Nosná odsávačka

justy123
4. jan 2015

Ahojte,

Aku nosnu odsavacku odporucate pre novorodenca, myslim typ aj konkretnu znacku? Rozmyslam nad tou co sa pripaja na vysavac, mate nejake skusenosti?

Dakujem ;)

vulka
4. jan 2015

Tú najobyčajnejšiu. Hádam nechceš v noci zapínať vysavač, aby si novorodencovi vytiahla 1cm soplíka.

liz_lemon
4. jan 2015

@vulka trva to tak 1 sekundu, nechapem, preco by nemohla v noci zapnut vysavac

@justy123 je uplne jedno, ktoru kupis, vsetky su rovnake, napr. v DM maju Nostek

nanka3
4. jan 2015

@justy123 urcite na vysavac a je jedno, akej znacky, ja ani netusim, aku mame, len som pytala v zdravotnickych potrebach odsavacku na vysavac.... a zapnut vysavac v noci? v pohode, ved za par sekund je soplik odsaty.... susedia uz spia, a vtedy clovek vacsinou nic nepocuje, nevnima, a ak este nespia, tak im tych par sekund vadit nebude 😉

ivanapetrasova
4. jan 2015

Ja by som odsavackou na vysavac neodsavala teda nikdy. Vysavac je na vysavanie smeti, nie soplov. Okrem toho ze odsavanie ako take drazdi sliznice, a tym predlzuje trvanie soplov tak si viem predstavit ten stres - niekto mi strka do nosa hadicku, odsava odusu, huci to, neviem ako dlho to bude trvat, drzi ma pri tom silou, aby som sa nehybala, neviem sa branit... podla mna total zbytocny stres. Moja dr (resp synova - detska) je odporca odsavaciek, odporucila mi striekat morsku vodu, soplik vytierat, odsat len nevyhnutne (pred spanim) ustnou odsavackou.. a cim skor naucit fukat. Robila som tak, soplik bol prec vzdy rychlo a fuka ako dospely od roka, takze teraz je vsetko ok, bez stresov.

Ja som teda urcite zato, ze ked uz tak jedine ustna a len v nevyhnutnom pripade.

siska53
4. jan 2015

@justy123 my sme pouzivali a obcas este i pouzivame tu na vysavac. Pekne odsaje a je pokoj. Preftym aj potom vzdy zvlhcim nostek.
Ako au-pair som musela pouzivat tak, co sa vysava ustami.. Okrem toho ze mi to bolo nechutne (raz som musela i malej ked som nechcela v noci hucat s vysavacom),tak somz toho aj ochorela a navyse to ide strasne tazko, neodsaje tie hlbsie sople.
No a jasne,na hadici je taka "vetracia " cast,ktora je pri vysavani zavreta. Pri odsavani som ju pootvorila,aby tah nebol taky silny. A casto neodsavat,ked boli horsie sople,tak max.5xdenne som odsavala,pri slabsich 2-3x.
Inak..pri oboch detom platilo,ze v prvom roku bola pouzita mozno 2x po cca 3dni. Soplik slaby a s kratkym trvanim. Az neskor o daco viac soplili,mozno 4-5x do roka cca 4-5dni sa odsavalo..

evittam
4. jan 2015

Urcite na vysavac, a to sme vyskusali vsetko a tiez som si myslela,ze jw to riadny "brutal" a ked sme to vydkusali tak som ostala milo prekvapena,za par sekund hotovo. My mame Nostek-ziadnu hadicku do nosa nestrkam

anitra11
5. jan 2015

my mame tiez na vysavac, uplna pohoda, vsetko za par sekund vonku, ziaden stres a mala si to teraz uz drzi sama 😀 a vobec ju nemusim drzat nasilu, ako sa pisalo vyssie....

aneisse
5. jan 2015

Aj my mame tu na vysavac, pouzivali sme ju uz od malinkeho malinka (na slabsom vykone vysavaca). Sme spokojni a maly si na nu tiez zvykol, vie ze sa mu potom bude lepsie dychat. Ked ma soplik, sam si uz ide hladat vysavac 🙂

moni244
5. jan 2015

@ivanapetrasova asi si nemala také malinké dieťa, ktoré bolo totálne zahlienené a ináč ako odsávačkou na vysaváč to nešlo, však? potom by si vravela iné, keby sa ti dieťa nevedelo poriadne nadýchnuť, lebo má tak zaseknuté sople, že to ináč von nejde.

moni244
5. jan 2015

aj ja odporúčam na vysávač, najlepšia vec, čo mohli vymyslieť a odsávala som aj v noci a nikto sa nikdy nesťažoval

monicka3
5. jan 2015

Noštek.Nasadzuje sa na vysavac .Je super.Pozor dost huci.Ale moj pri tom zaspava. 🙂

ivanka.7
5. jan 2015

Myslim ze na odsavacku je cas. My sme kupili len taku ustnu ako spomina @ivanapetrasova a doteraz sme ziadnu inu nepotrebovali. Prosto uvidis casom ci a aku vam je treba.

jasminet
5. jan 2015

jedine na vysavac, obom detom som to tak robila, inu si neviem predstavit. teda mali sme aj obycajnu balonikovu, mala vrestala rovnako ako u vysavacovej akurat som jej nic neodsala. syn si sam ide doniest vysavacovu ked citi ze ma sople (smrkat napriek vsetkym pokusom sam nevie).
a ustnu, uprimne, uz z tej predstavy mi je na vracanie 😅

monicka3
5. jan 2015

@monicka3 Presne tak ja odsavala aj v noci.Potom pekne spinkal a dychal 3 hodinky.Aj pekne papal inak zase zabehnu hliene nadrapne ho a vygrcka co spapal-Potom kazda mamninka uvazuje co v nom ostalo../ako jedla/
Kazda chceme iba dobre . Cim viac a casto tym nam to skor skoncilo.Len vysavacovy Nostek vysal tolko soplov.A nebol ani taky mrzuty.Netreba to vsuvat daleko.Staci iba trosinku a taha to dobre.Inak povedane nastavec akoby dusil vysavac.Tah nie je silny netreba sa bat .Je to jemneucke tahanie take pricucnutie jemne. 😅

ivanka.7
5. jan 2015

@jasminet nema byt preco, nie je sanca, v strede je taky zberac, z ktoreho to nevyleti 😀 ale prosto chapem ze kazdy ma ine preferencie. Elianka mala nadchu 3x v zivote, ina odsavacka by mi bola nanic 😀 ak bude druhe babo ine, nevylucujem kupu inej odsavacky, ale to je vec, ktora sa da dokupit kedykolvek 🙂

jasminet
5. jan 2015

@ivanka.7 mne uz sama prestava toho odsavania ustami pripada hnusna... ale ked to vyhovuje niekomu, tak preco nie 😀

hradnapani
5. jan 2015

@ivanapetrasova vies, ono je to aj tym, kto ma aku pediatricku. Tvoja preferuje ustnu a ty si sa s tym stotoznila, alebo to potvrdila tvoj nazor, preferenciu. Nasa pediatricka je jednoznacne za vysavacovu a tiez ju neviem vynachvalit. Nie je to vzdy tak, ako opisujes, ze dieta tym trpi akoby ho drali z koze. Ak je dieta od mala zvyknute, nemusi ani muknut a berie to normalne.
Samozrejme, netreba to s odsavanim prehanat a vysavat kazdych desat minut - to uz kazda vie odhadnut, kedy sa toho nazbieralo vela a treba.

zunolu
5. jan 2015

@justy123 úplne obyčajnú najlacnejšiu čo dostať - časť čo ide do úst strčíš do prederaveného kelímka od jogurtu a máš odsávačku na vysávač - ja toto používam pri oboch deťoch a som spokojná

liebling98
5. jan 2015

@ivanka.7 to je síce fakt, že pri ústnej odsávačke je tam ten zberač, ale prúdom vzduchu do seba nasávaš akurát tie vírusy a baktérie, ktoré sa šíria vzduchom. Mimoriadne nehygienické.

ivanka.7
5. jan 2015

@liebling98 uz som pisala - nadcha len 3x (ani jedna z nich infekcna, vsetko len priesvitny sopel).
Zakladom bolo to, ze netreba odsavacku riesit zbytocne dopredu - co som napisala uz dvakrat, teraz treti a snad posledny 🙂

siska53
5. jan 2015

@ivanka.7 netreba riesit zbytocne dopredu???? Moja kamoska byvajuca o poschodie vyssie za mnou doletela cela vystresovana, ci nemam odsavacku(na vysavac),lebo sa jej maly dusi soplami a nevie ich z neho dostat prec. Radsej to budem mat zbytocne,ako potom volat zachranku. Ja som nastastie ju prvych 24m.ju natolko nepotrebovala,az neskor ked viac zacali behat po ihriskach a viac sa hrat s detmi,2,9r.dcerke aj teraz este musim odsavat. Lebo ono je to tak,ze to potom zateka na priedusky.

P. S. Ja som takto- rucnou odsavackou schytala zapal priedusiek od mojho au-paircata. A navyse sa to neda porovnat to odsavanie. Ja nemam taky super tah,aby mi to slo perfektne,nie som.operna spevacka,ktorej by to slo mozno lepsie ako vysavacu.

ivanka.7
5. jan 2015

@siska53 tak ja som byvala spevacka 😀 (aj ked nie operna). Nam ta nasa na tie nase sople stacila, pisala som, ze proti vysavacovej nic nemam a keby ju bolo treba, idem ju kupit 🙂
a ano, som rozmaznana tym, ze mam nonstop lekaren 15 minut peso od domu...

ushuaia
5. jan 2015

@justy123 ahoj, ja mam snad tu najobycajnejsiu aka existuje...,,taham sopliky cez hadicku ustami,, tie potom putuju do malej nadobky...pre vysvetlenie...a som maximalne spokojna... 🙂

didi51100
5. jan 2015

@justy123 Ahoj, ja som najprv kupila taku rucnu odsavacku, vyzera ako malicky balonik. Ale ani za svet som s tym nevedela nic vysat... ani sebe, nie to este malemu 🙂 dlho som ziadnu nemala, az kym nadcha nebola fakt velka a hrozilo zahlienenie hrdla. kupila som v lekarni odsavacku na vysavac a podla mna je to super vec. a moj maly ma z odsavania velku zabavu, dokonca si dokaze sopliky odsat sam. ziadne tyranie a mucenie...

justy123
autor
7. jan 2015

dakujem vam za vsetke odpovedi! kupila som zatial tu obycajnu kedze stala len nejake 1 eur, ale manzel odmeta pouzivat a ani mnie to nepride moc mile 🙂 tak vidim to tak ze manzel kupi tu na vysavac aj tak 🙂 uvidime, hlavnie ze ste mi potvrdili ze je dobra a ze to funguje takto, pri dcerke som mala len tu balonikovu no nic moc, ale dost rychlo sa naucila vysmrkat sama, no teraz chcem neco dobre hlavnie kvoli kojeniu, ide to tazko ked take male babo ma upchaty nostek tak preco mu to neulavit ked je moznost 🙂

luciacv
7. jan 2015

Ahoj, ešte pre doplnenie, my máme všetky tri :D... balónikovú (vyzerá ako tučniak a je dobrá na uvoľnenie takého podtlaku v nošteku (to občas zažije každý, aj dospelák, len my to vieme "prefúknuť"), vysávačovú sme kúpili Noštek v DMku cca vo veku 2 týždňov prvorodeného a bola to skvelá kúpa. Mladý mal obdobie, keď si nos nechcel dať odsať ani za svet, ale v tom čase ani vysmrkať vreckovkou, ani nijak inak. A len vtedy sme ho odsávali v čase choroby fakt nasilu, dvaja s manželom. Teraz už aj sám si drží odsávačku, je hrdý na to, že môže, to písali aj iné mamky. A ústnu máme ako prvú pomoc v noci, keď nechceme zobudiť jeho vysávačom, ale chceme mu uľaviť od plného nosa. To je tiež platné len teraz, cca od 1,5 roka, dovtedy sme v noci intenzívne dojčili a budil sa tak či tak. Tú vysávačovú si skús. Podľa mňa by mohla byť ešte silnejšia, ale keď uvidíš, čo dietku vytiahne z nosa... 🙂