Monitor dychu - skúsenosti

jaga18
16. máj 2021

Pekný deň prajem, chcela by som sa poradiť ohľadom baby monitoru dychu. Nemám v tomto s ére žiadnu skúsenosť. Zaujímalo by ma hlavne, aký typ kúpiť, aké sú vaše skúsenosti, ktorý je v com lepší. A tiež, či sa oplatí kúpiť nový, či sa môžem v pohode spoľahnúť aj na použitý. Nie som zástancom kupovania nových vecí už len z ohľadu na životné prostredie, ale viem, že niektoré veci sa jednoducho neoplatí kúpiť používané, ako napr autosedacku.
Ďakujem za každú radu 🙂

diaalex
16. máj 2021

@jaga18 mame baby sense 5, 2 platničky zvlášť, ale mám zapojenú len 1 lebo pokryje celu postieľku 🙂 a kupovala som nové, nechcela som mat falošný poplach

arivederda
16. máj 2021

@jaga18 my máme z nemocnice požičany a pohoda

sofi639
16. máj 2021

@jaga18 my sme mali nany, kupeny z bazosu po dvoch detoch, a uplna spokojnost. Spolahlivy.. co je najhlavnejsie

janka_266
16. máj 2021

@jaga18 my mame baby sense z nemocníc a pohoda funguje

katka281
16. máj 2021

@jaga18 my mame nanny, nemal zatial ziadny falosny poplach (mame ho 4 mesiace). Funguje spolahlivo, jednoducho sa zapina a nastavuje pod matrac - ma len 1 platnu. Negativa nevidim ziadne 🤷‍♀️

krisbar
16. máj 2021

Skus zistit v porodnici, ci u vas tiez nepoziciavaju. Robi to Oz krizovatka a za 36e je to na pol roka. Z druhej ruky neodporucam, musia sa kalibrovat minimalne raz za rok.

evaachesa
16. máj 2021

My máme Baby sense 7 a aj napriek tomu že väčšinu vecí kupujem cez bazár a snažím sa žiť ekologicky, tak monitor som chcela nový. Ak máš monitor z druhej ruky, pri Baby sense ho treba dať prekalibrovať do ich servisu, no tak isto aj keď máš vlastný, po roku používania alebo pri ďalšom dieťati to treba urobiť. Pri monitoroch Nanny garantujú funkčnosť počas 2 rokov, neskôr treba vymeniť podložku za novú. Neviem ako je to pri ostatných značkách. Tu by som fakt nešla do bazárového a ani pri požičanom z nemocnice nevieš či ich pravidelne a včas servisujú...teda aspoň ja by som si nebola 100% istá 🙄

qetka
16. máj 2021

presne ako pise @evaachesa.
pri nanny treba kupit novu podlozku - nikdy nevies, ci ti predavajuci povie pravdu o tom, kolko bol pouzivany
pri baby sence sa da poslat na kalibraciu, alebo tiez kupit platnu
into maju tu:
https://www.sewex.sk/servis

ak planujes pre jedno dieta, tak by som si pozicala z nemocnice, alebo ak sa u vas neda, tak pozriet priamo nadaciu krizovatka.
Ak planujes deti viac, tak si porovnaj cenu noveho, kalibraciu, alebo vymenu dosky s cenou prenajmu.
sla by som urcite do baby sense ;)

meg321
16. máj 2021

@jaga18 ahoj, monitor dychu urcite nekupuj, neoplati sa ti to. Poziciavaju v porodniciach (v Ba za par € na pol roka (39,68?nepamatam). Da sa poziciat aj na dlhsiu dobu no to uvidis ci ti to bude treba resp ci ti to neustale pipanie nepojde na nervy. Mne sa to stavalo obcasne, ze som pozabudla hned po vybrati babatka monitor vypnut, tak mi to hlasno pipalo a zobudilo aj druhe babo (mam dvojicky), no des.
Monitor dychu sa poziciava hlavne kvoli velmi zriedkavym nahlym umrtiam novorodencov a to hrozi do max 6 mesiacov, preto to poziciavaju na ten polrok. Telefonicky sa tam mozes aj ted informovat
. http://www.nadaciakrizovatka.sk/vypozicne-miesta

evkamotka
16. máj 2021

Pozicajte si z Nadacie Krizovatka. Oni ich vzdy aj kalibruju. 36e na pol roka. Na nete maju uvedene vydajne miesta, u nas napr v lekarni dr max. Je to spolahlive aj cenovo vyhodnejsie, nez kupovat

darja27
16. máj 2021

@evaachesa súhlasím.Uznanvam že to nie je najlacnejšie a zhruba pouzijes to cca pol roka,potom už dieťatko sa dost hýbe,aspoň tej moj bol taký....ale my sme kúpili nový,je to pre jeho bezpečnosť ak pre tvoj pokoj .Používaného by som sa bála .

evaachesa
16. máj 2021

@meg321 určite to nie je ohraničené 6 mesiacmi...na sids žiaľ zomreli už aj staršie deti ako pol ročné 😔 ...do toho 1 roka sa odporúča používať...potom už je to na zváženie či sa ti oplatí požičiať alebo si kúpiš nový a budeš ho mať aj pre ďalšie dieťa pokiaľ plánuješ 😃

pracujucazienka
16. máj 2021

Ja mám z unionu zadarmo požičaný na pól roka alebo prispievajú 30€ samizda 🤔

gionella
16. máj 2021

@pracujucazienka ahoj mozem sa opytat a pozicali ti ho tak ze hned prvy den ste ho mali doma? alebo sa da pozicat az po prepusteni z nemocnice a teda ste museli byt par dni doma bez monitoru?

pracujucazienka
16. máj 2021

@gionella boli sme bez monitoru pár dni(vracala som sa do nemocnice takze mi to nevadilo)..ale asi do dvoch dni od podania žiadosti nám ho doniesli..ono ani nesmieš byt v nemocnici keď ti ho donesú musíš byt doma..

jaga18
autor
17. máj 2021

Ďakujem za všetky rady, veľmi ste mi pomohli, hneď v tom mám viac jasno. O kalibracii ci výmene podloziek som vôbec nevedela a ani o možnostiach požičania.
Ešte raz vďaka, ste skvelé 🙂

sarinka2012
17. máj 2021

@jaga18 My sme nemali podložku ako monitor ale snuza hero - najdi si to na nete, je to taky malý asi 5 cm fialovo biely prístroj s gumenou špičkou a zachytáva sa za plienku zpredu. Bola som s tým maximalne spokojná, výhoda je že ho využijete tam kde treba - kde je dieťa je monitor dychu 🙂 zaspi v autosedačke, má ho, zaspíte s dieťatkom v posteli alebo na gauči - má ho, ja som ho dokonca dávala aj ked sme šli na dlhu prechádzku v kočíku ked som vedela že bude spať 🙂 ale to už je asi premotivované 🙂 v každom prípade som ho využila do cca 7-8 mesiacov, potom ho už dcerka začala objavovať a vyberať 🙂 alarm mi spustil len jeden jedinýkrát ked som slabo zapla plienku a on sa prestal dotýkať bruška a spustil sa lebo nevedel namerať dych. Viem že to možno znie otravne pre dieťa mať niečo na plienke, ale dcerke to nikdy nevadilo ( jasne že mesačné dieťa vam to nepovie ale vidíťe či je s tým nervoznejsia ako bez toho) nebola odtlačená ani nič podobné a ked ho v tých 7 mesiacoch objavila nebolo to že to vyberá s plačom že dajte to preč, ale našla si to, vybrala, skumala, okúsala 🙂 Ak by som mala druhé kupim to znova 🙂

janba
17. máj 2021

Veľmi veľa veci som kúpila použitých, aj malý podostával po iných deťoch, ale monitor dychu sadom kupovala nový. Nanny od jablotronu, bola vtedy akcia, dve platničky za 90€. Jednu sme mali u našich a druhú doma.