tych obycajnych nechceli sme ziadne vyrazavane vecicky a ine mile drahotinky, je to naozaj pekne ale predsa nevyuzitelne, staci nam klasika 🙂 radsej sme investovali do vybavi do postielky 🙂

nicky07
4. máj 2013

tiež mám postielku z poľska. stala ma 35 eur s kokosovým matracom. mám svetlé drevo s vyrezávaným medvedíkom... aj kočík som tam kupovala a vybavu do postielky... so všetkým som spokojná... zatial som nič kazové nenašla... 🙂

petrife
4. máj 2013

My máme presne túto http://www.megac.sk/drevene-postielky/11160-rad...
Kúpili sme ju v Poľsku na trhu v Jablonke za 55 eur a ešte sme tam kúpili aj matrac, plachty, obliečky a ešte neviem čo, takže sme dostali aj zľavu. A zatiaľ sme veľmi spokojní, postieľka je pevná, nevŕzga. Určite by som tam nakúpila aj nabudúce.

vodnari
4. máj 2013

@lenka.vl my presne tak isto.... len postielka stála 40eur ale tiež som toho názoru že zbytočné sú tie drahé a aj tie vzory....

emily_666
4. máj 2013

@iwqa aj tie, čo sa predávajú u nás, sú v skutočnosti poľské 😉

maja1982
4. máj 2013

Aj my mame postielku z polska, taku klasiku ako boli kedysi... Da sa nastavit do 3 vysok, zabradlie na jednej strane sa da tiez znizit pre lepsi pristup k babatku... Stala 60 eur aj s matracom vlani v lete, my mame hnedu ale svokrovci kupovali asi mesiac dozadu v prirodnej farbe a stala 40 aj s kokosovym matracom...

iwqa
autor
4. máj 2013

@maja1982 tak to je celkom dobra cena ked aj s matracom

lenka.vl
4. máj 2013

@iwqa matrace stoja od 10 eur do 25eur aspon co sme sa my informovali pred polrokom 🙂 mame doma aj aj 🙂 jedna postielka je na dolnom poschodi v kuchyni a ta druha na hornom poschodi v spalni 🙂 a oba su zatial v 100% stave 🙂

maja1982
4. máj 2013

@iwqa podla mna tiez super...my sme s nasou zatial velmi spokojni, aj po druhu pojdeme do pl...aj kocik mame z pl, 270 eur za trojkombinaciu, akurat stolicka na jedenie nas vysla asi rovnako ako u nas...

iwqa
autor
4. máj 2013

@maja1982 a v akom meste ste boli kupovat, lebo mi to mame blizko do Krosna, tak neviem, ci tam nieco bude

kattrin5
4. máj 2013

Ja osobne by som v Polsku nekupovala uz nic..neoplati sa to

googlinqa
4. máj 2013

ja mam postielku, kociar polska vyroba, zatial drzia....

maja1982
5. máj 2013

@iwqa postielku aj kociar v jablonke na trhu...

beata79
5. máj 2013

Ahoj, my sme kupovali v Novom Targu aj postieľku aj kočík ešte pred 11 rokmi. Náš väčší syn bol v tom a menší syn ešte je v tej postielke/len malému sme matrac vymenili/, takže sa oplatí . A v kočíku bol starší syn, ale aj mladší bol v tom na dvore .My sme boli spokojný, hoci aj starší aj maldší syn mal 3 kočíky. Podľa mňa čo kupuješ u nás 70% percent dovezú z Poľska , ale oveľa drahšie predávajú.