Monitor dychu a hniezdo na spanie

monique17
30. sep 2018

Žienky prosím vás, potrebujem radu, bude mi fungovať monitor dychu aj keď bude na ňom 8cm matrac (kokos-molitan-kokos) a bábätko bude spať v hniezde?

Prípadne aký máte názor na hniezda na spanie? Využili ste to pri vašich deťoch alebo je to zbytočnosť? Rozmýšľam, či kúpiť iba perinky a spacie vaky alebo aj to hniezdo na spanie. Vopred ďakujem za rady 🙂

svetlana35
30. sep 2018

@monique17 ano budemy sme takto mali, hruby matrac, hniezdo a monitor siel v pohode

svetlana35
30. sep 2018

@monique17 hniezdo vyuziva doteraz a to uz mal rok, aspon sa nekruti po celej postielke ale pekne spinka, citi sa bezpecne

janulka2811
30. sep 2018

Ja kupim na plienku monitor,ved dietatko bude i tak kazdu chvilku lezat inak nie len v postielke.Na plienke je to prenosne do auta obchodu atd ...
Hniezdo tiez budem mat,je super vec 😉

lucynecka
30. sep 2018

Nas ma 10 mesiacov a doteraz spi v rozviazanom hniezde 🙂 ked bol uplne minibabenko, vozili sme hniezdo aj napr. k rodicom, ak sme sli na dlhsie. za mna skvela vec!

lavender21
30. sep 2018

@monique17 tiež som používala hniezdo aj teraz sa chystám, je to super vec... Mala som matrac kokos, molitan, pohánka, hniezdo a perinku a ani jeden planý poplach 😉

miruslb
30. sep 2018

My sme nevyužili ani hniezdo, ani monitor dychu a dokonca ani spací vak..

janulllka16
30. sep 2018

Moj maly ma 13 mesiacov a stale spava v hniezde.mamina mi usila najskor take mensie,to som davala aj do kocika a neskor mu usila vacsie a to ma doteraz.super sa v nom babatko polohuje a teraz ked je vacsi nerotuje po celej postielke

nikiki29
30. sep 2018

@janulka2811 a keď bude už ležať aj na brušku alebo sa pretáčať? Nespadne to? Nebude mu to vadiť na brušku? Ja tiež chcem kupovať monitor ale neviem sa rozhodnúť medzi tým na plienku a podložkou... niekde som čítala že v kočíku a aute to nefunguje lebo sníma otrasy auta/kočíku...

babi81
30. sep 2018

@janulka2811 ja som mala tiez ten na plienku a bola som spokojna, jednoducha nasadenie, manipulacia

janulka2811
30. sep 2018

@nikiki29 nieje pravda,otrase nato nemaju taky vplyv,kamoska to mala na dvojickach a vsade a videla som ako to funguje a vsetko ok,iba mala ked je zaspinkala sa tak ukludnila jemno dychala tak to zacalo pipat.Za mna ano monitor na plienku.

dracikdrahosko
30. sep 2018

My sme sa monitor dychu tiež rozhodli využiť, no nakoniec sme od toho rýchlo upustili. Zalarmoval mi hneď prvú noc, keď sme malého doniesli z pôrodnice a manžel dodnes nechápe, ako som ja s čerstvou jazvou po cisárskom tak svižne vyskočila z postele a utekala k postieľke. Potom sme ho vybrali a viac sme ho nepoužili.
A čo sa týka hniezda - od malička sme ho nemali, podľa mňa to nie je nevyhnutné. Využili sme ho až vtedy, keď bol synček väčší a začal sa veľmi pretáčať v postieľke a hlavičkou sa do nej udieral. Takže sme ho mali vlastne len chvíľu, lebo od roku a pol sa malý rozhodol "presťahovať sa" do veľkej maminej postele☹

dracikdrahosko
30. sep 2018

A čo sa spacieho vaku týka, ten je podľa mňa super nápad, pokiaľ ho dieťatko prijme. Máte tak istotu, že sa ani neodkope ani mu nebude zima. My sme ho využili, no potom keď prišlo leto a malý spával len v plienočke, znova na jeseň mi už vo vaku spinkať odmietol, potom som ho doň už nedostala🙂

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
30. sep 2018

@lanvinka muž by chcel ten na plienočku no ja sa neviem rozhodnúť... ak budem mať možnosť od niekoho vyskúšať, asi skúsime kočíkovať monitor bez bábätka 😂 ale kamarátky mali len tie podložkové... a keď nemám skúsenosti ťažko sa vyberá 😞

nika3136
1. okt 2018

Mne to cez hniezdo nesignalizovalo spravne☹ inak hniezdocko urcite, mala nikde nespi taka kludna ako v nom

aja1642
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aja1642
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinajahoda
1. okt 2018

@lanvinka ja ho mám. Použila som ho len raz za celých 7 mesiacov. Stál 100€ a je v skrinke. Neľutujem. Na základe jedného jediného dňa mala moja malá krátke zástavy dýchania v 5 týždňoch. Až na základe tejto udalosti sa zistilo, že má zapálený pažerák, hlasivky a má teda reflux. Kúpila by som ho znovu.

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinajahoda
1. okt 2018

@lanvinka čo je to hniezdo? 🤔

nikiki29
1. okt 2018

@lanvinka to máte podobné ako zavinovačku, tiež bráni v pohybe a niekto u používa, niekto nie...

malinajahoda
1. okt 2018

@nikiki29 je to na internete niekde? Kde to nájdem? 🤔

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielak84
1. okt 2018

@aja1642 monitor je zakladna vec ktoru babatko potrebuje.Keby som ho mala moja dcerka by zila.Teraz ho mam pri chalanoch 2 rocnom a 6 mesacnom a budu ich mat dokedy to bude mozne.Nie je pravda ze monitor je len pre predcasniatka a chore deti.Moja dcerka mala 17m ked zomrela v spanku a narodila sa ako zdrave babatko v termine.Ja si bez monitora neviem predstavit ako by som spavala.Pred nedavnom sa nam jeden pokazil a celu noc som sedela pri postielke a strazila synceka.

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
1. okt 2018

@malinajahoda hniezdo

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
1. okt 2018

@lanvinka no deťom ktorým sa páči v zavinovačke sa môže páčiť aj pocit v hniezde, neudrú sa o postieľku, nepretočia sa pri dennom spánku mimo postieľky/na gauči... niekto tomu môže nájsť využitie 🙂