Od akého veku ste prestali s plienkami?

lucinka1230
1. aug 2010

Ahojte mamicky 🙂 len by ma zaujimalo ze kedy ste prestali pouzivat plienocky 🙂 my sme u starsej 4 rocnej Rebeke prestali plienkovat od 15 mesiacov 🙂 a u mladsej takmer 2 rocnej Anabelky sme prestali od 18 mesiacov 🙂

anetaadam
1. aug 2010

S dcerou od 15 mesiacov bez plienok aj na noc,so synom až od 23mesiacov

ludka140281
1. aug 2010

dcerka cez den nema plienku od 15mesiacov,vsak na noc ju ma este stale a ma uz 3roky 😠 nedokaze sa zobudit a ak ju zobudim ja place

zuza.m
1. aug 2010

my sme s plienkou na den nadobro skončili ked mal 1rok a 9mes. na noc ju stale ma ale väčšinou je sucha.ked sa stane že sa popiša tak je to v tej prvej polovici spanku,nad ranom sa už pyta.a nočnikovat sme začali od 9mes.

capy
1. aug 2010

my nemame plienky od: starsi 27 mesiacov a mladsi od 21 mesiacov. obaja sa zacali pytat sami. nenutila som ich 😉

marcelkatt
1. aug 2010

My sme nadobro skončili presne mal syn 18 mesiacov, úplne aj na noc.

winona24
1. aug 2010

máme 22.mesiacov a plienku máme na spanie a na von...niekedy....nočníkujeme od cca 8.mesiaca....

anjelicek26
1. aug 2010

20 mesiacov - cez den a aj v noci - pochopila to do tyzdna. Povedala, ze plienocku nechce a bolo. V noci sme nikdy nemali nehodu. Bola na to zrela.

btw. trening s 8 mesacnym dietatom, co zvierace neovlada, nikdy nepochopim

gabika7706
1. aug 2010

dcera mala 26 mes, ked sme skoncili s plienkou cez den a skoro 3,5 roka ked sme sa rozlucili s plienkou na noc. Ale nehody v noci mavame aj teraz.

Anjelicek, tiez to nechapem...ale neriesme to, oni vedia, preco to robia a mozno aj nie 😀 inak by im deti nenosili plienky do 2 rokov (a poznam takych mamiciek dost)

chymenitta33
1. aug 2010

my nemáme, na den od 20 m na den a od 24 m ani na noc, nenutila som prišlo samo 😉

burina111
1. aug 2010

my sme cez deň s plienkou skončili okolo 1,5roka.v noci dávam ešte aj teraz, syn má skoro 3roky, stále v noci pije veľa mlieka, tak pre istototu, ale väčšinou je suchá. cez deň vôbec nenosí, pekne chodí cikať sám po chlapsky do veľkého WC. to je asi u detí individuálne, musia sami chcieť...nedá sa to načasovať na vek..aspoň mne sa to tak zdá....prišli sme na všetko nejako postupne, bez nútenia, vyhambovania, silenia..

blumka
2. aug 2010

od 23. mesiaca na den, trvalo jej jeden den kym to pochopila a na noc od 24. mesiacov 😉

andrea142
2. aug 2010

my sme začali cez deň bez plienky toto leto. už pár krát povie že musí. v noci ešte má. 🙂

jankapiknova
2. aug 2010

od 19 mesiacov ale na noc ešte davam,ale byva často aj ta sucha 😉

lucia375
2. aug 2010

Syn cez den bez plienky od 28 mesiacov, na noc od 3 roky bez plienky. Dcéra este plienku má. 🙂

adulka82
2. aug 2010

prestali sme cez den od 23 mesiaca a na noc 2,5 roka 🙂

katun
2. aug 2010

toto leto, 26 mesiacov - adamko sa pekne pyta cikat, kakat. trvalo mu to asi tyzden oducit sa. plienku ma uz iba na spanok.

lenka1smejka
3. aug 2010

Tak cez den sme bez plienky od 15 mesiacov a uz aj na noc lebo v noci ideme aj 10x na serbel-co sa mne nechce,asle co uz snou 🙂

alexandra0409
3. aug 2010

@lucinka1230 ja som u mladsieho prestala od 13 mesiacou iba cez den a od tusim 15-16 mesiacoch uz aj v noci a u mladsieho zatial este nie ten ma iba pol rocika ale uz sa chystame na nocnik aby si zvykal co to je...🙂))

zoeno.1
3. aug 2010

mala nenosi plienky ani na noc od cca 16 mesiaca 😉

miroslava72
4. aug 2010

uplne bez,teda aj v noci-syn-14 mes.a dcera 15 mes.

mamina63
4. aug 2010

ja svoje deti nenútim k takýmto veciam, aby sa mi v 13 mesiacoch pýtal sám (to si myslím, že je blbosť 😲....ved to dieťa ešte nevie čo to je....) 😲 ono všetko príde samo, netreba do ničoho nútiť 😀 každé dieťa je iné 😉 a raz to príde....nech je to kedy chce, máme čas...niektoré maminy by chceli mať z detí hned aj inžinierov, ale to sa nedá 😲 😀

zuba
4. aug 2010

Chcem len upozorniť, že zakladateľka tejto témy je podvodníčka - deti na fotkách nie sú jej!!! 😠 😠 😠 A teda ani príbeh a všetko čo tu píše. osoby na jej fotkách osobne poznám.

aylin
6. aug 2010

ako 18mesacna prestala nosit cez den plienku..a v noci este davame,lebo sa jej obcas stane este v noci nehoda

lyongirl
9. aug 2010

ahojte, tak môj starší sa odnaučil po 2 roku, nikdy som ho nenútila, len som si počkala, kedy príde vhodná chvíľka a on to pochopí, na spánok bohužiaľ plienku stále má, spí tak tvrdo, že mu nevadí spať ani pocikanému a vôbec sa na to nezobudí, aj som skúšala pár krát nedať, no pocikáva sa stále...
mladší má 18 mesiacov a stále nechápe, čo je "cikanie", robí to automaticky a kľudne si ociká aj nohy a ani si to nevšimne 😅 , takže vidím, že ešte nedozrel na odúčanie...

samasa
9. aug 2010

cez den nemá od roka a pol a na noc od dvoch.... a hned vedel prespat celu noc 😀