Oplatí sa kúpiť hniezdo pre bábätko?

lucija93
18. jún 2021

Ahojte, vaham nad kupou hniezda pre bábätko. Mate s tym skusenosti, oplati sa kupit? Vyuzili ste to? Chcelo v nom vase babo byt? Je to krásne ako vsetky tie vecicky, doplnky atd ale ci to nie je zbytocna investicia.

mamamasama
18. jún 2021

Za mna super vec... nas ma uz rok a pol a stale ho don davam na denny spanok, aj ked dole uz rozviazane 🙂

patka06
18. jún 2021

U nás úplne zbytočné ...dcéra potrebovala veľa miesta okolo seba

patus_2
18. jún 2021

Tak niektoré deti v tom vydržia iné nie. Za mňa hniezdo bolo zbytočne.

imrai
18. jún 2021

@lucija93 pri prvej som nemala a zaobišli sme sa bez neho, teraz mi kamarátka ušila tak máme a spinká v ňom síce každý deň, ale popravde len kvôli tomu, že ho doma máme, nech sa teda využije, mne sa to zdá taký nadštandard

martiiina69
18. jún 2021

Využili do 1,5 mesiaca , keď spala na gauči , potom jej vadilo malo miesta a hneď sa zobudila

lucija93
autor
18. jún 2021

@imrai tiez si vravim ze kedysi to nebolo takéto hniezda a nechybalo to 😊

@patus_2
@patka06
@mamamasama

Dakujem dievcata za odpovede 😊

qetka
18. jún 2021

@lucija93 my ho vyuzivame. Mame v postielke klinovy vankus a keby som tam nemala hniezdo, tak sa skotula. Raz si ho ovracala, tak dom ho musela narychlo prat a musela som jej nakoniec spravit z deky zabranu, aby sme sa vyspali. Takze je to individualne, uvidis sama neskor, ci sa ti bude hodit

lucija93
autor
18. jún 2021

@qetka ved to ze kazde babo je ine a kazde aj ine potrebuje... ono sa to aj tazko rozboduje podla druhych, len ma zaujimali nazory 😊😊 dakujem 😊

janka1011
18. jún 2021

@lucija93 za mna zbytocnost. Ak by som dostala tak dobre, ale peniaz by som za to veru nevyhodila. Chybat ti urcite nebude

mabenn
18. jún 2021

Využili sme pokiaľ netrčal von, syn to mal rád...veľmi dlho chcel byť v ohraničenom priestore, za mňa áno

damiana1992
18. jún 2021

Do polroka sme používali, pretože sa neotacal len lezal ale potom už nám bolo zbytočné

amelie2017
18. jún 2021

Pri prvej dcere som nemala, ale davala som okolo nej kojo vankus, ona mala rada, ked bola taka namackana. Teraz pri druhom sme kupili, ale hlavne kvoli starsej dcerke, ked bude maly na gauci, nech ma trosku odstup, bojim sa, ze keby lezal len tak na gauci, ze by ho rozpucila 😀🙈

asia83
18. jún 2021

@lucija93 Zbytočná investícia. Nemala som ani pri jednom, ani nechýbalo. Z postieľky nevypadne a moje boli do cca troch mesiacov v perinke. No mala som veľké deti, aj mám, takže veľmi rýchlo z perinky vyrástli.

w3ronika77
18. jún 2021

@lucija93 ja mám 8 mesacnu,a práveže teraz ho využívam, donedávna spala v perinke- takže aj keď som ho mala,bolo mi na nič, iba zavadzalo. Pri starších deťoch som hniezdo nemala, boli iba klasické mantinely,a to aj tak moc nepomáhalo. Keď sa točili v postieľke, vždy si praskli hlavičku o tyčky,....tak som rozmýšľala, že kúpim vankúše okolo celej postieľky, to by sme však cez ne na seba nevideli...tak som si spomenula, že mám hniezdo, vytiahla som ho a používam až asi od pol roka. Keď malá leží a krúti sa, hniezdo ju nepustí ďalej, takže si na postieľke neublíži. Netreba mať všetko, ale hniezdo, alebo ten vrkoč okolo postieľky za mňa fajn. Odporúčam nekupovať všetko na začiatok, sama zistíš, čo a či to potrebuješ a nie je problém dokúpiť,ak bude treba. Potom je byt zapratany zbytočnosťami, alebo ich predas totálne pod cenu

kkovacovak
18. jún 2021

@lucija93 za mňa zbytočnosť. V postieľke hlavne ani nemá nič také byť kvôli bezpečnosti. Bábätko má spať na tvrdej podložke bez vankúša a čohokoľvek rušivého. Ani hračky a nič podobné kvôli syndrómu náhleho úmrtia. Podľa mňa je to teraz taká móda tie prepchate postieľky. Max mať to napr na gauči aby bábätko nespadlo. Mantinely, zavinovačka alebo spací vak a hotovo

lucija93
autor
18. jún 2021

@kkovacovak @w3ronika77 @asia83 @amelie2017 @daniana1992 @mabenn @janka1011 žienky velmi pekne dakujem za každú správu 😍 pomohli ste mi 🍀

magaret7
18. jún 2021

Ja tiež nejde hniezdo kupovať, uz ten názov mi píli uši.. Kedysi žiadne HNIEZDA neboli a sme tu, cize zas len niečo na com chcu zeny zarobiť a pritom to nieje take nevyhnutné.
Každá má však právo na svoj názor. Ja mam takýto..

brrrrrciatko
24. jún 2021

@lucija93 ja dokonca nedavam ani tie vecicky okolo postielky. Starsi sa mi skoro zadusil.. Ale tak on bol iny cestovatel. Hlavu nema pobuchanu a spi iba v spacom vaku..

qetka
25. jún 2021

@magaret7 kedysi tu vselico nebolo a sme tu, ze? Mobil, pocitac, moja babka nemala telku, auto, teplu vodu, automaticku pracku a sme vse tu, ci nie? Telka nie je nevyhnutna a kto ju dnes nema doma? Niekomu sa hniezdo paci, tak nech si ho kupi a niekto ho zas oceni, ked sa mu dietatko gula po posteli, tak je to celkom fajn. Nie, nie je to nevyhnutne, ale ked si moze clovek ulahcit, tak preco nie?

magaret7
25. jún 2021

@qetka neberiem ti tvoj názor, v predošlom som napísala môj, to ze sa ti nepáči mi je úplne jedno... Ved kto chce nech si kúpi ja nikomu nezakazujem. Pani sa pytala na názory žien a tak ako pri všetkom, su rôzne...