Odkladáte si oblečenie po bábätku?

salima66
24. jan 2016

Ahojte, jedno dieťa mám z prvého manželstva, ktoré nevyšlo, druhé v tomto manželstve, kde si rozumieme. Bábätko sa len nedávno narodilo, ale manžel chce , aby som veci, z ktorých odrastá, venovali v rodine. Myslela som, že by mohlo byť ešte jedno dieťa, ale on vraví, to stačí. Ja mám 2 a on je vraj spokojný s jedným. Čo vy na to ? Odkladáte si vec pre prípadné ďalšie bábätko?

martinabreza
24. jan 2016

Ahoj ja mam z prveho manzelstva 2 a teraz mame ties 1 ,takze ja 3 a on 1 kedze su to vsetko chlapci hrozne tuzim po dievcatku ale chlap ani pocut tak vsetky veci po malom vzdy venujem do nemocnice tam to asi najviac potrebuju.

zabina27
24. jan 2016

pre "pripadne" by som neodkladala. ja som odkladala, lebo sme druhe planovali, potom uz to budem bud posuvat alebo predavat, nie je to velmi kde skladovat. ak mate miesto, kde vam to nezavadzia, tak si to nechaj, ak nie, tak posun, ved kupit sa da, ak by babo este prislo 😉

bubelko
24. jan 2016

@zabina27 odkladala som. bud pre svoje alebo sestrine. nakoniec boli pre moje a aj pre sestrine a este aj kamoskine a dalsie sestrine 🙂

bubelko
24. jan 2016

@zabina27 sorry, patrilo @salima66 😉

simcab
24. jan 2016

Ja mam jednu dcerku a takmer vsetky vecicky mam odlozene. Po druhom dietatku budem ale vsetko davat prec, je to neskutocne mnozstvo handier.

katrinka8
24. jan 2016

@salima66 - ahoj. Dcérka bola prvé vnúča z jednej strany, takže my sme veci odkladali z 2 dôvodov: plánovali sme ešte dieťatko vlastné, a tiež sme vedeli, že aj môj brat chce mať detičky. Ja som veľa vecí posúvala kamarátke s dcérkou o 5 mesiacov mladšou, a tá mi to potom ešte vrátila. Takmer všetky vecičky sa mi vrátili ako nové, veľmi zachovalé. Bratovi sa však narodil prvý chlapček, tak mnohé veci sa moc použiť nedali (také tie pre väčšie dieťa, typicky dievčenské) aj kvôli tomu, že ich synček bol zimný, naša bola letná. Takže veľkostne najmä sezónne veci nesedeli. Potom sa mi narodil synček, ale keďže bol opäť zimný (ako synovec), zase som kopec vecí musela nakúpiť nanovo (prípadne sme dostali či zdedili, mnoho mi poslala kamarátka z Nemecka po jej synčekovi, od roka takmer všetko mám od nej). Čiže mnohé oblečenie po dcérke ostalo nevyužité. Naozaj mnohé. Pred rokom sa narodila bratovi dcérka, tak ešte tie veci nechávam, švagriná si čo-to pre ňu vyberá. To, čo vráti, posúvam ďalej alebo predávam.
Čo sa týka iných vecí, tak nechali sme si postieľku a veci do nej, stoličku na kŕmenie a kočiar s príslušenstvom. Pôvodne aj vaničku, ale tú deti poničili pri hraní, tak synčekovi sme aj tak museli kúpiť novú, a prebaľovacia podložka sa úplne rozpadla, tak aj tú sme kupovali novú.
Veľkú úlohu u nás zohralo to, že naši bývajú v dome a majú veľkú povalu. Keby som mala odkladať doma, tak by som nemala, bohužiaľ kde, a asi by som sa toho zbavovala priebežne. V našom prípade keby som nemala brata s dcérkou, by sa to ani neoplatilo, nakoľko prvá dcérka letná, druhý synček zimný - minimum vecí sa dalo použiť opäť, veľkostne nesadli... Bohužiaľ.

maja367
24. jan 2016

@martinabreza ahoj chcem sa opytat .. do nemocnice len tak vezmu ?? nevedela som ze sa daju odniest veci potom do nemocnice dakujem

katrinka8
24. jan 2016

@maja367 - v našej pôrodnici boli šťastní, keď som dala tie najmenšie vecičky 🙂 A určite by sa potešili aj v detskej nemocke (alebo teda na detskom oddelení) 😉

maja367
24. jan 2016

@katrinka8 to si isla rovno na detske za sestrickami ??

katrinka8
24. jan 2016

@maja367 - poslala som po kamoške, robí na novorodeneckej JIS-ke 😉

zuska2001
24. jan 2016

neodkladám. mám 1 bábo vo veku 38 rokov a manžel dalšie nechce.

bosoriak
24. jan 2016

@salima66 Odkladala som vsetko po prvej, potom po druhej, potom sme dostali prilezitost zit v zahranici, tak som vsetko porozdavala, reku uz sa nam aj tak nezadari a tyzden na to som zistila, ze som zase tehotna, takze aj tak budem kupovat 😀

monciky
24. jan 2016

ja mam jedno dieta a dalsie uz nechceme, takze vsetky vecicky co neboli take zachovale a v super stave som zbalila a podarovala rodinam, co sa to zislo a tie najkrajsie vecickysom si nechala, ze pre kamosky ked budu mat oni babo a sedelo by obdobie, takze teraz cakam na kamosku, nech si pride vybrat, vanicku jej tiez dam a podobne, nicneodkladam, ked je prilezitost, tak sa toho zbavujem, ak by som chcela druhe, tak si to urcite necham, ale u nas druhe urcite nebude..

emilia25
24. jan 2016

Tak u nás sme plánovali 4 deti.tak som vsetky vecicky odklsdsls potom len oprala vyxehlils vyvsrils nieco nove si vzdy aj dokupils.no a začali sme sa snazit o 4.najprv sa nedarilo potom sa zsdsrilo do jedenásteho tyzdna potom na cistenie a uz sa nedsrilo.tak som muzovy povedsls ze 3 deti stačia a tak som vsetko vsetko predala za symbolickú cenu 30eur plné vrece to bol marec a v juni som malá big 2 veľké čiarky na tehu teste.takže 4 si vychutnávam kupovsnim teda uz mám vsetko aj oprste a moc sa tešíme obaja.

martinabreza
24. jan 2016

@maja367 ahoj ja občas chodím do blavy na kramáre a vždy im tam nechám aspoň 2tašky plné a nikdy mi nepovedali že nechcú ale že ďakujú a hneď to dali prať a vybrali čo bolo roztrhané tak vyhodili aj v považskej zoberú ale veci skor do 1roka

siska53
24. jan 2016

@salima66 ja odkladam. Ale skor som myslela tak,ze sestra bude mat.. Lebo viem,ze drahy 3.nechce.:(
Mame este aj kocik,ale teda ten uz predavam,kedze sestra stale nic a idem postupne aj vybavicku predavat... Zatial to mam po starych rodicoch poodkladane.

sense
24. jan 2016

neodkladam, oblecenie som darovala kamaratkam al. mama zaniesla do krizoveho centra, drahsie veci som predala...

miku1
24. jan 2016

@salima66 Odkladala som, pretože som vedela, že obaja ešte druhé dieťa chceme. Teraz už neodkladám, a posúvam veci ďalej. 2 deti mne osobne bohate stačia 🙂

evittam
24. jan 2016

@miku1 Presne tak - úplne súhlasím - u nás tak isto... 😉

stellamaris
24. jan 2016

@salima66 odkladam väcsinu veci po prvom synovi,lebo deti este mat chcem.Iba to,coho mam privela alebo nebolo treba,som vyhodne predala.Dokonca aj nemocnici sme venovali asi 3 plne tasky veci,ktore boli v dobrom stave.Aktualne este obcas nieco prikupim a odlozim.Chystame sa na druhe babätko a mozno budu aj dva 😝

alietam
24. jan 2016

po synovi som odkladala pre pripadne druhe dieta.Ktore sa potom narodilo po takmer troch rokoch .Zisli sa aj ked druhe bola dievka a doteraz ma rada modru farbu a saty a dievcenske farby mi nechce 😀 sice su obaja zimny ale tym ze dcera je mensia aj chudsia na to obdobie co mal syn napriklad ked mal syn dva roky a ona dva roky tak jej to bolo dlhe napriklad teplaky tak sa aj prikupilo ale uz som skor kupovala pouzite.Po nej veci uz rozdavam vyhadzujem kedze to znosili dvaja a daktore veci sme dostali od ruky .Ale popravde tie najmilsie a najnovsie napriklad co mi moji surodenci donesu zo zahranicia si nechavam odkladam pre nich kedze este deti nemaju nasi svokrovci maju dom takze odkladam tam ale uz mam aj tak malo takych veci na odkladanie 🙂

mirka822
25. jan 2016

Já jsem neschovávala nic, sama jsem nevěděla, jestli další mimčo bude, takže jsem to všechno posílala k sestře 🙂

candii
1. mar 2016

Ked tak popoziciavam a ked babo vyrastie vratia mi.. clovek nikdy nevie kedy sa zide 😉

lulistek
1. mar 2016

@salima66 Ja som odlozila.... Ze pre hocikoho v rodine. Samozrejme, nieco som sa snazila aj predat. A nakoniec ja tie vecicky budem potrebovat ako prva a dalsie baby po mne. Urcite je to lepsie odlozit ale aj predat, lebo ved to su haldy veci uz len za jeden rok 🙂 A vzdy sa da nieco aj prikupit za dobre ceny ci uz z bazarov alebo v akciach