Monitor dychu do výbavičky

tami90
23. jún 2017

Ahojte, chcela by som poradit, ci kupujete monitor dychu do zakl.vybabicky pre babatko. Dakujem

lubi40
23. jún 2017

urcite ano. Nie je to lacna zalezitost, ale aspon mne velmi pomohla. Za celu dobu nap pipal 2x. Raz sa maly "zosmykol" a raz nevieme, co sa stalo.

kornelia1987
23. jún 2017

V nemocnici sa da pozicat na pol roka za 36e. 🙂 tiez mame.

kapurka270
23. jún 2017

Ja tiez odporucam.Ja som kupila po 1 dietati za 40 eur a max.spokojnost.Novy vyse 100 eur.Ak planujes 2 deti,investicia sa ti vrati.

tami90
autor
23. jún 2017

Dakujem..ono fakt to stoji vela, ale vsade pisu, ze je to super a aj kvoli kludnemu spanku rodicov... tak preto zvazjujem. Este uvazujem nad odsavackou mlieka....tak neviem 🙄

kapurka270
23. jún 2017

Ja som dostala odsavacku a veru som ju aj vyuzila mala som dosy mlieka,prsia plne tak som odsavala.

kapurka270
23. jún 2017

Pozri si monitor tu na konikovi za 40 eur kupis a aj odsavacku.ak chces novu tak rataj 50 eur a vyssie.js som mala rucnu avent.odsavanie cca 10 az 15 min jeden prsnik ale spokojnost max.Elektricka vraj deformuje prsniky.

domini4
23. jún 2017

Mám na predaj monitor dychu NANY uplne novy v krabici.stal 90 eur predam za 60 eur. (Máme totiž dva) 🙈

mamkagabka
23. jún 2017

baby pripojím sa k tejto diskusii a máte monitor dychu do postieľky alebo taký čo sa dáva na plienku ? čo myslíte aké sú pre a proti ? ďakujem 🙂

katkakovac
23. jún 2017

Monitor dychu rozhodne ano. Hlavne koli dietatu, mame v okoli chlapceka, ktoremu zachranil zivot. Pozicaj si v nemocnici, alebo zainvestuj do nejakeho kvalitneho. Ja som mala babysense II, je to certifikovana zdravotna pomocka a je super. Odsavacku som mala od kamaratky, ale nepotrebovala som. Dieta som pravidelne prikladala na kojenie a nebolo treba spekulovat z odsavackou. Skor si precitaj o kojeni, spravnom prisati a pozri si aj zopar videi. Obo to nie je take lahke, ze das dieta na prsnik a hotovo. Ale ak si das tu namahu a pripravis sa, je velka sanca, ze ziadnu odsavacku potrebovat nebudes😉

kapurka270
23. jún 2017

Ja mam co sa dava na postielku.a pouzivala som len jednu platnu,druhu mam v krabici.Ja mam Babysence ll.

emi16
23. jún 2017

My sme mali monitor dychu tommee tippee a hroza a des skakala som ako srna niekolko noci
Nakoniec vadna vyroba
Kupili sme angelcare monitor a starsiu som 2x preberala a mladsiu raz
Keby nebol nemam ani jednu babu
A odsavacku mlieka mam Medela elektricka
Teda vyuzila som ju u oboch
A nedeformuje prsia 😜

kapurka270
23. jún 2017

Kukla som ich idu od 40 eur vyssie,das si ho nakalibrovat pre istotu a bude ti sluzit,baterky vydrzia cca 9 mesiacov,potom ukazuje ich vymenu.Vyuzijes hlavne v noci a cez ked spi,zapnes,zavries dvere a robis co potrebujes.

emi16
23. jún 2017

Ja mam angel care uz 4 a pol roka a baterky som este nemenila a fici ako drak
Uz nepotrebujeme kontrolovat dychanie, iba ak mala zvracia a tak pre istotu, ale stale je zapnuty
Aspon ma klud ked spi a ja si mozem makat v byte 😱

kapurka270
23. jún 2017

A urcite nekupij prebalovaci pult

sadika
23. jún 2017

@kapurka270 a kde sa da nakalibrovat?

tami90
autor
23. jún 2017

Dakujem baby za info...takze oplati zainvestovat do monitoru, ze?? 👍
A co sa tyka odsavania, tak posluzi aj rucna??neje to moc pracne, a ide to s nou stale odsat mlieko?? Nakolko elektricka je o dost drahsia ako manualna😒

kapurka270
23. jún 2017

@sadika ja som kupila uz nakalibrovany zrejme tam kde sa daju aj kupit,specializovane predajne...isto nie v lekarni.daj do googla a najde ti dake firmy.

emi16
23. jún 2017

@tami90
Ak si kupis pouzitu a nasadku na prso sa da objednat nove
Popripade v porodnici poziciavaju na oddeleni
Mozes si ju pozicat
Ja som mala na treti den melony namiesto prs a mala nestihala tak som si odsavala nemocnicnou
Podla toho sa mozes rozhodnut ci ano a ktoru
Na Antolskej mali aj rucnu aj elektricku

matvejkovamimushka
23. jún 2017

@mamkagabka my sme mali najprv od rodiny pozicany ten na plienku, ale po troch dňoch sme kupovali ten do postieľky. Ten z plienky jej stále padal, začalo to vibrovat a našej malej to bolo úplne jedno 😀 len my sme z toho mali stres, ako to rýchlo vydolovat spod oblečenia. Ale zase tí, od koho sme ho mali pozicany, ho využili pri dvoch deťoch a boli spokojní. Tak každému, čo mu viac vyhovuje.

mamkagabka
23. jún 2017

@matvejkovamimushka ďakujem veľmi pekne za názor 🙂 to že tam treba aby malo bábo bruško aby to stále nepadalo

3petka
23. jún 2017

@tami90 my sme si ho požičali v pôrodnici. Ja som najprv nechcela ale ver že je to super vec. Bola som v klude, mohla som sa v klude vyspať a cez deň si porobiť veci bez toho aby som drobca stále kontrolovala. Našťastie ani raz nepipal 👍😃

evittam
23. jún 2017

@tami90 Pokial je dieta zdrave, narodene v termíne, bez nejakých tazkosti tak je to zbytocnost. Mam dve zdrave deti, nemali sme monitor dychu. A spavali sme pokojne.😉 To ie moj nazor. A teda poznam veľa ľudí v mojom okoli s malymi,vacsimi detmi co ho tiez nemali.

hanata
23. jún 2017

Podla mna to je "must have" vo vybave. Viem, ze kto nemal problem, povie, ze je to zbytocnost. Ale kamaratkin zdravy chlapcek v termine prestal dychat. Bez monitoru by v postielke nasla asi len bezduche telicko. 90 eur mi pride ako smiesna investicia, ak to moze zachranit zivot dietatku. Ja som monitor nechavala detom do cca 15 mesiacov.

lucka08099
23. jún 2017

My sme dostali monitor dychu do daru od cloveka, ktory pracuje na zachranke a stretol sa teda aj so smutnymi pripadmi, keby prave monitor dychu zachranil babatku zivot. Ja som ho pouzivala pri oboch detoch.
Este mi napadlo, ze minuly rok a snad teda aj teraz to tak je, ze v Unione sa da tiez zapozicat.
Lebo viem ze v niektorych nemocniciach je mozne ho zapozicat len na zaklade nejakych zdravotnych problemov.

elenita
23. jún 2017

Ahoj, monitor som mala - teda 2 ks pri dvojickach. Boli noci, ked dcerke pipal aj 7x. Detska dr nam to nechcela verit, ze to bude asi chybny monitor, kazala vymenit. Aj tak pipal len jej.
Mala tazky reflux, asi to bola pricina.
Casto sa uz len na to samotne pipanie strhla, rozhodila ruckami a zacala dychat.
Ale keby sme ho nemali...veruze neviem.

katarina644
23. jún 2017

@tami90 mam dve deticky. pri prvej monitor dychu som v zivote nemala, ani som nad tym neuvazovala. pri druhom som si ho musela pozicat za prachy z nemocky, aby mi dali pokoj, ale nepouzivala som ho. nikdy v zivote by som ho nepouzivala. je to len biznis. nazor martinskych doktorov, s ktorymi som v kontakte doteraz.

lavender21
23. jún 2017

ja som si monitor do výbavy kúpila, aj zdravé bábätko môže prestať dýchať a ak by sa niečo stalo, tak by som si to neodpustila... určite budem spávať pokojnejšie... čo sa týka odsávačky, tu majú na každom kroku, v lekárňach, drogériach, elektrách, neplánujem si kúpiť dopredu, ak by som ju naozaj potrebovala, tak pošlem manžela aby ju kúpil... 🙂

evittam
23. jún 2017

@lavender21 Zdravé babatko nemá prečo prestať dýchať. Z reflexom dychania sa rodi...😉😉

lavender21
23. jún 2017

@evittam pokiaľ viem tak príčina SIDS nie je celkom známa 🙂 áno sú isté rizikové faktory pri ktorých treba dávať väčší pozor, ale často sa až používaním monitora zistí že má bábätko nejaký zdravotný problém... Môže mať astmu, problém so srdiečkom, reflux, ... Je to každého osobná vec či monitor bude, alebo nebude používať, ja budem určite spať pokojnejšie keď bude zapnutý 🙂 nie jedno zdravé bábätko náhle zomrelo, napriek tomu že sa rodí s reflexom dýchania...

evittam
23. jún 2017

@lavender21 SIDS je jeden velky podvod. Skus si o tom niečo prečítať-ale nie na topky, zoznam, a spol.😉
Ja som pokojne spávala aj s muzom pri oboch detoch aj bez monitoru dychu a ani nás nenapadlo ze by sme ho vobec potrebovali-a posledne co by to ovplyvňovalo boli peniaze.
Tvoj nazor ti neberiem. Napísala som svoj. To je vsetko.