Morov reflex - ulitka

aschkimka
18. aug 2024

Ahojte, prosím Vás, mohli by ste mi poradiť ulitku pre novorodenca? Teda má už skoro 4 týždne. Začal sa u nás morov reflex, maličký sa zobudí na to, ze rozhodi rukami a sem tam zdvihne nohy a ja nič iné počas dňa nerobím len ho douspavam. Morov reflex neriešim, viem ze to detičky majú, a ze to vymizne. Mne ide o to, kde zohnať ulitku ale na leto. Teraz sú veľké horúčavy a cez deň mi spáva len v body a aj to sa mi zdá ze je to dosť. Aj v pôrodnici bol cely deň len v plienke a prekrytý bavlnenou plienkou, len sa bábätká prehrievali. V ulitke by som ho nechala len v plienke, ale čo som pozerala ulitky tak sa mi zdajú hrubé, veľmi hrubé, pomaly až na jeseň, zimu. Ďakujem za každý tip.

gejb
18. aug 2024

@aschkimka pozri si na internete návody how to swaddle a baby...používajú na to väčšiu bavlnenu plienku...len cez ramienka

x_mery_x
18. aug 2024

Ked jej zacnes zavazovat, tak tym dlhsie ho bude mat a nezvykne si.

olivia_c
18. aug 2024

@aschkimka mala som ten isty problem v tie prve tyzdne, dala som ju do zavinovacky hoci boli horucavy a potom mala potnicky, vzdy len na vecer asi 3 dni a potom to uz nemala a spi tiez v body a latkovej plienke prekryta. Ma 11 tyzdnov. Cize od porodu stale len tepla, do toho koliky, reflux - radost sa potit s nou na hrudi 😀

roztlieskavacka
18. aug 2024

Ja mám pre dceru swaddle me 2 take tenucke, používali sme to aj po vymiznuti Reflexu, neskôr zabalena jedna ruka, potom bez ruk (čiže ľahučký spací vak) a keď uz sa pretáčať vedela (cca 4 mesiace) uz si to vedela skoro aj sama “odopnut” nakoľko sú tieto ulitky na suchý zips

aschkimka
autor
18. aug 2024

@roztlieskavacka to som pozerala to swaddle ale asi nie túto verziu, určite to nie je hrubé? Momentálne je aj večer tu 28 stupňov, v dome 25...ma tenucke body a zdá sa mi ze je mu teplo... Prepáčte za blbé otázky...

aschkimka
autor
18. aug 2024

@x_mery_x je to chlapec... No neviem co robiť, budí sa po zaspati asi do minúty, a uspim a znova...ak máte nejaký návod ako to urobiť bez zvazovania, budem len rada

aschkimka
autor
18. aug 2024

@olivia_c mne práveže v noci spi krásne, každé tri hodiny je hore. Spi na boku takže tam nie je nejako možné aby mu lietali ruky do vzduchu a nohy tiež...ale cez deň je ako vymenený, len na chrbte chce spat a tam lietajú končatiny jedna radost...😂

aschkimka
autor
18. aug 2024

@gejb ďakujem, pozriem ❤️

andrea2323
18. aug 2024

@aschkimka ja som mala túto - bola úplne tenká 🙂 odporúčam, mala suché zipsy
https://zavinovacky.heureka.sk/jollein-zavinova...

roztlieskavacka
19. aug 2024

@aschkimka https://www.mall.sk/detske-spacie-vrecia/summer... toto je SUMMER VERZIA, staci len plienka pod to