Multifunkčné lehátko - skúsenosti

erienka
26. júl 2013

ahojte, mate niektora skusenost s tymto multifunkcnym vibrujucim lehatkom? Mam 2 mesacnu dceru a paci sa mi, ze je tam aj poloha na lezanie. Vyzera to celkovo dobre, tak chcem vediet, ci v tom nie je nejaky hacik skor ako to kupim 🙂 Dakujem
http://www.perinbaba.sk/multifunkcne-lehatko-3v...

ivanas22
26. júl 2013

My ho máme a je to úžasná vec!! naša má 7,5 mesiaca a stále ho využívame každý deň 🙂

usiko
26. júl 2013

mame
@erienka mame ho, ale neurologicka aj ortoped povedali, ze dieta ma byt na rovnej tvrdej zemi 90 percent bdeleho casu, ked je doma....do leghatka len na par minut, takze nevyuzivame velmi....

erienka
autor
26. júl 2013

@usiko ani v tej leziacej polohe sa nema vyuzivat? A ked uz bude vediet sediet, ani vtedy nie?
Co presne mysleli tou tvrdou rovnou zemou?

usiko
26. júl 2013

@erienka no nie, lebo dietatu musis poskytnut najlepsie podmienky pre psychomotoricky vyvoj....dieta ma lezat na rovnej podlozke, aby si mu nepokrivila chrbticu uz v ranom veku, ale nie to je hlavne, hlavne je to, ze ked lezi na zemi, tak sa vie lepsie zapriet ruckami, a pretacat, zacat liezt a podobne...aj zacat sediet....je proste aktivne a to je to, co potebuje na psravny vyvin...v lehatku je uplne pasivne,nerobi nic a je mu to k nicomu, brzdi mu to vyvoj....zem myslim napriklad penove z
puzzle, na tom plienka a polozit.......moj maly od narodenia na zemi, v 3 mesiacox sa uz pretacal na brusko.....a stale sa tam mechri, otaca, aj okolo osi, aj sa natahuje za hrackami, rozculuje a tak....proste nuti ho to byt aktvnym...uz si nepamatam stranku ale bol o tom dobry clanok na stranke nejakeho, neviem, ci ortopedickeho centra alebo tak nejak.....samozrejme o choditkach ani nepisem.....ja ho tam davam uz len ked je unaveny a velmi sa zlosti, na par minut a potomzase na zem...

luciaj
26. júl 2013

@usiko má pravdu, avšak dieta nedokáže byt 3 hodiny bdeleho stavu len na zemi, potrebuje zmenu a občas aj oddych od aktívneho hrania sa. A na toto je to lehatko dobre. Ja mam podobne lehatko práve na cas, keď sa uz začne na zemi nudiť (zväčša je na hracej deke, kde je aj hrazdicka a mala sa mi tam uz sa pretacana bruško a veľa sa výhra aj s hrackami zavesenymi na hrazde, natahuje sa za nimi, chytá ich a cmula). A taktiež ju tam dávam, ked je uz unavena, pustim jej hudbu, hojdanie a ona krásne zaspinka alebo si aspoň oddychne.

erienka
autor
27. júl 2013

@usiko
@luciaj
ked ja som myslela, ze by som to mohla pouzivat, ked napr. budem musiet nieco urobit v kuchyni a budem si malu chciet zobrat so sebou, aby nebola v inej izbe sama - mame malu kuchynu, nemam ju v nej kam polozit a v tom lehatku by mohla zatial pockat. Mam hrozne zly pocit, ked ju nechavam samu v izbe, zatial som stale pri nej bud ja alebo moj muz, aj ked spi.
Da sa takato situacia riesit nejako inak? Verim, ze ked sa lehatko pouzije len v takychto pripadoch, chrbticu jej neposkodim. Alebo...?

usiko
27. júl 2013

@erienka pokial to nie je na hodiny tak oki...neda sa polozit babatko na zem niekde pri dverach, aby si nan videla? to penove puzzle jednosucho posunies po podlahe kam chces.....ma to asi meterx meter, nie je velke,pokial nedokupis este jedno a neurobis vacsie🙂 a preco mas zly pocit, ked ju ta nechavas? dieta potrebuje byt aj same, musi sa to naucit.....pokial ti neplace a nestazuje sa, je spokojne, bud si ista..ono ak je mu samemu zle, tak by sa urcite ozvalo.......🙂

erienka
autor
27. júl 2013

@usiko to penove puzzle doma aj mame, takze dik za tip, budem ju nanho davat.
No, zatial ma len necele 2 mesiace, preto ju este nenechavam samu, povedala som si, ze ked dovrsi 3 mesiace, tak by som uz mohla prestat byt taka uzkostna, asi to nikomu neprospieva

ivanas22
27. júl 2013

@erienka Presne na takéto účely som ho využívala keď bola menšia, nebola tam celý deň, ale ten čas keď som si potrebovala niečo urobiť, veľmi mi to uľahčilo a hlavne sme boli stále spolu. keď som začala s príkrmami a ešte nevedela sedkať tak som ju tam kŕmila aj teraz tam často sedká a hrá sa... a k tomu vývoju, malá sa začala pretáčať ešte pred koncom štvrtého mesiaca, teraz sa sama posadí, postaví a doplazí kam potrebuje... u nás teda max.využitá vec a vôbec neľutujem jeho kúpu.

erienka
autor
13. aug 2013

@ivanas22 takze napokon som ho kupila a neolutovala som. Ked ju dam do toho lehatka v pozicii koliska, tak normalne ozije a pol hodinu sa dokaze pozerat a smiat na tie svetielka, co tam svietia 🙂

ivanas22
13. aug 2013

@erienka Tak to som veľmi rada, že si spokojná.. aj našej sa tie svetielka veľmi páčili (a stále páčia) určite ho využiješ 🙂