Ochrana pred slnkom pre 3 mesačné bábo

nikolet_89
2. máj 2012

Ahojte maminy, chcela by som sa s Vami poradit, cim natierate svoje babatka pred slnkom ci niaky krem, alebo mast ci olej...mam skoro 3 mesacne babatko a neviem co jej mam dat, pred tymto ostrym slnieckom, ked ideme na prechadzku dakujem za Vase radi 🙂

tea333
2. máj 2012

tych tem je tu dost, pre tak male babatko jedine bioderma photoderm 50+

sirael
2. máj 2012

My sme aj minuly rok, aj teraz - pouzivali/pouzivame Daylong 30 a je super, mozem len pochvalit 🙂

kukujka
2. máj 2012

@tea333 som si akurat vcera kupila tu biodermu a hroooza je modra a jed natieram malu tak sa stale hybe a tu modru ma vsade po obleceni kebyze viem tak to nekupim

erzulik
2. máj 2012

Ja mam doma 8 mesacne babo a nenatieram ziadnym kremom. Okolo 12-15 nevychadzame von a potom je par minut na slniecku. A uz je pekne opalena. Ked ideme na prechadzku tak ju nevystavujem priamemu slnku. Neuznavam ziadne kremy pre babetka pretoze maju jemnu kozu a pre lekarne to je iba biznis, koza sa prisposobi a s tym ma skusenosti moja svagrina. Jej dcerka ma 4 roky a nemala na sebe ziadny opalovaci krem a je narodena v juni. Jej dcerka je kazde leto krasne opalena a bez kremu a spalenia........

tea333
2. máj 2012

@kukujka to asi preto, ze si kupila bioderma photoderm kid 50+, modre opalovacie mlieko. to nie je vodne pre babatka. ja mam na mysli krem Bioderma photoderm mineral 50+, to je biely husty krem, nic mi nezafarbil a ako asi jediny je vhodny od narodenia

hajanka
2. máj 2012
hajanka
2. máj 2012

@kukujka toto na opalovacich kremoch neznasam! najlepsie je, ze to nejde ani vyprat 😒

nikolet_89
autor
2. máj 2012

dakujem baby 🙂

kukujka
2. máj 2012

@tea333 ja sa v kremoch nevyznam pytala som si pre babatka a dali mi tento v lekarni

kukujka
2. máj 2012

@hajanka niieeeee nejde to vyprat? ja som tie veci este neskusala oprat lebo su len od vcera zamazane ach si ma nepotesila takze krem za 15eur leti do kosa

lucikan
2. máj 2012

@nikolet_89 trojmesacne babatko by som absolutne nevystavovala priamemu slnecnemu ziareniu a v nasich koncinach by som ho ani nicim nenatierala. Kupila by som kvalitnu clonu na kocik, s UV filtrom, obliekla by som lahunke veci, pripadne prikryla len plienockou., tak aby dieta vobec nebolo vystavene tomu slnku.

hajanka
2. máj 2012

@kukujka neviem ako ta modra bioderma, tu sme neskusali, takze ta mozno pojde, my sme mali min. rok hnedy Daylong a ten ostal aj na plavkach 😠 aj na obleceni 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kukujka
2. máj 2012

@hajanka budem optimista a zatial idem verit ze sa to operie

hajanka
2. máj 2012

@kukujka daj potom vediet 🙂

eeffka
2. máj 2012

@lucikan uz aj u nas je slnko sviňa. naša má 2,5 m a teraz cez vikend sme boli na výletoch.mala bola v dlhom,mala klobuk,kocik oproti slnku aby tienil,na kociku plienkach a dieta má genticky tmavsiu kožu a aj tak mala vecer červené licka ... Mame aj 2. Dieta takze to chce ist na kupko tak nebudeme drepiet doma,takze ja akurat palim do lekarne kupit aj krem.

nikolet_89
autor
2. máj 2012

ja ju nevystavujem slnku ale preventivne ju chcem aj natriet pre pripad

wewe22
2. máj 2012

@tea333 nemas problem s vysusovanim pokozky moje baby su po nom celkom suche az sa im robia take ryhy na lickach

eeffka
2. máj 2012

este som zabudla ze samozrejme sme sa plizili len po tieni a popod stromy a aj tak ju chytilo na tej tvaricke, co sa da zakryvam ale nepomozem si tak ju radsej namastim, v utorok ( boli sme na predlzenom vikende) som ju uz natrela nasim opalovakom ( lepsie ako nic 😖 , 20ka F) a pomohlo.

monyccka
2. máj 2012

Niky, podla mna istotne nejake mliecko, pripadne krem. Olej by som nedavala, upchava pory, pokozka nedycha a babatka maju potom zbytocne potnicky a kadejake vyrazticky.. My sme pouzivali Niveu 50+ od prveho leta/jari, teraz mame daylong. Nemyslim si, ze je dobre opalovat deticky (akokolvek postupne a pomaly) do troch rokov. Takze natierat natierat natierat.. Nasa rano kukne z okna, opyta sa "pali slniecko?" a ked poviem, ze ano, donesie rovno mliecko a natrieme sa, pobeha holucka po byte, nachysta si hracky, ktore idu s nami von a ked za hodinku vyrazime, akurat to vsetko stihne vsiaknut, nic nepospinime a kozicka je chranena 🙂 @nikolet_89 myslim, ze rozmyslas zdravo, detska kozicka je veeeelmi citliva, ma neskutocnu "pamat" a za vsetko dobre aj zle sa neskor dietatku odvdaci.. Este sa naopaluju dost, ked podrastu ;)

hajanka
2. máj 2012

@lucikan pokozka sa opali aj v tieni 😉 nie len na priamom slnku, preto aj v tieni (aj ked je slnko pod mrakom) je treba pre ochranu pouzivat krem s ochrannym filtrom (UVB filtrom proti spaleniu a UVA filtrom proti predcasnemu starnutiu pokozky)

dankadina
2. máj 2012

baby vyskúšajte mliečko vichy pre deti of 5O dobre sa rozotiera a nelepí na rozdiel od daylongu

lucikan
2. máj 2012

@hajanka to viem ze sa opali aj v tieni, napriek tomu ja by som tu chemiu na tak male babatko nedavala, slnecna clona s UV filtrom a nechodit von, cez najsilnejsie slnko. Obmedzujuce to sice je ale tak by som to riesila. A co je zle na minimalnom opaleni sa? teraz myslim to ako sa opali to babatko za tou clonou pocas leta, ked bude mat telicko chranene aj lahunkym odevom. Vitamin D, v prirodzenej forme treba.
Pre mna volba pri takychto malych babatkach - krem alebo trchu slnka, vyhrava to slnko.

lili777
2. máj 2012

@dankadina aj ja ho mám a som s ním spokojná. Ale dobrá bola aj bioderma photoderm kids a tiež daylong- len ten bol dosť hustý

hajanka
2. máj 2012

@lucikan staci len hladat, nie je vsetko len chemia, keby sme nemali chodit von pocas slnecneho ziarenia, tak to sedime cely zivot zatvoreny doma, kedze slnko opaluje aj v tieni, aj ked je pod mrakom a nie len v lete

tea333
2. máj 2012

@wewe22 moj maly je pod tym kremom vzdy este cerstvo natrety hydratacnym kremom lipobase, pretoze ma atopicky ekzem a teda extra suchu kozu. a tym padom kremujeme stale, aj po kazdom kupani vo vode na zahrade

mojkamirka
2. máj 2012
dankadina
2. máj 2012

@lili777 mne sa ten daylong zle rozotieral a dosť potom lepil na koži

dankadina
2. máj 2012

@mojkamirka ten laroche ale nieje pre deti, že?

henulienka
2. máj 2012

prepáč @nikolet_89 , ale votriem sa ti do témy 😀 ...... baby a neviete poradiť čím chrániť už skoro ročného fešáka s atopickým ekzémom a citlivou pokožkou? Chcem sa spýtať kožnej, ale na kontrolu ideme až niekedy o mesiac, ak len či niekto nemáte skúsenosti. Ďakujem 🙂

amouramour
2. máj 2012

@lucikan reba si vybrat krem s fyzikalnymi filtrami, ako napriklad daylong