Obliekanie dieťaťa na noc

patkastrecanska
13. jan 2017

Ahojte baby, chcela som sa spýtať na to, ako obliekate svoje deti teraz v zime. Ja som už zúfalá 😀. Keď moju dcérku oblečiem teplo, v noci sa spotí a musím ju prezliekať. Keď ju zase oblečiem iba na ľahko, bojím sa, aby jej nebolo zima a neochorela (stále sa budím a chodím ju zakrývať). Vďaka.

zooeynka
13. jan 2017

Ach zena...oblec ju primerane ;) Kolko stupnov mate v spalni? A kolko rokov ma dcera? Ale bodaj by aj ostatni mali len taketo "problemy" ... nic v zlom

janci05
13. jan 2017

Ahoj. Ja som synovi na noc kúpila flísové teplejšie overaly na spanie, aby nemal v noci holý chrbát a ešte mu dám pre istotu na vrch nejakú tenšiu mikinku alebo svetrík. Tak mám istotu, že aj keď sa odkope tak je relatívne v teple. Ale aj ja z času na čas pozerám a zakrývam.😉

paprota215
13. jan 2017

Bavlnene pyzamko a zupan na to, v noci nekurime, ona sa odkopava a tuto zimu chora nebola, tiez neni spotena. Snad pomohlo 🙂

yanni
13. jan 2017

A co jej obliekas? My zijeme sice momentalne v "teplych krajoch" ale v noci je zima. Cez prazdniny sme boli doma (rozumej DE), kosa bolaaaa, brr, uz sme si odvykli. Minus 22 v noci, minus 15,5 na obed grrrr
Mala bude mat 18 mesiacov, mala body s kratkym rukavom, overalove pyzamo (s nozickami) a tenky spaci vak. Paplon nehrozi, vzdy ho zhodi z postele (spava uz na normalnej velkej posteli), tka uz to s paplonom ani neskusam.
Chalani su uz na ZS a ti spavaju v zime v klasickych pyzamach, bud flanelove na gombicky, alebo gate a vrch s dlhym rukavom a teraz mali len gate a tricka s kratkym rukavom. V izbach takmer nekurime.
Neboj sa, deti maju inu termoregulaciu, ja mrznem a decka behaju bose. Nemas doma babätko, daj jej normalne pyzamo, bavlnene, flanelove, frote, to je jedno. Ma paplon, ked sa odkope, je to pre mna znamenie, ze je dietatu teplo aj ked nie je nababusene. tvoja slecna je uz velka, keby jej bola zima, stiahne paplon aj sama na seba.

jlp
13. jan 2017

Do roka a pol spali v jeseni a zime v overale tenkom a zakryti paplonikom a v lete v kratadoch a kratkom tricku, cez den v tricku a plienke. Zakryti plachtou. Teraz maju 4 a pol a takmer 3 a spia v pyzamku tenkom, bez ponoziek od narodenia. Prisposobujem iba perinu podla obdobi. V miestnosti na spanie mame 18 stupnov.

moni244
13. jan 2017

Ja ked to citam, tak mi je teplo, moja ma klasicke pyzamo, dlhy rukav, dlhe gate, dat jej sveter, flisove, tak je spotena, zeny, neprehanate to?

yanni
13. jan 2017

@jlp nasi o paplone a vankusi do dvoch rokov ani pocut. Spavali od narodenia v spacom vaku.
A aj teraz, ked uz su chalani velki, kolkokrat najdem paplon a vankus hodeny na zemi. Uz sa ani neunuvam zohnut sa 😂
Najmladsia je presne taka ista.

janci05
13. jan 2017

@moni244 Tak neviem ako sa kúri u vás, ale u nás je celkom chladno. A hlavne keď syna okúpem, tak to nie je bohviečo. Nohovorím, že mu dám hrubú mikinu. Ale radšej nech mu je teplejšie ako mu má byť celú noc chladno, hlavne keď jeho izba má spoločnú stenu s balkónom. A zatiaľ spotený nebol, iba keď mal teplotu.

moischaaa
13. jan 2017

Baby to si robite srandu??? Kolko mate stupnov ?ved normalne pyzamo tak ako vy u starsich deti myslim od 2r vyssie a mensie do vaku a mate vybavene ...predsa takto naobliekane dieta sa vam spoti a rovno zapal pluc kym poprezliekate 100x za noc

hettinka
13. jan 2017

Moji spia v pyžame a pod paplonom. A v izbe majú deku. Ak im je zima, hodia si ju ešte cez paplon. Aj živote som v noci nechodila deti prekrývať.
Keď boli mali do cca. 2 rokov mali spací vak.

michaelach
13. jan 2017

Starsia dcera ma 3,5 a spi v pyzame a ma spaci vak. U nas paplon a vankus nehrozia. A mladsia 10 mesiacov ma rovnako pyzamo a spaci vak. V spalni mame 18 stupnov. A ked je teplejsie,tak len pyzamo.

marosinecko
13. jan 2017

Môj má 5 mesiacov a obliekam mu celé bodíčko a ponožky a prikrijem dekou ,čo sa aj tak vždy odkope. Nieže by mu bolo teplo ale s tými nožičkami stále lomcuje😉 a v izbe mame 20 stupňov.

siska53
13. jan 2017

@patkastrecanska babatka- nocny overal a spaci vak. Vacsie deti-pyzamo a ponozky. Sice prikryvam,ale oni sa aj tak vzdy odkopu,cize vacsinu noci prespia len v pyzame. Ale my mame dost teplo. Maly sa aj tak vzdy spoti..aj ked je odkopany.

patkastrecanska
autor
13. jan 2017

Nemyslela som to tak, že dcéru neviem obliecť 😀, len som chcela vedieť ako obliekate vy vaše deti.
My momentálne bývame v byte, to kúrenie je u nás všelijaké - raz zima, raz teplo. Ja ju obliekam do pyžamka, ktoré je dosť teplé, len sa v tom občas potí. Nohavičky pod to nedávam, preto spodok skúsim nechať teplejší a vrch kúpim nejaký tenší.
Ďakujem za všetky príspevky 🙂

patkastrecanska
autor
13. jan 2017

@siska53 Ja ponožky ani gaťky na noc dávať nechcem (iba keď je moc zima), stačí že ju tie gumičky tlačia cez deň 🙂

medovka14
13. jan 2017

moje v 3-4 rokoch maii obycajne bavlnene tenke pyzamka, zakryte paplonom 🙂

siska53
13. jan 2017

@patkastrecanska gatky nie,ale ponozky davam,kedze su stale odkopani. Len cisto pyzamo a ponozky..aj tie ale obcas stratia a rani hladame.🙂

katarinamarkova
13. jan 2017

@patkastrecanska
deti teraz v zime...na spanie....
no neviem moje spia vnútri, kde je či v lete či v zime cca rovnaká teplota 🙂 takže ak si kúrime menej teraz, resp. je chladnejšia noc počas leta - tričko s krátkym rukávom a 3/4 ľahučké voľné legínkoidné gate........ak si kúrime viac, resp. je horúca letná noc - len to tričko plus nohavičky.

Ak sa ti dieťa odkopáva - je mu teplo 🙂

sissy27
13. jan 2017

ak nežijete v jaskyni, ale v normálne vykurovanom byte / dome, tak stačí normálne pyžamo, prípadne overal, nech nemá v noci holý chrbát... nikdy som dcére nedávala na spanie viac ako 1 vrstvu, nevidím v tom zmysel, aj cez deň sme doma v krátkych rukávoch a nie v zimných bundách...

tyelde
13. jan 2017

Má plienku, overal a deku a aj z nej sa odkopáva... Veď vidíš či jej je zima alebo teplo nie...

katrin21
13. jan 2017

v spalni mame asi 20st...severna izba, mne je tam chladno, hlavne nad ranom..... obliekam jej dupacky take zamatove, niekedy aj bavlnene, ale teraz ako mrzne viac tak zamatove a na to spaci vak.... ked idem spat aj, cca. o polnoci, ju prikryvam este tenuckou dečkou.. to je vsetko.

slavka1811
14. jan 2017

mala ma 5,5 mesiaca, v spalni je cca 20 stupnov,a ma bavlnene dupacky, je v spacom vaku(dufam,ze v nom bude spokojna este hooodne dlho) a prikryvam ju dekou,bud tenkou abo hrubou podla toho ako je mne 🙂 semtam sa stalo,ze sa zobudila a fucala jak maly jezko ,tak som ju vyrvala zo spacieho vaku,prikryla dekou a zaspala behom minuty

evittam
14. jan 2017

@patkastrecanska Ako som sa dočítala tvoja dcérka má skoro 4 roky? No moja má 3 - má pyžamo, alebo bavlnený overal - keď sa odkope tak sa odkope - neriešim....Je jej teplo....V izbe majú tak max.20-21 st. A toto bolo od malička.....Neboj sa - ak sa odkope tak na to neumrie, ani neochorie a ani neviem čo - proste sa konečne vyspi a nerieš hlúposti.....Keby jej bola zima tak sa dokáže prikryť aj sama. 😉

evittam
14. jan 2017

@katrin21 Fakt je to všetko? Skôr by som povedala - ešte, že je to všetko. Nehnevaj sa -ale overal, spací vak a ešte deka? Fúúúha?! Ale každý ako myslí......😉

katrin21
14. jan 2017

@evitamm u nas je v spalni fakt zima... severozapadny roh, slabo sa tam aj kuri, neviem preco, okruhy nejako nekuria dobre tam...., vecer je tam 20, nadranom niekedy len 19 .. overal - rozumej dupacky, spaci vak je tenky, ked si vezmem, ake su hrube napr. paplony a my spime v pyzame, takze... uplne mi to nepride vela... to je tenke ako letny paplon a uprimne, pod tym by si u nas spat asi nechcela :D.... pytala by si si deku...a deka - to je tenka dečka, nie hruba deka, okrem toho je mala, detska.... davam jej ju od pol noci do rana, lebo nad ranom, ako som pisala, je tam chladnejsie.....
Inak je mala otuzila, ja ju nepreobliekavam, spi vonku aj ked je -15.. ale jednoducho spalnu mame chladnu.. keby v nej bolo 23, tak to je ine...
ja fakt nevystrcim ruku spod periny... ked spim.

katrin21
14. jan 2017

@slavka1811 to mate ako my, takze ma urcite chapes... ja ked som ju niekedy nechala v tenkom bavlnenom pyzamku a len overal, tak mala studene ruky a bola uplne ladova rano cela, cele ruky az po ramena..aj tvaricka.. takze... ...

jankalukasova
14. jan 2017

hmmm keď to tu tak čítam, tak u nás to bude skutočne studený odchov.. v dome je 21°C a v spálni je tak 16-17°C a ja spím v normálnom pyžame, pod paplónom. Takto to fungovalo aj u nás doma.. od malička. Ani ja ani brácho sme sa nikdy neodkopávali, lebo nám bolo pod perinou dobre. Kým sme boli úplne maličky, tak nám mama pošila spacie vaky, ale nie tie, ktoré majú holé ručičky a ramienka, ale také, že len hlavička trčala.
Samozrejme, každý si urobí tak, ako vyhovuje jemu, ale ja neviem pochopiť, že dieťa na prechádzke v kočíku spí jak "dudok" aj pri mínusových teplotách a potom v noci má spať pri izbovej teplote a naobliekané. A vôbec si neviem predstaviť spánok pri zatvorenom okne.. aj teraz bolo u nás -14°C a vyklápačka bola otvorená.

avirka
14. jan 2017

spanim v chladnejsich ako dennych priestoroch sa detom posilnuje imunita, staci jedna vrstva a teplote primerana prikryvka, spaci vak etc.

slavka1811
14. jan 2017

katrin21 hej viem o com "hovoris",na spanie je podla mna uplne normalne oblecena,my mame tiez nadranom chladnejsie bo kurenie sa nam zapina az kol piatej.my sa dokazeme zababusit az po usi ked nam je zima ale male miminka maju celu noc vonku ruky aj hrudnicek,nedokazu si pritiahnut prikryvku,tak nech maju v teplucku aspon bruska a nozicky. a ja som zimomrava, mne ked je zima tak malu obliekam podla seba, mozno to nieje dobre ale ja nevychovavam ladoveho medveda.a ked jej je teplo,co je velmi malokedy tak viem ako reaguje a hned jej dam dole nejaku tu vrstvu

patkastrecanska
autor
14. jan 2017

@evittam Ano, má skoro 4 roky 🙂, moja malá je taká, že spí tvrdo, zakryje sa iba občas 😀
U nás v byte začínajú kúriť vždy od 5 rána, takže v týchto zimách je u nás v noci zimšie, ďakujem za všetky rady 🙂