Ohrádka pre ročné dieťa

12. dec 2022

Dobrý deň, zaujíma má dokedy ste vaše deti mali v ohradke? Dcéra bude mat rok, zatiaľ ohradku nemame čiže pohybuje sa po dome voľne akurát som rozmýšlala že by som tu ohradku kupila. Nie je to zbytočne? Začína už sama chodiť a veľmi rýchlo 4nozkuje. Dokedy ste detičky držali v ohradke ? Myslim samozrejme takú väčšiu ohradku, nie rozmery klasickej postielky.

kikulienka94
12. dec 2022

mne by v tom syn nevydržal ani keď mal polroka, nieto keď už mal rok :D za mna je to zbytočná vec

zooeynka
12. dec 2022

Zbytocnost....hlavne ak uz chodi tak duplom.

ikonica
12. dec 2022

V roku je to uz zbytocne....

marzuz89
12. dec 2022

V zivote by som dieta do ohradky nedavala, zaujima ma tvoj motiv, ved rocne dieta moze konecne objavovat, byt "slobodne", poznavat. Preco ho zavriet do ohradky? Neries prosim ta ziadnu ❤️

autor
12. dec 2022

@marzuz89 hlavne kvôli tomu Aby si neublížilo na nábytku ( rohy napríklad) a tiež aj aby nezničilo nábytok, napríklad na televízor mi ide a mám pocit že ho stiahne

alanko20
12. dec 2022

Ked som nutne musela ist na wc alebo nieco rychlo krajat, atd, dala som ju na par minut do postielky.

autor
12. dec 2022

@ikonica a aký je ideálny vek dieťaťa na ohradku prosím ?

jasminet
12. dec 2022

Prvú dcéru som mala v ohrádke asi od pol roka, tie ďalšie od narodenia - aby im staršie nechtiac neublížili keď sa naháňali atď - hlavne tej poslednej keď už okolo behali dvaja.

domka222
12. dec 2022

Pri synovi som ju využila od pol roka. Keď začal chodiť, tak tam väčšinou bol, keď som potrebovala variť,lebo vtedy som ho nemala pod dohľadom

3petka
12. dec 2022

Nič take sme nemali. Syn sa voľne pohyboval po dome. Ak som potrebovala istotu že je v bezpečí tak nachvilku bol v choditku inak nemal žiadne obmedzenia.

petamich
12. dec 2022

pre rocne dieta podla mna zbytocne to uz vyzaduje vacsi zivotny priestor 🤷‍♀️ mne osobne by tam maly nevydrzal nikdy, on je proste extra aktivne dieta, volne sa pohybuje po byte a skor ci neskor sa nauci(l), kde a cim si ublizi, jasne, ze ostre predmety a seriozne nebezpecne veci po byte nie su pohodene

ikonica
12. dec 2022

Obe dcery som davala od pol roka... Ked uz zacala starsia chodit, nechcela tam byt, naucila sa ju otvarat...

nwnw
12. dec 2022

Nikdy. V takej base. Dali sme detske poistky a zabrany na nebezpecne priestory a volne sa pohybovali.

ivangeline
12. dec 2022

Tiez som nad tym rozmyslala...potom nam naskakali do bytu 3ks deti a stale nemam. :D Za mna nevyuzitelne. Male deti nechceli byt odo mna. Az starsie. Coskoro 3 a 4 r...su stale zabrati do nejakej hry a ani nvm,ze ich mam. :D

kacena4
12. dec 2022

my sme vyuzili do cca 2r. ked som varila, zachodovala.... na par minut každý den

baxira
12. dec 2022

My máme veľkú ohrádku 200x160. Syn v nej bol, odkedy sa naučil plaziť. Teraz má jeden rok. Stále ho dávam do ohrádky, keď potrebujem niečo urobiť a nemôžem na neho dávať pozor. Máme veľkého chlpatého psa, ktorý všade púšťa chlpy a slintá. Takže ráno treba povysávať a pozmývať, aby syn mohol behať po byte. Alebo keď musím ísť na wc a pod.
No väčšinu dňa má ohrádku otvorenú a chodí von a dnu ako uzná za vhodné 😄.

mareri
13. dec 2022

moj sa tam hral pekne do cca dvoch rokov a je to super vec. Najviac ho bavilo vyhadzovanie hračiek z ohrádky