Oblečenie pre bábätko do nemocnice

14. apr 2023

Ahojte.
Chcela by som sa spýtať na skúsenosti z pôrodnice. Všade sa píše, že oblečenie pre bábätko nie je potrebné, v nemocnici dávajú. Ja by som si chcela zobrať vlastné oblečenie pre malú, aký majú k tomu prístup v nemocnici? Môžem ju obliecť do vlastného alebo musím do toho, čo mi tam dajú?
Ďakujem

pribinak
14. apr 2023

Je im to úplne jedno (porodnica Kramare)

domka222
14. apr 2023

Rátaj ale s tým, že tie tvoje veci sa tam môžu stratiť. Nám kúpali a prezliekali deti sestričky

andrea_82
14. apr 2023

presne, keď máš dieťa na novorodeneckom alebo ide na vyšetrenie a napr. sa pogrcká, tak ti ho prezlečú do erárneho a tvoje dajú do práčovne na opratie. Svoje oblečenie by som dávala až pri odchode.

misenka10
14. apr 2023

Pri dcére som používala ich. Minulý rok som rodila v inej pôrodnici a to oblecenie bolo hrozné. Volala som mužovi, aby mi priniesol veci. Nikto mi na to nič nepovedal. Kúpala som sama takže sa nemalo kde stratiť. Ak by kúpali oni treba upozorniť.

13riska13
14. apr 2023

Je im jedno ked ho budes mat vo svojom ale ako pisu vyssie moze sa ti tam tvoje oblecenie stratit ja planujem mat preto radsej maleho v erarnom a az na cestu domov mam zabalene nase oblecenie

maryetta
14. apr 2023

Ja som mala svoje len na cestu domov. Pri tretom ale bol hrozny stav v nemocnici. Kedze bola najhorsia korona. Nefungovala ani pracovna. Tkaze isli na dno svojoch zasob a syna som obliekala do potrhanych veci. Vkuse grcal takze som ho musela prezliekat. Jasne ze sestricky boli nervozne lebo uz nemali co davat. Tak som volala muzovi nech mi donesie nase.
Im je to jedno. Len ozaj to ze ak sa to nahodou niekde strati nie su za to zodpovedni.

zorkahorka
14. apr 2023

Nevuem, ako u vas, ale u nas kazdy den prezliekalu a veci isli do pracovne. Takto som prisla o svoje 2 plienky. Tie 3-4 dni v pozicanom vydrzis

domiklik
14. apr 2023

Zober si svoje aspoň pár kusov... Nám síce erarne dali ale polovica detí sa vyhadzala... Neviem v com to peru, asi čo dostanú...

ivangeline
14. apr 2023

Nova nemocnica KE,jasne ze mozes aj svoje.. len im to povedz,ked ju budu brat na kupkanie alebo cosi... Ze si prezliekas do svojho.

evkamotka
14. apr 2023

Suhlasim s ostatnymi, v principe im je to jedno ale rataj s tym, ze sa to moze stratit po kupani. Nemalo by sa ale pokojne moze

hederamonstera
14. apr 2023

Ja som mala maleho cely cas vo svojom obleceni, nikde mi ho nebrali a ani mi ho nikto nekupal. Lebo som to nedovolila. Vzdy som bola pri nom.
Normalne sa divim ze kolko zien pise, ze im deti kupali sestricky bez ich pritomnosti.

cookie29
14. apr 2023

@hederamonstera presne ja tomu nerozumiem... nezijem na SK, ale u nas mas dieta so sebou, kupes si sama, maximalne sa Ta pridu opytat ci chces pomoct, ukazat a podobne, nato tam su specialne pracovnicky, aby matke pomohli, ale nikto to neurobi za Teba. Ani po sekcii, ved dieta je Tvoje. Podobne, ked islo na vysetrenie, sla som bud s nim, alebo prisiel doktor na novorodenecke... nehrozi aby slo dieta niekam bezo mna, pokial nebolo napriklad na JISke to je ine...

svokrinjazykmonika
14. apr 2023

Áno zober si vlastné. Ja som rodila v Bojniciach, aj tam som bola poučená že oni dajú oblečenie, že stačí si doniesť na cestu domov. A keď mi malú doniesli po cisárskom na starosť, tak na mňa kukali ako puk, že prečo nemám oblečenie z domu. Tak mi manžel doniesol. Ale stačili body s dlhým rukávom, čiapočky, rukavičky a ponožky. Nožičky sa omotali iba plienkou a v perinke bolo dieťa. Aby nebolo veľa roboty s vyzliekaním, obliekaním. A tiež nechápem ako tu ženy píšu, že im brali deti na kúpanie. Asi záleží na nemocnici, v Bojniciach som si malú kúpala od začiatku sama na izbe.

daniela2202
14. apr 2023

Myslím, že sestričky nebudú sledovať tvoje dieťa a tvoje oblečenie, majú tam xy detí a musia sa starať o všetky rovnako si myslím.. nebudú mať čas nato

aaadkaaa
14. apr 2023

Ako mi dieta par hodin po porode doniesli, tak bolo so mnou az do odchodu domov...takze by ho nemali kde a ako prezliect do svojho. Ale ja som nemala svoje oblecenie, no keby som mala, nikomu by to nevadilo.

slavomira236
14. apr 2023

Na sk spm mala nemocnicne..v uk sm muselaat svoje tam sa v nemocnici deti nekupu len ich vyutieraju po porobe vraj je dobre ked deti sa prve dni nekupu

aliaray1
14. apr 2023

@pribinak Kramare rok vzad, brala som jej vlastne a cely cas bola so mnou na izbe. Netreba brat toho vela, na den tak 2-3 zavinovacie body a pyzamka som mala zbalene. Ostatne vedia doniest vasi.