Monitor dychu a látková postieľka

any3108
17. jún 2024

Potrebovala by som radu, plánujem kúpiť taku menšiu postieľku pre bábätko na kolieskach , ktorú budem používať v byte mimo spálne (v spálni bude mať klasickú drevenú-nepytam sa na rady, či je to efektívne mať 2 také postieľky). Nemá prosím niekto skúsenosť, či v takejto postieľke funguje monitor dychu? Lebo plánujem ho požičať z pôrodnice a tam je ten klasický -doska pod matrac a tá druhá časť čo signalizuje dych sa montuje medzi drevené tyčky postieľky. Riešil niekto takuto situáciu s látkovou postielkou? Foto pridávam pre predstavu

ness222
17. jún 2024

@any3108 my mame tiez takuto podobnu latkovu postielku, jedna strana je na kolieskach a monitor funguje bez problemov 🙂

nikolani
17. jún 2024

@any3108 riešili sme, nedalo sa to tam nijako dať. Aspoň v tej postieľke čo sme my skúšali, bola to doska a na nej priamo pripevnený matrac, tiež to bol hentaky štýl. Kúpili sme potom malú klasickejsiu drevenú postieľku na kolieskach 🙂

ness222
17. jún 2024

Urcite je treba dat pozor na to, aby bol matrac vyberatelny, lebo inak to fungovat nebude. My mame Chicco Next 2 me air a ako hovorim, bez problemov.

sprjuska
17. jún 2024

Tiez som mala presne tak isto, ze aj postielku na kolieskach, aby som mohla chodit s nou po byte, ale monitor som tam nevedela pouzivat..boli tam sice aj dierky na kable, akoze by to malo ist, no neslo..mala som cam sempreconte

anavixy
17. jún 2024

Pokial sa da vybert matrac tak nie je dovod aby monitor nefungoval. Ta signalizacna cast sa na postielku vesia, nemontuje.

anjelicek26
17. jún 2024

My mame takuto postieľke od maxi cosi a owlet Monitor na nožičku. Ten môžem pouzit fakt hocikde.

sprjuska
17. jún 2024

@anavixy na nasej sa da vybrat matrac,lenze ten spodok nie je pevny, a ta platna tam proste nie je na rovine, ako v klasickej postielke na roste..neviem, ako inepostielky ale cam to ma tak, ze ked vyberiem matrac, tak je tam takalatka a ta nie je rovna, je mierne previsnuta a teda ta platna tam dobre nie je..

anavixy
17. jún 2024

@sprjuska ahaa, rozumiem, to mi nenapadlo, ze aj tak moze byt postielka urobena, kedze to potom asi celkovo nie je moc vhodne na spanok babatka

anjelicek26
17. jún 2024

@anavixy my mame tuto, ta madrac je tam fajna a aj pevne dno... asi by tam aj ten monitor klasicky vosiel, ale neskusala som vlastne isli sme rovno do owletu, maly spi kade tade po dome a ta prenosna ponozka na nezaplatenie tym padom... https://www.babyartikel.de/prod/maxi-cosi-2-in-...

ness222
17. jún 2024

Ale tak vzdy sa sa dat na tu latku napr. nejaka tenucka drevena doska a na to polozit monitor, aby tam drzal pevne a nehybal sa. My to tak mame u mojej maminy, lebo ona ma detsku postielku s klasickym rostom, tak pod monitor sme polozili 1ks drevenej parkety presne vl velkosti monitora, aby bol monitor na pevno 😂

ness222
17. jún 2024

@anjelicek26 my sme zo zaciatku pouzivali len monitor ale potom sme prikupili aj owlet,,a na noc ked dcerka hlboko spi pouzivame aj aj, asi to prehanam ale nemohla by som sa na 100% spolahnut len na jedno 😂

andreatytler
18. jún 2024

Monitor dychu potrebuje rovnu plochu pod matracom aby fungoval. Napriklad ak je matrac na rostoch tak fungovat nebude.
My sme mali takuto podobnu postielku a na spodku na latke bola polozena doska, na ktorej bol tenucky molitanovy matrac a fungovalo to velmi dobre a ten monitor bol na doske pod matracom.
Bolo to super mat prenosnu postielku. Vecer mal sichtu muz od 8:00 do polnoci. Mal dieta v obyvacke kde pozeral TV a ja som mala spalnu len pre seba. Potom ked isiel spat priviezol postielku aj so spiacim dietatom do spalne.
Ale takato postielka je dobra len na prvych 6 mesiacov, mozno aj menej. Dieta sa v nej lahko vie vytiahnut do sedu, alebo do klaku a potom vypadnut.

any3108
autor
18. jún 2024

Ďakujem za vaše postrehy
Je to naše druhé dieťa, takže ja to potrebujem na tie prvé týždne/mesiace, kým sa zohrame aj s našim akcnym dvojročákom, preto nechcem nechať bábätko voľne položené napr na gauči alebo ho stále mať na rukách, aby bolo v postieľke v bezpečí a ja som sa mohla venovať staršiemu. Chápem, že keď sa už začne pretáčať, tak táto postieľka nie je úplne bezpečná.